Connect with Us

All posts tagged "te prekur"

Mbi 85 milionë të infektuar me Covid-19 në botë/ Rreth 1,9 milionë të vdekur
Bota 10:44 - 4 Janar, 2021

Mbi 85 milionë të infektuar me Covid-19 në botë/ Rreth 1,9 milionë të vdekur

Rastet me koronavirus që kanë gjunjëzuar botën kanë kaluar shifrën e 85 milionë të infektuar sipas të dhënave të Johns Hopkins University. Sipas universitetit amerikan që...

“Covid është kudo”/ Mjekja kirurge u kthehet atyre që nuk e besuan: Dilni e gëlltisni çfarë vollët
Aktualitet 10:18 - 26 Nentor, 2020

“Covid është kudo”/ Mjekja kirurge u kthehet atyre që nuk e besuan: Dilni e gëlltisni çfarë vollët

Pas më shumë se 8 muajsh që nga nisja e pandemisë Cocid-19 në Shqipëri, kirurgia Lida Shosha u është kthyer të gjithë atyre që shanë, tallën...

Covid në Kosovë/ Bie numri i viktimave, regjistrohen 353 raste të reja
Kosova & Rajoni 15:11 - 17 Nentor, 2020

Boom rastesh në Kosovë/ 690 të infektuar me Covid dhe 16 viktima

Kosova vijon të jetë në një situatë aspak të qetë sa i takon luftës me koronavirusin. Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat përgjatë 24 orëve, ku...

Politikë 12:42 - 14 Nentor, 2020

Dita Botërore e Diabetit/ Meta thirrje qeverisë: Mos braktis qytetarët e prekur nga kjo sëmundje

Në Ditën Botërore të luftës kundër Diabetit, presidenti Ilir Meta ka shkruar se konstatohet një rritje e numrit të fëmijëve të prekur nga kjo sëmundje. Në...

Koronavirusi/ Shtyhet fillimi i vitit shkollor në Kosovë
Aktualitet 12:46 - 7 Nentor, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Infektohen 3 mësues dhe 1 edukatore në Korçë

Koronavirusi vijon të përhapet me shpejtësi në shkollat e vendit. Nga 41 rastet e infektimit në Korçë, të konfirmuara një ditë më parë, tre prej tyre...

Deklarata e OBSH-së/ Midis tetorit dhe nëntorit në Europë do rritet numri i viktimave
Aktualitet 14:23 - 14 Shtator, 2020

Deklarata e OBSH-së/ Midis tetorit dhe nëntorit në Europë do rritet numri i viktimave

Kreu europian i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Hans Kluge ka dhënë një deklaratë për mediat ditën e sotme nga Gjeneva ku theksoi faktin se vdekjet nga...

Aktualitet 10:23 - 11 Shtator, 2020

Mbyllet reparti i kirurgjisë në Gjirokastër/ Dyshohet se stafi mjekësor është i prekur me Covid

Ditën e sotme është marrë vendimi për mbylljen e kirurgjisë në Spitalin Rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër dhe shkak për këtë  janë bërë dyshimet e stafit...

Njëri shef kufiri, tjetri drejtor qarkullimi/ Si kontrollohet trafiku i drogës përmes kushërinjëve të Ardi Veliut
Lajme 10:51 - 17 Qershor, 2020

Shtimi i rasteve me Covid-19/ Veliu ndan detyrat: Dua lista të personave që…

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu i ka ndarë detyrat komisariateve sa i takon situatës nga Covid-19 në vendin tonë. Veliu ka kërkuar nga një...

Shëndeti 15:07 - 25 Maj, 2020

Imunologu Sulçebe: 90% e popullsisë së vendit tonë, e paprekur nga Covid-19

Mjeku imunolog, Dr. Genc Sulçebe, thotë se rreth 90% e popullatës së vendit tonë nuk është prekur nga Covid-19. “Perspektiva duket e mirë, pasi edhe muajt...

Kosova & Rajoni 21:52 - 16 Maj, 2020

Konfirmohen 23 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ka shkuar në 713 numri i personave me koronavirus në Kosovë, ku vetëm sot janë konfirmuar 23 raste të reja. Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK...

“Virusi do qarkullojë me ulje-ngritje”/ Pipero: Nuk besoj të ketë valë të dytë
Shëndeti 21:15 - 5 Maj, 2020

Luhatja e rasteve të prekura/ Pipero: Qytetarët të jenë të vëmendshëm

Luhatja e shifrave të rasteve të prekura me Covid-19 nuk është shqetësuese për mjekun Pëllumb Pipero. Infeksionisti deklaron se kjo vjen si shkak i lehtësimit të...

Grida Duma, “lulja e vyshkur” nga skandalet/ Nga vrasja e Santos tek sms-të me Salianjin
Politikë 18:54 - 25 Prill, 2020

Të prekurit në fasoneri/ Duma: Mos guxoni t’i trajtoni si nevojtarë, parandaloni dallgën e krizave

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka reaguar për rastet e konfirmuara me koronavirus në disa fasoneri. Me anë të një videoje të publikuar në rrjetet...

Bota 16:56 - 19 Prill, 2020

Shifrat në SHBA/ Mbi 735 mijë të prekur nga COVID-19

Në SHBA numri i personave të prekur nga COVID-19 arriti të dielën në mbi 735,197 ndërsa kanë humbur jetën më shumë se 39 mijë vetë sipas...

Kosova & Rajoni 17:29 - 13 Prill, 2020

31 raste të reja me koronavirus në Greqi/ Shkon në 99 numri i viktimave

Autoritetet greke kanë publikuar shifrat zyratare të të prekurve me Covid-19, ku nga dje janë konfirmuar 31 raste të reja. Përfaqësuesi i Ministrisë së Shëndetësisë Sotiris...

220 raste pozitive në Kosovë/ Shërohen 121 të infektuar me Covid-19
Kosova & Rajoni 17:16 - 11 Prill, 2020

Konfirmohen 23 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ka shkuar në 250 numri i personave të infektuar me Covis-19 në Kosovë. Sipas IKSHP janë konfirmuar edhe 23 raste të reja me Covid-19 në vend,...

Shëndeti 16:29 - 6 Prill, 2020

“Kurba po ngjit një kodër”/ Manastirliu: Nëse nuk do ishin marrë masat, mund të kishim qindra viktima

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka treguar pak më parë se kurba e të prekurve nga koronavirusi është duke ngjitur një kodër dhe jo një mal....

Shëndeti 15:36 - 6 Prill, 2020

Manastirliu: 1600 mjekë do të ndjekin online ecurinë e pacientëve me COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u shpreh nga qendra shëndetësore nr. 5 në kryeqytet se mjekët e familjes kanë kryer mbi 40 mijë konsulta online me...

“Ishte një vit i vështirë”/ Pipero premton një pranverë optimiste
Shëndeti 23:26 - 2 Prill, 2020

“Këtë javë do të arrihet piku”/ Pipero: Ja kur do ulet numri i të prekurve

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero deklaroi mbrëmjen e sotme se këtë javë mund të arrihet piku i rasteve me koronavirus në vendin tonë. Ai theksoi se javën...

Kosova & Rajoni 17:29 - 2 Prill, 2020

Bilanci nga koronavirusi/ 50 të infektuar dhe 2 viktima në 24 orë në Greqi

Autoritetet greke raportojnë se numri i viktimave të shkaktuara nga koronavirusi në shtetin fqinj ka shkuar në 53. Media “Kathimerini” shkruan se sot janë konfirmuar dy...

Shëndeti 12:16 - 2 Prill, 2020

Shifrat- Afër 950 mijë të infektuar në githë botën/ Rreth 50 mijë humbje jetësh nga Covid-19

Arrin në 941,949 numri i personave të prekur nga koronavirusi në gjithë botën. Në krye të listëts qendron SHBA me 216, 722 të prekur duke u...

Politikë 21:53 - 31 Mars, 2020

“Shqipëria e prekur seriozisht”/ Meta kërkon të shtohen testimet

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar mbrëmjen e sotme se Shqipëria është e prekur seriozisht nga koronavirusi, teksa iu referua shifrave zyrtare. Në një lidhje me emisionin...

Bota 18:30 - 30 Mars, 2020

Italia me shifra shqetësuese/ 812 viktima nga koronavirusi në 24 orë

Italia vijon të ketë shifra të larta të prekurish dhe viktimash nga koronavirusi, ndonëse duket sikur ka një ulje të lehtë. Corriere della Serra raporton se...

Ministria e Shëndetësisë vendos për universitetet/ Mbyllen konviktet
Shëndeti 11:36 - 29 Mars, 2020

Rritet numri/ 212 të infektuar me Covid-19 në Shqipëri

Shkon në 212 numri i personave të prekur me koronavirus në vendin tonë. Në 24 orët e fundit janë testuar 111 persona të dyshuar, prej të...