Connect with Us

All posts tagged "te ndaluara"

ushqimet e ndaluara
Aktualitet 22:20 - 3 Mars, 2019

Ushqimet e zakonshme që nuk do të mund të hani në disa vende të botës

Çamçakëzat Qeveria e Singaporit ka filluar ti mbajë rrugët e pastra që prej vitit 1992, vit në të cilin vendosi të ndalonte çamçakëzat. Gjithashtu në vitin...

maskarenjte e horoskopit. nga te dua ne kush je ti
Aktualitet 22:20 - 7 Shkurt, 2019

Zënkat me partnerin/ Veprimet e ndaluara pas tyre

Mos i kthe shpinën Nëse ke nevojë për hapsirë pas një zënke është në rregull, vetëm se duhet t’ja thuash partnerit. Gabimi më i madh që...

zonje e vertete -veprime
Aktualitet 20:20 - 29 Janar, 2019

Një zonjë e vërtetë nuk i bën kurrë këto veprime

Nuk thotë gjithmonë po Burrat i respektojnë shumë gratë të cilat kanë mendimet e tyre dhe u qendrojnë atyre. Një vajzë që është dakord me çdo...

Aktualitet 22:10 - 3 Dhjetor, 2018

Këto ushqime nuk duhet ti fusni në gojë nëse keni probleme me aknet

Nëse keni një lëkurë e cila ka tendencë të krijojë akne,atherë me siguri e keni pyetur veten në lidhje me rolin që luan dieta në shtimin...

Life Style 23:00 - 31 Mars, 2018

Foto/ Vendet që nuk ju lejohet të vizitoni

Përkundër globalizimit që na bën të ndihemi se bota është më e hapur se kurrë, ka ende vende që janë fshehur në mister, ndonjëherë për arsye...

Aktualitet 19:56 - 13 Gusht, 2017

10 gjëra që nuk duhet t’i bëjmë asnjëherë nëpër dasma

Sezoni i dasmave përveç se është shumë i bukur është edhe një stres i madh për femrat. Ndonjëherë një ditë shumë e rëndësishme mund të na...

Femra 14:00 - 30 Dhjetor, 2014

Diskriminimi gjinor. 10 gjëra që femrat akoma i kanë të ndaluara

Edhe pse jemi ne fund te vitit 2014, ekzistojnë ende disa ligje, te ashtuquajtura seksiste te cilat ndalojnë gratë te kryejnë ndoshta edhe disa nga gjerat...