Connect with Us

All posts tagged "te mira"

aloe vera te mirat
Aktualitet 22:50 - 9 Mars, 2019

Aloe vera/ Të mirat e bimës që bën mrekulli

Veti antibakteriale Efektet antibakteriale të Aloes janë të krahasueshme me efektet e disa antimikrobikëve që shiten në farmaci për të shmangur infeksionet e lëkurës. Tashmë është...

make-up trende
Aktualitet 15:40 - 7 Shkurt, 2019

Truket e make-up nga të cilat duhet të hiqni dorë dhe ato që duhet të ndiqni

Makijazh i rëndë “smokey eyes” Një makijazh i tillë, jo vetëm që nuk do t’ju bëjë të dukeni seksi, por do t’i japë syrit një pamje...

policia e shtetit e rreshtuar
Aktualitet 16:09 - 31 Janar, 2019

Aplikimet për Akademinë e Sigurisë/ Publikohen kushtet e pranimit

Policia e shtetit  ka njoftuar sot se duke filluar nga 1 shkurti do hapet aplikimi, për tu bërë pjesë e policisë, për studentët që kanë përfunduar...

antaresimi i shqiperise ne BE
Aktualitet 17:14 - 24 Janar, 2019

Rumania merr Presidencën e BE-së/ Lajme të mira për Shqipërinë

Lajm i mirë për Ballkanin Perëndimor, përfshirë edhe Shqipërinë:  Presidenca Rumune e Këshillit të BE në 6 mujorin e parë të këtij viti do të synojë...

bajame
Aktualitet 22:00 - 20 Janar, 2019

Ja se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani bajame çdo ditë

Bajamet i bëjnë mirë trurit Me siguri  gjatë  universitetit ju kanë thënë që të hani bajame  kur keni qënë në sezon provimesh. Bajamet këshillohen pasi ato...

Aktualitet 22:50 - 13 Janar, 2019

Këto janë të mirat e konsumimit të hudhrës

Rritet imuniteti Hudhra është konsideruar në gjithë botën si një përbërës shumë i rëndësishëm për shumë pjata. Shija e saj e fortë si dhe era e...

Aktualitet 16:40 - 1 Janar, 2019

Ju tregojmë disa arsye të vlefshme, pse duhet të thoni Faleminderit

Sa më shumë të jesh mirënjohës, aq më shumë arsye do kesh për të qenë Nëse je mirënjohës për çdo gjë që ke do të tërheqësh...

Aktualitet 22:35 - 26 Dhjetor, 2018

Këto janë të mirat e të jetuarit me një mace në shtëpi

I bën mirë zemrës Një studim i realizuar në Universitetin e Minesotës ka dalë në përfundimin se macet ndikojnë pozitivisht në qarkullimin e gjakut, si pasojë...

Aktualitet 22:40 - 12 Dhjetor, 2018

Dashnoret më të mira sipas zodiakut

Shigjetari Gratë e shenjës së Shigjetarit bëjnë dashuri me ndjenjë dhe gëzim. Askush tjetër nuk di të vlerësojë kënaqësitë e mishit si ato. Atyre gjithashtu u...

Aktualitet 21:05 - 16 Prill, 2015

Të mirat që sjell konsumimi i ananasit

Ananasi është një frut i cili është i pasur me vitaminë C, e cila ndikon në shëndetin e njeriut. Një frut i cili ndihmon në forcimin...

Life Style 18:00 - 7 Prill, 2015

Të mirat shëndetësore të kosit

Kosi i pa ëmbëlsuar është ushqimi themelore që ndihmon shëndetin e mëlçisë. Ka pak ose aspak laktozë në kos dhe kjo është një nga përfitimet shëndetësore...