Connect with Us

All posts tagged "te infektuar"

A do të pasohet largimi i Nasip Naços me emra të tjerë?/ Flet Petrit Vasili: Iu bashkua klubit të inceneratorëve
Politikë 12:50 - 27 Janar, 2021

Rritja e shifrave të të infektuarve/ Vasili: Vaksinimi në Shqipëri nuk ekziston

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka folur për situatën me COVID-19 në Shqipër dhe procesin e vaksinimit. Në një deklaratë për mediat, Vasili u shpreh se...

Shëndeti 20:44 - 26 Janar, 2021

Kush janë vendet më problematike nga Covid-19/ Ja ku renditet Shqipëria

Sot numri i personave të infektuar me Covid-19 ka shkuar rreth milionë, duke iu referuar shifrave të publikuara nga universiteti mjekësor Johns Hopkins. Shteti që zë...

Covid-19 prek rreth 100 milionë persona në botë/ Shërohen më shumë se gjysma e të infektuarve
Shëndeti 20:15 - 26 Janar, 2021

Covid-19 prek rreth 100 milionë persona në botë/ Shërohen më shumë se gjysma e të infektuarve

Prej më shumë se një viti e gjithë bota po përballet me virusin e padukshëm Covid-19, që ka marrë miliona jetë njerëzish dhe ka infektuar miliona...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 17:00 - 26 Janar, 2021

‘Boom’ rastesh të reja me Covid/ Konfirmohen 879 të infektuar, rritet frikshëm dhe numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket situatës së pandemisë në vendin tonë. Sipas të...

Bota 10:09 - 26 Janar, 2021

Bilanci/ Shkon në 100 milionë numri i të infektuarve me Covid në gjithë botën

Shkon në 100 milionë numri i të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën. Më konkretisht, numri i të infektuarve është 100,318,660. SHBA është vendi më...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 16:58 - 25 Janar, 2021

Konfirmohen 538 raste të reja me Covid/ Rritet ndjeshëm numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 9 pacientë, si dhe janë regjistruar 538 raste të reja infektimi nga 1918...

KryeGomar mblidhi gomarët!/ Vasili ‘kryqëzon’ Çuçin: Zot na ruaj nga budallenjtë!
Politikë 19:43 - 24 Janar, 2021

Shifra të larta infektimesh/ Vasili ngre këmbanë alarmi: Qeveria t’i shtrohet punës

Duke marrë shkas nga shifrat e larta të të infektuarve me Covid-19 në vendin tonë në 24 orët e fundit, nënkryetari i LSI-së ka bërë një...

Kosova & Rajoni 20:52 - 23 Janar, 2021

Situatë shqetësuese në shtetin fqinj/ Regjistrohen 347 raste të reja, shkon në 2800 numri i viktimave

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të shtunën 11 viktima nga koronavirusi i ri, që shkakton sëmundjen COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 16:18 - 23 Janar, 2021

Shifrat nuk njohin ulje/ Konfirmohen 786 raste të reja dhe 7 humbje jete

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient...

Shifra shqetësuese në Kosvë/ Shënohen 13 viktima dhe mbi 500 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 15:30 - 23 Janar, 2021

Shifrat në 24 orë/ Humbin jetën 3 persona, infektohen qindra të tjerë në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë në raportin 24-orësh ka njoftuar se janë regjistruar tre viktima nga coronavirusi dhe 379 raste të reja të personave...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ 31 viktima në 24 orët e fundit
Kosova & Rajoni 19:38 - 22 Janar, 2021

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 14 viktima

Maqedonia e Veriut ka kryer 1 854 testime për Covid-19 në 24 orët e fundit, nga të cilat 307 persona kanë rezultuar pozitivë. Instituti i Shëndetit...

Bota 14:36 - 22 Janar, 2021

Koronavirusi në Gjermani / Mbi 50,000 viktima nga fillimi pandemisë

Mbi 50,000 persona kanë humbur jetën pas infektimit me koronavirus në Gjermani . Instituti Robert Koch për kontrollin e sëmundjeve tha se 859 viktima janë regjistruar...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 16:39 - 21 Janar, 2021

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Arrin në rreth 1300 numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 17:08 - 19 Janar, 2021

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Humbin jetën dhe 6 persona

Janë rritur sërish shifrat e të infektuarve me covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2510 testime, nga të cilët 586 raste...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 16:36 - 17 Janar, 2021

Shifrat/ Konfirmohen 474 raste të reja me Covid, numri i viktimave nuk njeh ulje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 16:57 - 16 Janar, 2021

Sërish shifra të larta nga Covid në vend/ Ja sa persona kanë humbur jetën sot

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin fizik; vendosni...

Kosova & Rajoni 15:42 - 16 Janar, 2021

Bilanci në Kosovë/ Gjashtë viktima dhe mbi 300 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar gjashtë viktima si pasojë e COVID-19 në Kosovë, duke e çuar në 1.405 numrin e tyre nga fillimi i...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 17:43 - 14 Janar, 2021

Rriten sërish shifrat, pozitivë 660 qytetarë/ Arrin në mbi 1260 numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin fizik; vendosni...

Shifra të larta në shtetin fqinj/ Regjistrohen 477 raste të reja, shkon në 2 657 numri i viktimave
Kosova & Rajoni 18:40 - 13 Janar, 2021

Shifra të larta në shtetin fqinj/ Regjistrohen 477 raste të reja, shkon në 2 657 numri i viktimave

Shifra të larta në shtetin fqinj/ Regjistrohen 477 raste të reja, shkon në 2 657 numri i viktimave Vijon të mbetet shqetësuese situata e pandemisë në...

Bilanci i 24 orëve / Konfirmohen tetë viktima në Kosovë, qindra të infektuar
Kosova & Rajoni 16:56 - 13 Janar, 2021

Regjistrohen 299 raste të reja me Covid në Kosovë/ Arrin në 1388 numri i viktimave

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka regjistruar të mërkurën 299 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,825 mostrave. Sipas këtij Instituti ne 24 orët...

Maqedonia e Veriut regjistron mutacione të koronavirusit
Kosova & Rajoni 19:39 - 12 Janar, 2021

Situatë shqetësuese në shtetin fqinj/ Regjistrohen 27 viktima, numri i të infektuarve nuk njeh ulje

Vijon të mbetet shqetësuse situata nga Covid në Greqi. Ditën e sotme janë regjistruar 866 raste të reja dhe 27 humbje jete. 337 pacientë janë intubuar...

Sociale 14:46 - 12 Janar, 2021

“Studimi i seroprevalencës së Sars-Cov-2/ ASH: Ja sa duhet të jetë numri real i të infektuarve në vend

Akademia e Shkencave e Shqipërisë i është përgjigjur disa pikëpyetjeve të ngritura rreth besueshmërisë së rezultateve studimit të seroprevalencës së Sars-Cov-2. Duke u shprehur vlerësimet e...

‘Kapërcejnë’ sërish shifrat e të infektuarve/ Konfirmohen 876 raste të reja, arrin në 1339 numi i viktimave
Shëndeti 16:10 - 7 Janar, 2021

‘Kapërcejnë’ shifrat e të infektuarve me Covid/ Arrin në 1223 numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën apel qytetarëve të kufizojnë kontaktet. Mbajtja e detyrueshme e maskës, ruajtja e higjienës personale dhe distancës fizike janë...