Connect with Us

All posts tagged "te huajt"

Aktualitet 08:16 - 26 Mars, 2019

Shpenzime rekord/ “Fluturojnë” 1.4 miliardë euro nga Shqipëria

Ndërsa 2018-a mund të konsiderohet si viti më i mirë për turizmin në Shqipëri, ku të huajt “zbuluan” vendin e shqiponjave, vetë shqiptarët kanë preferuar që...

Aktualitet 08:27 - 19 Shtator, 2018

Projektligji i ri/ Të huajt do të mund të blejnë tokë në Shqipëri

Një projektligj që është duke u hartuar nga ministria e Financave synon të ofrojë trajtim të njëjtë si për investitorët vendas dhe ato të huaj, si...

Aktualitet 08:43 - 11 Shtator, 2018

Të huajt lanë 785 milionë euro në vendin tonë/ Shqiptarët shpenzime rekord jashtë

Si turistët e huaj në Shqipëri, ashtu dhe shqiptarët jashtë, kanë shpenzuar më shumë në gjashtë muajt e parë të këtij viti. Sipas statistikave të Bankës...

Aktualitet 15:45 - 6 Gusht, 2017

Lajm i mirë nga Katari/ Të huajt mund të jetojnë përgjithmonë në këtë vend

Kabineti qeveritar i Katarit ka miratuar projektligjin që do t’u mundësonte shtetasve të huaj të fitojnë leje për qëndrim të përhershëm në këtë vend. Vendimi u...

Aktualitet 14:04 - 18 Korrik, 2017

Nga Sonila MEÇO/ Çfarë mendojnë të huajt kur vijnë për pushime në Shqipëri

Mund të shkruajë patriotizmi për pushimet në Shqipëri, mund të kundërpërgjigjet antipatriotizmi për pushimet jashtë…. Ama kur shoh turistët e huaj në Shqipëri nën diellin saç,...

Aktualitet 13:32 - 6 Korrik, 2017

7 sekondat magjikë!/Si të fitoni pëlqimin e një të huaji që në takimin e parë

Kur njihni një person duhet vetëm 7 sekonda për të kuptuar nëse ai iu pëlqen apo jo. Natyrisht kjo vlen për të dyja gjinitë. Gjatë një...

Aktualitet 21:24 - 15 Maj, 2017

Paralajmëron Kastriot Myftaraj/Do t’i shfarosim si insekte esatistët shqiptarë apo të huaj!

Gazetari Kastriot Myftaraj ka sulmuar drejtorin e Drejtorisë së Hetimit dhe Parandalimit të Akteve Terroriste pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Gledis Nano. Ky...

Aktualitet 18:34 - 1 Tetor, 2016

640 milion euro të ardhura nga vizitorët e huaj

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi deklaroi nga Dibra se Shqipëria i ka të gjitha potencialet për të zhvilluar një turizëm gjatë...