Connect with Us

All posts tagged "te denuarit"

Politikë 10:26 - 24 Mars, 2020

“Kujdes! Është e rrezikshme dhe abuzive”/ Çfarë paralajmëron ish-ministri i Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të Avokatisë, për të liruar nga burgu të dënuarit...

Sociale 09:20 - 3 Mars, 2020

Përfituan nga amnistia/ Sot hapen dyert e burgjeve për 175 të dënuar

Rreth 175 të dënuarit që përfituan nga amnistia do të lënë sot çelitë e burgut. Kujtojmë këtu se  ligji për amnistinë u miratua në fillim të...

Kronika 12:36 - 22 Shkurt, 2020

Në kërkim për vrasje/ Publikohen fotot dhe emrat e treshes së rrezikshme

Policia e Shtetit kaa publikuar emrat dhe fotot e tre personave të radhës, të cilët do të jenë objekt i punës së Njësisë së Kërkimit. Bëhet...

Aktualitet 11:21 - 24 Qershor, 2019

Zbulohen detajet ligjore/ Ndryshohet ligji i dekriminalizimit, për prishjen e zgjedhjeve

Kanë mjaftuar dy artikulime të kryeministrit Edi Rama në Sarandë, në Tepelenë e Gjirokastër, për të çuar socialistët drejt një nisme të re ligjore. Kryeministri artikuloi...

Aktualitet 14:12 - 30 Nentor, 2018

Amnisti e madhe me rastin e festave të fundvitit/ 900 të dënuar lënë qelitë

Rreth 900 të dënuar pritet t’u thonë lamtumirë qelive, për shkak se përfitojnë nga amnistia, e cila duhet me parë të kalojë së shpejti në Parlament....