Connect with Us

All posts tagged "te burgosurit"

Bota 21:21 - 8 Mars, 2020

Frika nga koronavirusi/ Shpërthejnë revoltat në burgjet italiane

Italia po kalon një situatë tejet të vështirë si pasojë e përhapjes, me shpejtësi të koronavirusit. Nga momenti që shpërtheu epidemia, të paktën 366 persona kanë...

Kronika 15:03 - 17 Shkurt, 2020

Të burgosur të rrezikshëm lanë qelitë/ ILD “ultimatum” gjykatave

Kreu i Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani përmes një shkrese që mban datën 11 shkurt 2020, iu kërkon gjykatave e prokurorive, t’i vënë në...

Bota 15:14 - 7 Shtator, 2019

Rusia dhe Ukraina shkëmbejnë të burgosurit

Prej kohësh negociohej, tani u bë realitet: Autobusë me të burgosur lanë burgun e Moskës, Lefortovo. Edhe në Ukrainë u lanë të lirë të burgosurit. Të...

Kronika 17:11 - 25 Gusht, 2019

Prostitucion në burgje, zbulohet skema e futjes së “bashkëjetueseve”

Zbulohet një skemë e përhapur prostitucioni ndër vite, nga bosët e krimit në burgjet shqiptare. Duke shfrytëzuar një të drejtë që ia njeh ligji atë të...

humb jeten nje shqiptar ne burg ne greqi
Aktualitet 16:13 - 9 Maj, 2019

Greqi/ Përleshje të përgjakshme në burgun ku u vra shqiptari

Një tjetër incident  ka ndodhur  në burgun e Korydhalos në Greqi, aty ku pak kohë më parë u vra shqiptari Albert Bako. Sipas asaj që shkruajnë...

Aktualitet 09:01 - 30 Janar, 2019

Hyn në fuqi ligji/ 22 kategoritë e të burgosurve që do izolohen

Nga sot, në burgjet shqiptare do të aplikohet regjimi i posaçëm i izolimit ’41-bis’, në kuadër të masave për goditjen e veprimit dhe të depërtimit të...

Aktualitet 22:01 - 16 Mars, 2018

Denoncimi/ Të burgosurit i rrjepin në gjoba për të drejtat që u takojnë

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij, nga qytetarë të ndryshëm. Me anë të një postimi në rrjetet...

Aktualitet 17:20 - 4 Janar, 2018

Rama nuk njeh amnistinë/ Fut në burg qytetarët e thjeshtë dhe liron vrasësit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot në lidhje me vendimin e qeverisë për të mos dhënë amnisti për të burgosurit me rastin e festave të fundvitit....

Aktualitet 16:25 - 4 Maj, 2017

 Zgjedhjet në Kavajë/Pezullohen të gjitha lejet për të dënuarit

Drejtoria e Burgjeve ka pezulluar ditën e sotme të gjitha lejet për të burgosurit. Gjithashtu sipas këtij vendimi janë pezulluar edhe transferimet deri pas datës 18...