Connect with Us

All posts tagged "te arrestuarit"

Kronika 18:32 - 21 Dhjetor, 2020

Falsifikonin ID, pasaporta dhe leje drejtimi/ Gjykata e Lezhës jep masën e sigurisë për të arrestuarit

Gjykata e Lezhës ka lënë në arrest me burg dhe detyrim paraqitje 2 personat e arrestuar 3 ditë më parë pasi u kapën me ID të...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 14:07 - 23 Tetor, 2020

Atentati i dështuar ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Gjykata jep vendimin për katër të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për katër të arestuarit, Grid Leno, Albin Hoxha, Maringlen Matohiti dhe Enea Hoxha, të akuzuar...

“Jemi lodhur nga injorantët”/ Saimir Vishaj paralajmëron politikanët e inkriminuar
Sociale 13:32 - 8 Shtator, 2020

“Perimetri” mbush burgjet/ Saimir Vishaj jep alarmin: Dënimi që rrezikojnë, pse duhet të ndërhyjë shteti

Një numër i madh personash janë arrestuar prej disa kohësh nga policia, në kuadër të operacionit të koduar “Perimetri”. Personat e arrestuar akuzohen për dhënie ndihmë...

Aktualitet 13:50 - 8 Mars, 2019

Dhunë në protestë?/ Gjykata liron të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka vendosur sot të lërë të lirë, të gjithë të arrestuarit pas protestës së 5 Marsit. Gjykata ka vendosur të lërë të lirë...

Aktualitet 21:08 - 4 Mars, 2019

Arrestohen tre skifterat e Shkodrës/ Vidhnin bizhuteri

Arrestohen 3 shtetas si autorë të dyshuar për vjedhje të kryer në bashkëpunim. Policia e Shkodrës bëri të mundur ndalimin e shtetasve me iniciale B.F., 30...

PROKURORIA KRIMEVE TE RENDA pergenjeshtron arrestimin
Aktualitet 20:37 - 5 Shkurt, 2019

Emrat- “Rruga e Gabuar”/ Krimet e Rënda marrin vendimin për 32 të arrestuarit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka gjykuar ditën e sotme 32 të arrestuarit e operacionit “Rruga e Gabuar” për transportin e paligjshëm të klandestinëve. Seanca ka...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 19:02 - 24 Tetor, 2018

“Volvo 4”/ Të arrestuarit njihen me masën e sigurisë

Gjykata e Krimeve të Rënda ka njohur me masën e sigurisë, 34 personat e arrestuar në kuadër të super operacionit të policisë “Volvo 4”, të zhvilluar...

Aktualitet 17:00 - 24 Tetor, 2018

Operacioni Volvo 4/ Zbardhet kërkesa e Prokurorisë për dy ish-deputetët socialistë

Prokuroria e Krimeve të Rënda, ka kërkuar masën e sigurisë, “arrest me burg” për dy ish-deputetët socialistë, Arben Ndoka dhe Arben Çuko, të arrestuar në kuadër...

veliu deklarate per mediat
Aktualitet 11:45 - 22 Tetor, 2018

Super aksioni i policisë/ Publikohen emrat e të arrestuarve

Policia në një deklaratë  të përbashkët me Prokurorinë, ka bërë publik, identitetet e 19 personave të arrestuar, në sajë të operacioneve të shtrira në të gjithë...

Aktualitet 10:28 - 22 Shtator, 2018

Shkatërrohet grupi “Bajri”/ Zbardhen detajet e operacionit

Policia e Shtetit dhe Krimet e Rënda kanë zbardhur sot të tjera detaje në lidhje me operacionin e koduar “Oaz”, ku u arrestuan 11 persona dhe...

Kronika 10:56 - 2 Prill, 2018

Dhuna në Rrugën e Kombit/ Të arrestuarit përballen sot me togat e zeza

23 personat e arrestuar pas protestës së dhunshme në  “Rrugën e Kombit” kundër vendosjes së taksës për automjetet, do të dalin sot përpara Gjykatës për t’u...

Aktualitet 19:38 - 1 Prill, 2018

Këshilli Bashkiak Kukës distancohet nga dhuna/ Ja 5 kushtet që i vendos qeverisë

Këshilli Bashkiak i Kukësit, ka reaguar përmes një deklarate për mediet lidhur me protestën e djeshme dhe arrestimin e protestuesve. Në një deklaratë drejtuar Drejtorisë së...

Aktualitet 14:00 - 28 Tetor, 2017

Tre të arrestuar nga policia e Tiranës/ Ja emrat dhe akuzat ndaj tyre

Drejtori për Krimet në Policinë e Shtetit Josif Shtëmbari ka bërë të ditur se përgjatë 12 orëve të fundit, policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin...

Aktualitet 11:17 - 17 Korrik, 2017

Droga në Kavajë/ Zbardhen dëshmitë e të arrrestuarve

Sasia prej 1,3 tonë drogë, e cila u kap katër ditë më parë në Kavajë teksa transportohej drejt plazhit të Gjeneralit për t’u nisur për trafikim...

Kosova & Rajoni 14:44 - 18 Maj, 2015

Kosovë, autoritetet, kërkesë të vizitojnë të arrestuarit e Kumanovës

Kryetari i Parlamentit, Kadri Veseli tha se institucionet e Kosovës kanë bërë kërkesë që autoritetet maqedonase t’ia mundësojnë Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive...

Aktualitet 13:13 - 28 Shkurt, 2015

“Banda e tritolit”, jepet masa e sigurisë për 4 personat e arrestuar

U zhvilluat seanca gjyqësore për 4 të arrestuarit të përfshirë në shpërthimet me tritol që u bën ndaj familjes së Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ky gjykim...