Connect with Us

All posts tagged "te ardhurat"

Aktualitet 10:36 - 14 Qershor, 2021

Tre milionë euro të pajustifikuara/ Cilat janë 32 pasuritë e Ylli Ndroqit, cfarë rezultoi nga hetimi i SPAK

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit i ka kërkuar  Gjykatës së Posaçme konfiskimin e pasurive të shtetasit Ylli Ndroqi, (alias Xhemail Pasmaçiu). Bëhet...

“150 mijë vende të reja pune dhe dyfishim të ardhurash”/ Ahmetaj ‘shpalos’ synimet e PS
Politikë 20:31 - 12 Qershor, 2021

“150 mijë vende të reja pune dhe dyfishim të ardhurash”/ Ahmetaj ‘shpalos’ synimet e mandatit të tretë

150 mijë vende të reja pune dhe dyfishim të ardhurash, është synimi i socialistëve ppër mandatin e tretë. Kështu u shpreh ministri Arben Ahmetaj në mbledhjen...

Horoskopi mujor i financave/ Çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj?
Horoskopi 12:59 - 31 Mars, 2021

Horoskopi mujor i financave/ Çfarë kanë parashikuar yjet për xhepat tuaj?

Dashi Do të keni qëllime të larta në lidhje me çështjet financiare ose pronësore. Disa prej jush do të konsiderojnë ose do të bëjnë një blerje...

Mjeku Edvin Prifti fiton betejën në Apel/ Zbardhet vendimi i fundit
Aktualitet 16:53 - 12 Shkurt, 2021

Pasuria marramendëse e mjekut/ Flet avokati, tregon burimin e parave

Avokati i mjekut kardiolog të  QSUT-së, Edvin Prifti, të pezulluar nga detyra nga SPAK është shprehur se  paratë që ju sekuestruan klientit të tij janë të...

“Rrëzoi”, Policinë për protestuesit/ Prokurorja që Arta Marku e ktheu në “shëtitëse”
Vetingu 09:39 - 31 Janar, 2021

“Rrëzoi”, Policinë për protestuesit/ Prokurorja që Arta Marku e ktheu në “shëtitëse”

Në vitin 2018, pas një marrëveshje mes Prokurores së Përgjithshme të përkohshme Arta Marku dhe Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, u trumbetua Task Forca, “Forca e...

“Rrëzoi”, Prokurorinë dhe Policinë/ Gjyqtarja që liroi “të dyshuarin” e zgjedhjeve të 30 Qershorit
Vetingu 11:29 - 6 Dhjetor, 2020

“Rrëzoi”, Prokurorinë dhe Policinë/ Gjyqtarja që liroi “të dyshuarin” e zgjedhjeve të 30 Qershorit

Gjyqtarja Arta Llazari ka një karrierë 18 vjeçare në sistemin e drejtësisë. Ajo ka nisur punë gjyqtare, në Gjykatën e shkallës së parë Shkodër dhe rreth...

Pastrim parash në kohë pandemie/ Aktiviteti i pasurive të paluajtshme arrin rekord historik
Ekonomi 08:17 - 22 Tetor, 2020

Bashkitë në situatë të vështirë, të ardhurat bien me 24%/ Tirana, varësi e lartë nga ndërtimet

Mbivendosja e pasojave të tërmeteve me fillimin pandemisë së COVID –19 përballi bashkitë me një situatë dhe vështirësi të paprecedentë, ku dëmeve të lëna pas nga...

Ekonomi 08:14 - 21 Gusht, 2020

Shtohen “milionerët e vegjël”/ 12.3 mijë individë kanë të ardhura vjetore mbi 2 milionë lekë

Janë rreth 12.3 mijë individë që kishin të ardhura vjetore me shumë se 2 milionë lekë në vitin 2019, ose rreth 167 mijë lekë në muaj....

Politikë 10:33 - 22 Korrik, 2020

Gazetari sfidon publikisht politikën/ Tregon kushtin për të votuar

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri është shprehur publikisht se do të votojë për atë qeveri që heq deklaratën vjetore të të ardhurave. Në një postim në...

Rruga Milot-Fier një afërë korruptive me fitues të paravendosur
Ekonomi 12:49 - 9 Korrik, 2020

Milot-Fier, të ardhurat e koncesionarit mbi 1.7 miliardë euro/ Shteti do t’i garantojë 121 milionë

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë publikoi pas rreth dy javësh nga shpallja zyrtare e procedurës në një aktivitet të posaçëm garën për rrugën Milot-Fier. Në objekt...

Politikë 19:25 - 19 Mars, 2020

Rama paralajmëron qytetarët/ “Të ardhurat do të bien në një pikiatë të hatashme”

Kryeministri Edi Rama në një lidhje live nga Kryeministria u shpreh se sipasojë e situatës me koronavirusin të ardhurat e shtetit mund të bien në një...

Politikë 14:04 - 20 Shkurt, 2020

Ekskluzive-Zbulohet gazetari oligark që ia kalon edhe Alfred Pezës

Media shqiptare ka prodhuar politikanë, shkrimtarë, botues, biznesmenë, lloj e soj individësh. Një nga produktet e dala nga media, janë oligarkët e saj. Janë miliarderët e...

Ekonomi 08:24 - 20 Shkurt, 2020

Buxhetit i mungojnë 180 milionë euro nga taksat në 2019-n/ Mosrealizim historik i planit

2019-a u mbyll me të ardhura totale prej 460.3 miliardë lekësh, ose 3.7 miliardë eurosh. Në krahasim me një vit më parë, të ardhurat u rritën...

Veliaj i shkruan letër nxënësve/ “I përvishet” Ina Zhupa: Propaganda nuk e fsheh dot dështimin
Politikë 15:36 - 7 Janar, 2020

Korrupsioni në politikë/ Dasma e Veliajt si provë për SPAK

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e njohur ndryshe si SPAK tashmë ka filluar zyrtarisht punën. Por, përtej çdo debati në lidhje me...

Ekonomi 08:20 - 15 Nentor, 2019

Rritet tatimi mbi të ardhurat për individët që kanë më shumë se një punë/ Sa do tatohen

Individët, që punojnë në më shumë se një punë, duhet të përgatiten që të paguajnë më shumë tatim mbi të ardhurat. Kjo do të ndodhë, pasi...

Ekonomi 08:17 - 11 Nentor, 2019

Shifrat e frikshme të FMN/ Shqiptarët në kushte mbijetese

Edhe gati 3 dekada pas kalimit në ekonominë e tregut, shqiptarët, që jetojnë në një vend të bekuar nga zoti, me bukuri të shumta e pasuri...

Tentoi të vrasë punëtorin e rrugës/ Gjykata e Lezhës lë në burg 67 vjeçarin
Vetingu 11:07 - 7 Nentor, 2019

Atentati me tritol/ Pasuria e gjyqtarit të “mafias” së tokave

Atentatet ndaj njerëzve të sistemit të drejtësisë, janë kthyer në vëmendje ditëve të fundit, pas breshërisë së kallashnikovëve që u derdhën mbi prokurorin e Durrësit, Arjan...

Vetingu 10:31 - 5 Nentor, 2019

Dyshime për fshehje të pasurisë/ Prokurori i Apelit ka manipuluar të ardhurat?

Në muajin Prill të këtij viti, Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi raportin për analizën e aftësive profesionale të  subjektit të  rivlerësimit Arben Qosja. Prokurori i...

Ekonomi 08:20 - 11 Tetor, 2019

BSH: Papunësia është rritur dhe të ardhurat kanë rënë

Mbi 2000 familje të vrojtuara nga Banka e Shqipërisë raportuan rënie të punësimit, të ardhurave dhe shpenzimeve në gjashtë muajt e parë të vitit. Rezultatet e...

Sociale 08:57 - 19 Shtator, 2019

Përkeqësohet skema e sigurimeve shëndetësore

Treguesit e punësimit kanë shënuar përmirësim të ndjeshëm vitet e fundit. Vetëm në vitin 2018, sipas INSTAT, janë punësuar rreth 36 mijë persona më shumë se...

Ekonomi 08:13 - 17 Shtator, 2019

Të ardhurat nga TVSH bien me 33%/ Dështon aksioni anti-informalitet?!

Gushti ishte muaji i aksionit të qeverisë në kuadër të një fushate të gjerë kundër informalitetit, që përkoi dhe me një periudhë kur konsumi është i...

Lajm i Rekomanduar 13:47 - 8 Shtator, 2019

Kandidati i Rilindjes për në ILD/ Artur Metani fsheh të ardhurat nga Soros

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, në muajin korrik publikoi emrat e kandidatëve  për Inspektoriatin e Lartë të Drejtësisë. Pjesë e listës edhe  edhe Avokati i Përgjithshëm...

Ekonomi 08:25 - 29 Korrik, 2019

Ulja e pragut të TVSH-së te biznesi i vogël nxiti evazionin/ Të ardhurat ranë me 12.7%  

Më se një vit më parë, qeveria mori vendimin që të ulte pragun e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) për bizneset nga 5 në 2...