Connect with Us

All posts tagged "te ardhura"

AKSHI jep 2.5 miliardë lekë tendera/ Kompania fituese nuk ka deklaruar asnjë të ardhur deri në vitin 2014
Politikë 14:26 - 31 Gusht, 2020

AKSHI jep 2.5 miliardë lekë tendera/ Kompania fituese nuk ka deklaruar asnjë të ardhur deri në vitin 2014

Javën e shkuar Partia Demokratike ka denoncuar vjedhjen e taksave të shqiptarëve të firmosur nga AKSHI për Image & Communications Development. PD deklaron se Agjencia Kombëtare...

Ekonomi 17:45 - 28 Gusht, 2020

Tregu i televizioneve 2019/ Surprizon A2 CNN

Të ardhurat e nëntë televizioneve kryesore në Shqipëri pësuan një rritje të lehtë gjatë vitit 2019 pavarësisht vështirësive ekonomike të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit....

Dhunuan barbarisht 19 vjeçarin/ Shoqërohen në polici pesë adoleshentë
Kronika 12:32 - 10 Gusht, 2020

Të ardhura nga krimi/ Konfiskohen 4 apartamente dhe një makinë 200 mijë euroshe në Fier

Policia e Fierit konfiskon katër apartamente dhe 1 automjet me vlerë tregu 200 mijë euro, që dyshohet se janë përfituar nga veprimtaria kriminale e tre shtetasve,...

Projekti themelor i të ardhurave universale/ Shefi i Twitter dhuron miliona dollarë
Teknologji 10:52 - 13 Korrik, 2020

Projekti themelor i të ardhurave universale/ Shefi i Twitter dhuron miliona dollarë

Shefi ekzekutiv i Twitter Jack Dorsey është bërë investitori i parë në një plan rrënjësor për t’u dhënë njerëzve një të ardhur bazë, pavarësisht nga statusi...

Rritet numri i bizneseve me borxhe
Ekonomi 12:59 - 18 Qershor, 2020

Më të varfrit e Europës/ Shqipëria sërish me konsumin dhe të ardhurat më të ulëta për frymë

Shqipëria vijon të mbetet vendi më i varfër i Europës, me të ardhurat dhe konsumin më të ulët për frymë. Sipas të dhënave të publikuara sot...

Ekonomi 21:35 - 11 Qershor, 2020

Eurobondi/ Malaj: Të na tregojnë si do përdoret kjo shumë parash për të prodhuar rritje të ardhurash

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka folur në lidhje me eurobondin e marrë nga qeveria Rama, duke shprehur interesin për mënyrën se si kjo shumë parash...

Life Style 12:15 - 30 Maj, 2020

Dashuria dhe paraja/ Burrat stresohen kur gratë fitojnë më shumë të ardhura se ata

Nuk është sekret që paratë në marrëdhënie mund të jenë një gjë e vështirë për tu menaxhuar ndonjëherë, por një studim i ri shkencor tregoi se...

FMN/ Tre grafikë që tregojnë se si ka ndikuar izolimi në ekonominë globale
Ekonomi 14:35 - 19 Maj, 2020

Covid-19 “shpartallon” buxhetin/ Të ardhurat bien 30% në prill

Prilli duket se ka qenë muaji më i vështrë në ekonomi, ku pothuajse gjithçka ishte e mbyllur, si rrjedhojë e Covid-19, dhe kjo është reflektuar dhe...

Politikë 15:53 - 20 Prill, 2020

“Virusi më i rrezikshem është uria”/ Zhupa: Kriminaliteti, metoda e vetmë për të mbijetuar

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa thotë se qytetarët janë armiqtë e vërtët të kryeministrit Edi Rama. Sipas saj, qeveria ka parashikuar në paketa ekonomike më pak...

Sociale 11:18 - 31 Mars, 2020

Kriza ekonomike nga koronavirusi/ Gratë më të shqetësuara se burrat

Rreth 70 për qind e shqiptarëve kanë pritshmëri negative sa ai takon ndikimit që do të ketë panemia e COVID-19 në financat e tyre për shkak...

Ekonomi 10:53 - 4 Janar, 2020

Shumë familje mbahen ende nga emigrantët/ Kush është qarku ku dërgohen më shumë

Emigrantët vijojnë të dërgojnë para për familjarët e tyre në Shqipëri, fenomen ky që duket se është në rritje. Banka e Shqipërisë ka konfirmuar se dërgesat...

Kronika 09:26 - 3 Janar, 2020

Aksidente dhe fshehje të ardhurash/ Në pranga 3 persona

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë së Durrësit, të akuzuar për vjedhje të ardhurash dhe drejtim automjeti në mënyrë të gabuar. Një 42 vjeçar...

Politikë 22:13 - 6 Dhjetor, 2019

Dëmet nga tërmeti/ Arben Malaj: 85% e të ardhurave do mblidhen nga taksapaguesit

Ish ministri i Ekonomisë dhe Financa, Arben Malaj ka folur lidhur me situatën ekonomike në vend pas tërmetit të 26 nëntorit. Malaj u shpreh se ai...

Sociale 18:06 - 6 Dhjetor, 2019

Nga Inva Mula tek Irma Libohova/ Mbi 50 artistë zhvillojnë mbrëmje bamirësie për të prekurit nga tërmeti

Nesër, më 8 dhjetor ora 17:00, sopranoja e njohur, Inva Mula do të organizojë një mbrëmje të madhe bamirësie për të prekurit nga tërmeti. Mësohet se...

Vetingu 09:14 - 24 Nentor, 2019

Ish-ministri i LSI-së, kërkoi “kokën” e saj/ Gjyqtarja e pastrehë përfiton nga qiratë

Procesi i Vettingut është filtrimi më i mirë i sistemit të drejtësisë. Në këtë proces hidhet dritë mbi të kaluarën e njerëzve të sistemit të drejtësisë...

Ekonomi 09:50 - 20 Nentor, 2019

Shuhen shpresat/ Kur do arrijë Shqipëria mesataren e të ardhurave të vendeve të zhvilluara

Me krizën ekonomike dhe situatën e paqartë politike, shpresat që një ditë shqiptarët të kenë të ardhura sa vendet më të zhvilluara të grupit G7 (Kanada,...

Politikë 11:10 - 18 Tetor, 2019

“Dokumenti konfidencial në tavolinën e Ramës”/ PD: Qeveria dështon në mbledhjen e të ardhurave

Këshilltari për Ekonominë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti, thotë se qeveria e Edi Ramës ka dështuar në mbledhjen e të ardhurave. “Ecuria negative e mbledhjes së...

Aktualitet 17:37 - 12 Tetor, 2018

Rama vë ultimatumin/ Çdo shpifje në gjyq, lekët e fituara do shkojnë për edukim

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë publik propozimin që ka bërë sot në mbledhjen e përbashkët midis qeverisë dhe...

Aktualitet 16:29 - 22 Shtator, 2018

200 VIP-at e 2017-s, në kurthin e ndërtimit

Nëse do të kuptosh se në çfarë drejtimi po shkon ekonomia shqiptare, mjafton të shohësh ecurinë e 200 sipërmarrjeve më të mëdha, të cilat në vitin...

Aktualitet 20:28 - 11 Shtator, 2018

Top Channel ‘bie në gropë’/ Ja të ardhurat e televizioneve

Gjatë vitit 2017 tregu i televizioneve falas si dhe ai i televizioneve me pagesë pësoi rënie. “Të ardhurat e dhjetë kompanive kryesore mediatike në Shqipëri pësuan...

Ekonomi 14:18 - 6 Prill, 2018

Treguesit fiskalë të konsoliduar të muajit të 2-të

Të ardhurat e përgjithshme, për muajin e dytë të vitit 2018, arritën në rreth 67.6 miliardë Lekë me një realizim në masën rreth 99.1 përqind të...

Showbizz 21:00 - 25 Janar, 2017

Cmenduri/ Nuk do ta besoni sa janë të ardhurat e Bieber në vit

Justin Bieber është përfolur se nga klikimet e tij në internet mer një shumë lekësh prej 2000 milion paund në vit. Bukuroshi duket se përballon kështu...

Aktualitet 18:34 - 1 Tetor, 2016

640 milion euro të ardhura nga vizitorët e huaj

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi deklaroi nga Dibra se Shqipëria i ka të gjitha potencialet për të zhvilluar një turizëm gjatë...