Connect with Us

All posts tagged "te ardhura"

Horoskopi javor, 08-14 Shkurt/ Si do të jetë kjo javë përsa i përket punës?
Horoskopi 16:26 - 11 Dhjetor, 2020

Dobësia e tyre është paraja/ Shenjat e horoskopit që i menaxhojnë më mirë të ardhurat e tyre

Virgjëresha Përkundër sensit të tyre të madh estetik, burrat e lindur nën shenjën e Virgjëreshës janë shumë të zgjuar në menaxhimin e financave të tyre, por...

Vetingu 12:37 - 8 Dhjetor, 2020

Drejtësia e skandaleve/ Prokurori, shantazhon të “dyshuarin” në shtëpi

Prokurori i Vlorës Aurel Zarka që është denoncuar më së shumti në emisionet investigave. Ai është denpncuar nga emisioni “Fiks Fare”, në lidhje me një ryshfet...

Nga pasuria e prindërve tek konflikti i interesit/ KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Vlorës
Vetingu 15:50 - 7 Dhjetor, 2020

Nga akuzat për bashkëshortin tek lidhja me politikën/ Patundshmëritë e “prokurores së socialistëve”

Prokurorja Eranda Felaj, e cila ende nuk ka hyrë në procesin e rivlerësimit, të gjithë karrierën e ka të përqëndruar në Vlorë. Gjatë punës së saj...

Vetingu 15:38 - 5 Dhjetor, 2020

Nga skandali i maternitetit tek horrori i Selenicës / Prokurori me patundshmëri në emër të babait

Me 15 .05 2020, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka miratuar raportin për analizimin e aftësive profesionale për prokurorin Saimir Smaka. Një kopje e raportit i...

Iku nga frika e Vettingut/ “Rebelohet sheiku”, Agim Bendo ndaj KPK-së
Vetingu 14:30 - 5 Dhjetor, 2020

I paditur për shpërdorim detyre/ Gjyqtari Ervin Pollozhani me pasuri të dyshimtë

Gjyqtari i Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë Ervin Pollozhani, ëhtë vënë këtë vit nën hetime nga Vettingu. Pollozhani, i cili ka punuar si gjyqtar...

Lidhja e gjyqtares me Blushin e Topit/ Bëmat e gjyqtares me 4 apartamente dhe makina të shtrenjta
Vetingu 14:29 - 4 Dhjetor, 2020

Lidhja e gjyqtares me Blushin e Topit/ Bëmat e gjyqtares me 4 apartamente dhe makina të shtrenjta

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, duket se do të ketë shumë me gjyqtaren e Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, Marjana Shegani (Dedi), si në...

“U kthyem nga emigrimi për një jetë më të mirë”/ Basha viziton një fasoneri dhe jep premtime
Politikë 13:16 - 3 Dhjetor, 2020

“U kthyem nga emigrimi për një jetë më të mirë”/ Basha viziton një fasoneri dhe bën premtime

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në një fasoneri në Lezhë. Gjatë bisedës me administratoren Brunilda Shytaj, Basha u njoh me situatën e vështirë...

Firmosi mandatin e kryebashkiakut të Ramës/ Si mbijetoi gjyqtarja e varfër në “Këshillin e milionerëve”
Vetingu 12:00 - 3 Dhjetor, 2020

Firmosi mandatin e kryebashkiakut të Ramës/ Si mbijetoi gjyqtarja e varfër në “Këshillin e milionerëve”

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur procesin e rivlerësimit për gjyqtaren Flutura Hoxha që prej një viti. Gjyqtarja Hoxhae ka të përqëndruar karrierën në Gjykatën...

Vetingu 14:05 - 30 Nentor, 2020

Kërkoi lirimin e “pronarëve” të drogës/ Prokurorja “ngec” në deklarimin e pasurisë

Në Marsin e vitit 2016, Flora Çela u komandua në krye të Prokurorisë së Vlorës si numri dy i saj. Prokurori i Përgjithshëm në atë kohë,...

Vetingu 14:35 - 28 Nentor, 2020

Makinë 10 000 euro dhe shtëpi me kredi/ Pasuria e prokurorit që u “izolua” në Amerikë

Prokurori Elion Mustafaj e ka nisur karrierën në drejtësi që në vitin 2004 me detyrë oficer i Policisë Gjyqësore. Më pas ka pasur një ndërprerje, për...

Amnistoi nga hetimi 3 milion euro të Gjin Gjonit/ Si dështoi prokurori i Task Forcës
Vetingu 12:13 - 28 Nentor, 2020

Amnistoi nga hetimi 3 milion euro të Gjin Gjonit/ Si dështoi prokurori i Task Forcës

Megjithëse Vettingu ka zbritur tek prokurorët e thjeshtë, prokurorin e Elbasanit Bledar Mustafaraj, ende nuk e ka kapur. Sipas asaj që ka deklaruar më formularin e...

Ekonomi 09:13 - 28 Nentor, 2020

Sa të dëmshme ekonomikisht mund të jenë karantinat e reja?

Më pak se herën e kaluar, por sërish të dhimbshme Vendet shënuan nivele të larta rritje në tremujorin e tretë. PBB-ja e Amerikës u rrit me...

Zhdukja e dosjeve në Prokurorinë e Elbasanit/ Si i doli kundër Gent Ibrahimi prokurores
Vetingu 11:53 - 27 Nentor, 2020

Zhdukja e dosjeve në Prokurorinë e Elbasanit/ Si i doli kundër Gent Ibrahimi prokurores

Në Dhjetor të vitit 2017, u raportua se nga Prokuroria e Elbasanit janë zhdukur dosje të rëndësishme të korrupsionit. Ishte CNA.al e para nga mediat që...

Me patundshmëri nga Pogradeci, Elbasan, dhe Tiranë/ Prokurores i “dështoi” grabitja
Vetingu 13:46 - 26 Nentor, 2020

“Shfryu” operacionin e bujshëm të policisë/ Prokurori në pritje të Vettingut

Jo në pak raste, operacione policore të trumbetuara me bujë, janë “shfryrë” nga prokuroria dhe gjykatat. Në një rast të tillë ka qenë i përfshirë prokurori...

Vetingu 11:34 - 26 Nentor, 2020

Kapja e institucioneve shtetërore nga zyrat e akuzës/ Përfitimet e një prokurori në Tiranë

Në vitin 2013 Prokurori i Përgjithshëm në atë kohë, Adriatik Llalla, riktheu në detyrë prokurorin Bajram Breçani. Ky i fundit ishte shkarkuar që në vitin 2011...

GJKKO merr vendimin e papritur/ Zbulohet se çfarë vendosi  për sekuestrimin e pasurisë së ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla
Vetingu 13:32 - 25 Nentor, 2020

Llalla tentoi ta “shkundte”/ Prokurori prej një viti nën hetim nga Vettingu

Në paranverën e vitit 2016, Prokurori i Përgjithshëm në atë akohë Adriatik Llalla firmosi disa ndryshme për drejtues prokurorish, duke ndryshuar tërësisht fytyrën e organit të...

Në panik nga rezultatet e hetimit?/ Prokurori ia “mbathi” nga Vettingu
Vetingu 12:16 - 25 Nentor, 2020

Në panik nga rezultatet e hetimit?/ Prokurori ia “mbathi” nga Vettingu

Është bërë procedurë standarde që gjyqtarë dhe prokurorë të japin dorëheqje për t’i shpëtuar Vettingut. Dhe pavarësisht se çfarë kanë bërë gjatë kohës që kanë qenë...

Nga akuzat për shpërdorim detyre, në zyrat KLP/ Pasuria e prokurorit-këshilltar
Vetingu 13:37 - 24 Nentor, 2020

Nga akuzat për shpërdorim detyre, në zyrat KLP/ Pasuria e prokurorit-këshilltar

Prokurori i Fierit, Artur Cara, icili është vënë së fundmi në hetim nga Vetting, shërben në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, i angazhuar në hartimin e...

Inspektori i Drejtësisë letër Ministrisë së Drejtësisë/ Kërkon ndryshimin e ligjit për kriteret e përzgjedhjes
Vetingu 10:58 - 24 Nentor, 2020

Çoi pas hekurave djalin e deputetit socialist/ Prokurorja në kabinetin e Artur Metanit

Në Qershor të këtij viti, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi se ka nisur hetimet për prokuroren e Krujës, Mirela Kapo. Kjo e fundit është dekretuar...

Skandali u denoncua në Kuvend/ Gjyqtari i grupit KÇK, në Gjykatën e Tiranës
Vetingu 11:01 - 21 Nentor, 2020

Skandali u denoncua në Kuvend/ Gjyqtari i grupit KÇK, në Gjykatën e Tiranës

Në sistemin e drejtësisë janë një grup gjyqtarësh dhe prokurorësh, të cilët ecin me filozonë “kap çfarë të kapësh”. Kështu ka deklaruar kryemi nistri Edi Rama,...

Vetingu 13:11 - 20 Nentor, 2020

Gjyqtarët e rinj në rrugën e të vjetërve / Artan Jahollari, blen makinë me para dhuratë

Gjyqtari i Pogradecit Artan Jahollari do t’iu nënshtrohet hetimeve-Vetting, për gjashtë vitet e karrierës në drejtësi. Jahollari, i cili përket brezit të magjistratëve 2013-2016, fillimisht e...

U denoncua për shkelje të ligjit/ Si e shtoi pasurinë gjyqtari Rexhep Karaj?
Vetingu 13:06 - 19 Nentor, 2020

U denoncua për shkelje të ligjit/ Si e shtoi pasurinë gjyqtari Rexhep Karaj?

Në vitin 2011 gjyqtari Rexhep Karaj, është denoncuar nga Prokuroria e rrethit të Matit për shkelje të ligjit. Në atë kohë raportohet se Prokuroria në fjalë...

Gjyqtarja që u sulmua nga Opozita/ Alma Ahmeti pa shtëpi dhe me kredi
Vetingu 11:17 - 18 Nentor, 2020

Gjyqtarja që u sulmua nga Opozita/ Alma Ahmeti pa shtëpi dhe me kredi

Me 17 korrik 2020 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur hetimet-Vetting për gjyqtaren e Kukësit Alma Ahmeti. Kjo e fundit një eksperiencë të shkurtër ka...