Connect with Us

All posts tagged "te ardhura"

Aktualitet 08:45 - 2 Shkurt, 2021

“Dembelizmi“ i lartë i të rinjve kërkon adresim urgjent

Shqipëria i ka përmirësuar treguesit e punësimit si raport me veten ashtu edhe me Rajonin në këto tre dekada të tranzicionit, mirëpo vendi duhet të adresojë...

Vettingu “i pret kokën” gjyqtarit të Administratives
Vetingu 12:22 - 1 Shkurt, 2021

Paditi Ina Ramën dhe Bamir Topin/ Prokurori i dyshuar për pasurinë

Në vitin 2010, Presidenti i Republikës, në atë kohë, Bamir Topi ka dekretuar shkarkimin nga detyra te prokurorit Dritan Gripshi, cili aktualisht punon në Berat. Shkarkimi...

Vetingu 15:16 - 30 Janar, 2021

“Korrupsioni në drejtësi”/ Prokurori që u denoncua në nismën e Rilindjes

Në kuadrin e nismës së Qeverisë “Rama”, në vitin 2013 me moton “Stop Korrupsionit në Drejtësi”, në faqen e Ministrisë së Drejtësisë vërshuan denoncime të shumta...

Vetingu 13:06 - 30 Janar, 2021

Nga akuzat për korrupsion, tek burgu/ Pasuria e prokurorit që u përball me Krimet e Rënda

Prokurori i cili para rreth 5 vitesh është akuzuar për korrupsion nga Prokuroria për Krime të Rënda, është në pritje të përfundimit të hetimeve nga Komisioni...

Vetingu 13:59 - 29 Janar, 2021

U përzgjodh për të bërë zap krimin/ Si ka ndryshuar pasuria e prokurores së “Forcës së Ligjit”

Ervisa Hyka, është nga prokurorët e Task Forcës, “Forca e Ligjit”, e përzgjedhur për të bërë zap korrupsionin dhe krimin e organizuar në Fier. Në vitin...

Vetingu 12:31 - 29 Janar, 2021

Kalbëzimi i drejtësisë/ Prokurori i skandalit drejt Vettingut

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, përgjatë vitit 2020, ka vënë nën filtrim gjyqtarët dhe prokurorët e rretheve, për të hedhur dritë mbi bëmat apo profesionalizmin e...

Vetingu 10:41 - 27 Janar, 2021

Hetimet për skandalin seksual në institucion e Drejtësisë/ Pasuria e gjyqtares që “rrëzoi” Prokurorinë

Gjyqtarja Olkeda Liço (Manellari) e ka nisur karrierën në Tiranë për tu emëruar më pas në Fier, ku vijon edhe aktualisht. Gjyqtarja Manellari, prej me shumë...

Kryemadhi zbardh bisedën me Yuri Kim/ Më kërkoi të largoj të rinjtë e LSI nga protesta
Vetingu 15:29 - 26 Janar, 2021

Lidhjet e drejtësisë me politikën/ Vëllai i ish deputetit të Kryemadhit në Vetting

Erind Rehovica, prokuror në Prokurorinë e Fierit, prej më shumë se një viti, ndodhet në hetim nga Vettingu. Ai ka hyrë në sistemin e Drejtësisë si...

Spiropali akuza LSI/ “Kampionia e vjedhjes së votave”
Vetingu 13:40 - 26 Janar, 2021

Spiropali deklaron pasuri prej 5.8 milionë lekësh/ Si i ka siguruar ministrja të ardhurat

Elisa Spiropali u zgjodh ministre Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin në dhjetor 2018, me ndryshimet që përfshinë kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas protestës së studentëve....

Vetingu 14:52 - 25 Janar, 2021

U zmbraps nga “Ben Qimja”/ Si ka ndryshuar pasuria e gjyqtares në pesë vite

Gjyqtarja e Fierit, Marsela Dervishi, ndryshe njihet si “gjyqtarja e Ben Qimes”, nga gjykimi i të cilit u tërhoq. Risjellim në vëmendje se më 10 Korrik...

Ndryshime në qeveri/ Zbulohet kush do drejtojë Ministrinë e Bujqësisë
Vetingu 12:59 - 25 Janar, 2021

Gjobiti deputeten e Ramës për shpifje/ Gjyqtari që liroi të dyshuarin për vrasje, në Gjykatën e Lartë

Gjyqtari i Fierit, Engert Pëllumbi, prej më shumë se gjashtë muaj, po hetohet nga Vettingu. Pëllumbi nuk është emër i panjohur, pasi në vitin 2011, gjobiti...

La të lirë trafikantët e drogës/ Pasuria e gjyqtarit që u “kryqëzua” nga Apeli
Vetingu 14:44 - 22 Janar, 2021

La të lirë trafikantët e drogës/ Pasuria e gjyqtarit që u “kryqëzua” nga Apeli

Arben Dosti, i cili prej më shumë se një viti, ndodhet nën hetim nga Vettingu, e ka nisur karrierën në sistemin gjyqësor, në vitin 2013, në...

Dha dorëheqjen para përballjes me vettingun/ KPK nxjerr për 15 vjet nga sistemi i drejtësisë prokuroren e Durrësit
Vetingu 13:57 - 22 Janar, 2021

“KPK mbylli sytë për gjyqtaren e Apelit”/ Kritikat e gjyqtarit në prag Vettingu

Gjyqtari i Gjirokastrës Pëllumb Vehbi, njihet si gjyqtari i administratorit të UET-së, pjesë e dosjes “Mezhgorani”, ku ishte i përfshirë edhe pronari i UET, Henri Çili....

Problem me pasurinë/ Vettingu i “pret kokën” një tjetër gjyqtari
Vetingu 15:09 - 21 Janar, 2021

Hoqi bllokimin e ushqimeve të skaduara/ Skandali i gjyqtarit të Administratives në Vetting

Prej më shumë se një viti, gjyqtari i Gjykatës Administrative, Gjirokastër, Elidon Papazisi është nën hetim nga Vettingu. Para se t’u nënshtrohej hetimeve Vetting, Papazisi, është...

Zbardhet pasuria e Lleshajt/ Mori dy kredi për shtëpi, por nuk deklaron asnjë në pronësi
Vetingu 15:41 - 20 Janar, 2021

Zbardhet pasuria e Lleshajt/ Mori dy kredi për shtëpi, por nuk deklaron asnjë në pronësi

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaron pasuri familjare me vlerë 15.7 milionë lekë në fund të vitit 2018, mes së cilës llogaritet edhe një kredi e...

Amnistoi nga hetimi 3 milion euro të Gjin Gjonit/ Si dështoi prokurori i Task Forcës
Vetingu 14:52 - 20 Janar, 2021

Pushoi hetimet për kryebashkiakun e Ramës/ Pasuria e gjyqtares që bën tre punë njëherësh

Në shortin e datës 12 Nëntor 2019, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, përzgjodhi për nisjen e procedurave të rivlerësimit , gjyqtaren e Shkallës së Parë në...

Vetingu 14:56 - 19 Janar, 2021

Liroi trafikantin e drogës/ Gjyqtari i Vlorës me njollën e KLD, në Vetting

Këshilli i Lartë i Drejtësisë më shumë nuk ka funksionuar se sa ka shërbyer si rregullator i sistemit të drejtësisë. Janë një sërë çështjesh, për të...

Vetingu 12:36 - 19 Janar, 2021

10 apartamente, dyqane, garazhe e llogari qindra-mijëra euro/ Pasuria e “çmendur” e gjyqtares së Apelit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka nisur hetimet Vetting për gjyqtaren e Vlorës, Herila Çela në Dhjetor të vitit 2020. Gjyqtarja Çela e cila të gjithë...

Vettingu “i pret kokën” gjyqtarit të Administratives
Vetingu 15:02 - 18 Janar, 2021

Prokurori i “mbytur” në kredi

Në 25 qershor të vitit 2017, në ditën votimit për zgjedhjet e fundit parlamentare, policia e Korçës, arrestoi në flagrancë 55-vjeçarin P.M., i cili dyshohej se...

Vetingu 14:16 - 18 Janar, 2021

Prokurori i Korçës, nën ”darën” e Vettingut

Prokurori i Korçës, Edmond Shytko, është nën “darën” e Vettingut, që prej më shumë së një viti. Dosjet që ai ka hetuar dhe pasuria e tij...

Prokurorja që hetoi oficerët e Policisë
Vetingu 10:48 - 17 Janar, 2021

Prokurorja që hetoi oficerët e Policisë

Më 15.10.2020, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, mori vendim për caktimin e përkohshëm të prokurores Irena Çunoti, prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë...

E denoncuar nga emisionet investigative/ Pasuria e të emëruarës së KLP, në krye të Apelit
Vetingu 10:18 - 16 Janar, 2021

E denoncuar nga emisionet investigative/ Pasuria e të emëruarës së KLP, në krye të Apelit Korçë

Me 23 Nëntor 2020 Këshilli i Lartë i Prokurorisë emëroi për një afat tre mujor në krye të Prokurorisë Apelit, Korçë, prokuroren Ollga Visi. Sipas afateve...

Nga pasuria e prindërve tek konflikti i interesit/ KPK konfirmon në detyrë gjyqtaren e Vlorës
Vetingu 13:18 - 15 Janar, 2021

U denoncua për falsifikim të orës së aksidentit/ Prokurori i “listës së zezë”, në filtrin e Vettingut

Olger Eminaj, prokurori i Korçës, është një nga prokurorët e denoncuar nga ish Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, në vitin 2014, pranë Presidentit të asaj kohe...