Connect with Us

All posts tagged "te ardhura"

Ekonomi 08:11 - 16 Shkurt, 2021

INSTAT/ Punësim pa produktivitet, prodhimi për punonjës ra në 2019

Numri i të punësuarve u rrit më tej në vitin 2019, por shtimi i tyre të paktën sipas statistikave zyrtare nuk u shoqërua me rritjen e...

Problem me pasurinë/ Vettingu i “pret kokën” një tjetër gjyqtari
Vetingu 13:42 - 15 Shkurt, 2021

U denoncua për mitmarrje dhe fshehje të vilave/ Prokurori me llogari bankare në Angli dhe USA

Prokurori i Elbasanit, Binas Nina Prej një viti është nën hetim nga Vettingu. Prokurori në fjalë është i njohur nga denoncimet në media dhe jo vetëm....

Vetingu 12:43 - 15 Shkurt, 2021

48 000 euro kredi i paguan për tre vite/ Prokurorja blen shtëpi, por nuk e deklaron

Reforma në drejtësi po vijon me procesin e Vettingut, por edhe me prangosjen e gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar. Përgjatë vitit 2021, Vettingu do të hetojë...

Vetingu 14:14 - 13 Shkurt, 2021

U hetua për manovrat me pasurinë/ Prokurori i shpëtoi dënimit për pazarin me gjyqtarin

Manovrat e njerëzve të sistemit të drejtësisë për të ruajtur pasurinë e dyshimtë janë nga më të ndryshmet. Për një rast të tillë është hetuar edhe...

Vetingu 09:24 - 13 Shkurt, 2021

U pendua për lirimin e “Dajës së Padrinos”/ Prokurori në listën e “zezë” të pasurive

Procesi i Vettingut vazhdon dhe krahas tij dalin në dritë edhe bëmat e gjyqtarëve e prokurorëve. Mustafa Turku , thuajse të gjithë karrierën e ka të...

Vetingu 09:52 - 12 Shkurt, 2021

Nga paratë me fajde tek skema korruptive/ Prokurorja, si bankë e paliçensuar

Ermira Tafani, prokurore prej 21 vitesh në Elbasan ka qenë një nga kandidatet për zëvendësimin e Adriatik Llallës në krye të Prokurorisë së Përgjithshme. Para se...

Vetingu 09:36 - 12 Shkurt, 2021

Zvarriti hetimet dhe nuk u ndëshkua/ Skandali i prokurorit në filtrat e Vettingut

Në Dhjetor të vitit 2020, prokurori Neritan Hoxha është vënë nën hetim nga Vettingu. Prokurori Hoxha të gjithë karrierën e ka të përqëndruar në Prokurorinë e...

Vetingu 15:12 - 10 Shkurt, 2021

I ndëshkuar disa herë nga KLD/ Bëmat e një gjyqtari që fsheh vlerën e pasurisë

Gjyqtari i Elbasanit Bujar Musta, është një ndër gjyqtarët më të përfolur në media. Në vitin 201, gjyqtari Musta, ka paditur Këshillin e Lartë të Drejtësisë,...

Viti i jashtëzakonshëm për Twitter/ Shënon rekord të ardhurash
Teknologji 13:58 - 10 Shkurt, 2021

Viti i jashtëzakonshëm për Twitter/ Shënon rekord të ardhurash

Twitter ka shënuar rekord të ardhurash për tremujorin e fundit të vitit 2020, duke vërtetuar atë që shefi ekzekutiv i saj tha se ishte “një vit...

Vetingu 15:02 - 9 Shkurt, 2021

Prokurori që ligjet i zëvendëson me “Kanunin”/ Skandali me dosjen e grabitjes dhe pasuria

Reforma në drejtësi, po vijon me procesin e Vettingut. Në Dhjetor të vitit që shkoi, 120 magjistratë u listuan për t’u hetuar përgjatë këtij viti. Një...

Ja emrat e kandidatëve të PS në Shkodër
Aktualitet 13:54 - 7 Shkurt, 2021

Analiza/ 6-fishohet pasuria e Ilir Beqajt, ja sa është shifra që deklaron

Ilir Beqaj u zgjodh ministër i Shëndetësisë në kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013 dhe qëndroi në detyrë përgjatë një mandati....

Politikë 14:56 - 6 Shkurt, 2021

Programi për rininë/ Këlliçi qartëson studentët që i mungojnë të ardhurat financiare

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi është një nga bashkëhartuesit e Programit të PD për rininë. Në pak sekonda ai ka treguar se si do të eliminohet...

Vetingu 14:20 - 6 Shkurt, 2021

Nga padia e kreut të Burgjeve, tek pasuria/ Bëmat e gjyqtarit që është përballur me drejtësinë

Gjyqtari Taulant Tafa është bërë objekt në media, pas dhënies së vendimit për uljen e dënimit me 720 ditë të një të dënuari me burgim të...

Vetingu 12:47 - 6 Shkurt, 2021

Nuk arriti të merrte drejtimin e Gjykatës/ Pasuria e gjyqtares që paditi KLD

Në vitin 2016, gjyqtarja Matilda Fetau, është dekretuar nga Presidenti i asaj kohe Bujar Nishani, në Gjykatën e Shkallës së Parë, Elbasan. Pak ditë para se...

Vetingu 15:18 - 5 Shkurt, 2021

Nga patundshmëritë tek dështimi / Ish anëtari i KLD “nxiu” gjyqtaren e dosjes së Gjinarit

Gjyqtarja e Elbasanit Idush Maliqi, në fundin e vitit që lamë pas, është vënë nën hetim nga Vettingu. Të gjithë karrierën e saj në drejtësisë, gjyqtarja...

Vetingu 14:37 - 5 Shkurt, 2021

Liroi të burgosurin e përjetshëm/ Gjyqtarja “shpërblehet” me ngritje në detyrë

Në Shtator të vitit 2020, Enkeleda Kapedani u zgjodh në krye të gjykatës së Elbasanit . Kapedani e mori këtë post pas dorëheqjes të gjyqtarit Zihni...

Skandalet e drejtësisë në Vetting/ Prokurori i dehur në seancë dhe me veshje joetike
Vetingu 15:18 - 4 Shkurt, 2021

Skandalet e drejtësisë në Vetting/ Prokurori i dehur në seancë dhe me veshje joetike

Tasim Puçi e ka ushtruar profesionin e prokurorit, sipas Këshillit të Lartë të Prokurorisë nga viti 2006 e në vazhdim. Por sipas deklaratave të pasurisë, Puci...

Vetingu 12:05 - 4 Shkurt, 2021

Me pesë vite eksperiencë “kap” KLGJ/ Gjyqtarja me një pagë, me apartament në Dajt

Gjyqtarja Rudina Palloj, ushtron detyrën e gjyqtares pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat që prej datës. 23.01.2014, pasi me dekretin nr. 8464, datë 23.01.2014 të Presidentit...

Vetingu 12:56 - 3 Shkurt, 2021

Nga skandali i padisë me të vdekurin tek pronat/ Gjyqtari Erarbër Madhi në filtër të Vettingut

Në Qershor të vitit 2020, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, njoftoi se ka nisur hetimet për gjyqtarin e Gjykatës Administrative, Shkalla e Parë në Tiranë, Erarbër...

Vetingu 12:32 - 3 Shkurt, 2021

Pas dështimit për karrigen e Prokurorit të Përgjithshëm/ Granit Shahu “peng” në KPK

Me argumentin se plotëson të gjitha kriteret, Granit Shahu tentoi të bëhej Prokuror i Përgjithshëm në fund të vitit 2017, por dështoi. Ai ngeci në Vettingun...

“Janari po mbaron”/ Ish ministri i Shëndetësisë i kërkon llogari Ramës: Ku janë vaksinat që do vinin?
Vetingu 14:42 - 2 Shkurt, 2021

Nga pasuria tek bëmat e fushatës elektorale/ Gjyqtarja në krah të kryeministrit Rama

Prej më shumë se gjashtë muajsh gjyqtarja e Beratit Lutfije Celami, është nën hetim nga Vettingu. Ajo ka depërtuar në sistemin e drejtësisë në vitin 2011...

Fushata elektorale/ Tomorr Alizoti “sulmon” rivalin e tij në Berat
Politikë 13:57 - 2 Shkurt, 2021

Video/ Alizoti: Dilni se me mua do shtoni paret

Drejtuesi i qarkut të Beratit Tomorr Alizoti ka zhvilluar një takim me të rinjtë, ku ai flet për angazhim të të rinjve dhe mbushje të kutive...

Vetingu 12:48 - 2 Shkurt, 2021

KLD refuzoi ta ndëshkonte/ Gjyqtarja me bar kafe dhe tregti produktesh farmaceutike

Gjyqtarja Matilda Llangozi e ka nisur karrierën në Tiranë, në vitin 2011 dhe më pas është transferuar në Gjykatën e Shkallës së Parë Berat. Në Nëntor...