Connect with Us

All posts tagged "#Taulant Muka"

Politikë 20:03 - 19 Shtator, 2019

“Nuk di të shkruajë shqip”/ Taulant Muka “sulmon” ashpër Besa Shahinin

Ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka ka sulmuar ashpër ministren aktuale të Arsimit, Besa Shahini. Muka thotë se Besa Shahini duhet larguar sa më shpejt pasi Ministria...

Politikë 22:15 - 26 Gusht, 2019

“Infermieria me pedagogë sharlatan”/ Taulant Muka copton Universitetin e Henri Çilit

Ndërkohë që Universiteti Europian i Tiranës, i Henri Çilit, ka dhënë lajmin se do të hapë degën e infermierisë, ku do të ndjekin studimet e larta...

Sociale 15:30 - 9 Gusht, 2019

Pas denoncimit të plagjiaturave/ Refuzohet si pedagog studiuesi Vladimir Kola

Ish zëvendësministri i Arsimit Taulant Muka ka njoftuar se studiuesi Vladimir Kola është refuzuar si pedagog në Fakultetin e Drejtësisë. Kujtojmë se studiuesi Vladimir Kola, është...

Aktualitet 18:29 - 13 Maj, 2019

Basha ka mashtruar me shkollimin/ Taulant Muka: Nuk ka diplomë Universiteti

Shkollimi i Lulzim Bashës në Holandë ndiqet nga pikëpyetje të mëdha. CNA.al në shërbim të transparencës dhe të vërtetës i dërgoi një letër Universitetit Utrecht në...

Aktualitet 12:42 - 22 Shkurt, 2019

E akuzoi për plagjiaturë/ Argita Malltezi i përgjigjet Taulant Mukës

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, pedagogia Argita Malltezi ka reaguar pas akuzave të ish-zv.minitrit të Arsimit, Taulant Muka, për plagjiaturë. Muka akuzonte Argita Malltezin se ka...

Aktualitet 11:57 - 13 Shkurt, 2019

Emërohen dy zv.ministrat e rinj të Arsimit dhe Sportit

Pas emërimit të Besa Shahinit në krye të ministrisë së Arsimit dhe dorëheqjes së Taulant Mukës, në mbledhjen e sotme të qeverisë janë emëruar dy zv/...

taulant muka
Aktualitet 21:00 - 2 Shkurt, 2019

Plagjiatura e Demos/ Zbardhet telefonata e Ramës me Mukën

Ish-zëvendësministri i Arsimit që qëndroi në detyrë për rreth dy javë, Taulant Muka ka bërë publik telefonatën që ka marrë nga kryeministri Edi Rama. Në një...

lali eri mashtrues
Aktualitet 22:10 - 31 Janar, 2019

Taulant Muka akuzon/ Zbulon mashtrimin e Erion Velijat

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka i njohur për qëndrimet e tij kritike ndaj asaj që i është bërë arsimit në Shqipëri në një postim në...

Aktualitet 21:33 - 27 Dhjetor, 2018

Lulzim Basha ka gënjyer edhe për shkollën e lartë/ Me korrespodencë dhe i ka zgjatur 12 vite

Lulzim Basha ka gënjyer për diplomimin e tij në Hollandë dhe ky tashmë është një fakt i  konfirmuar nga vetë mediat pranë tij.  Duke dashur të...

mark marku me pedagoget
Aktualitet 15:59 - 27 Dhjetor, 2018

Mbi Vettingun e pedagogëve dhe fletërrufetë e Taulantit

Nga Mentor Kikia Jam i detyruar të ndalem edhe një herë në një çështje që dje prodhoi debat, për dy arsye: E para, sepse unë atakova...