Connect with Us

All posts tagged "#Taulant Muka"

Shifrat shqetësuese nga Covid-19/ Taulant Muka tregon këshillat që i ka dhënë prindërve
Sociale 19:40 - 3 Korrik, 2020

Shifrat shqetësuese nga Covid-19/ Taulant Muka tregon këshillat që i ka dhënë prindërve

Studiuesi Taulant Muka, ka dhënë disa këshilla për qytetarët, në kohën që shifrat e të infektuarve janë të larta dhe shqetësuese. Muka tregon këshillat që i...

Taulant Muka shpjegon pse QSUT u kthye në vatër infeksioni për Covid
Lajme 21:33 - 28 Qershor, 2020

Taulant Muka shpjegon pse QSUT u kthye në vatër infeksioni për Covid

Epidemiologu Taulant Muka ka shpejguar pse QSUT është kthyer një vatër infeksioni, pasi gjatë ditëve të fundit ështëraportuar se shumë njërëz janë infektuar pikërisht në QSUT....

Taulant Muka shpjegon pse QSUT u kthye në vatër infeksioni për Covid
Shëndeti 19:24 - 23 Qershor, 2020

Taulant Muka ngre alarmin/ Covid-19 jashtë kontrollit, vendi rrezikon skenarin italian

Epidemiologu Taulant Muka ka reaguar sërish lidhur me situatën e Covid-19 në vend. Muka shprehet se situata epidemiologjike është alarmante dhe vendi ynë, pa marrë masa...

Shifrat shqetësuese nga Covid-19/ Taulant Muka tregon këshillat që i ka dhënë prindërve
Shëndeti 11:04 - 10 Qershor, 2020

“Kam frikë se situata po del jashtë kontrollit”/ Taulant Muka: QSUT duhet të ishte izoluar

Epidemiologu Taulant Muka ka folur lidhur me rritjen e ndejshme të numrit të të infektuarve me koronavirus në Shqipëri. Sipas tij, kuadri klinik reflektohet pas 3-4...

Shifrat shqetësuese nga Covid-19/ Taulant Muka tregon këshillat që i ka dhënë prindërve
Sociale 20:38 - 28 Maj, 2020

Taulant Muka publikon të dhënat dhe ngre shqetësimin/ Pse deklaruan fitoren e parakohëshme të Covid?

Ish zëvendës ministri i Arsimit, Taulant Muka ka publikuar të dhënat nga disa shtete që tregojnë mortalitetin e shtuar për shkak të Covid-19. Muka thotë se...

taulant muka
Politikë 14:35 - 24 Maj, 2020

“Kanë politizuar virusin”/ Muka: Është populizëm të lumturohesh se besimtarët thyen rregullin e qeverisë

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka, ka reaguar pas pamjeve të publikuara në media, ku shihej se besimtarët myslimanë kishin thyer rregullin e qeverisë dhe ishin...

Taulant Muka shpjegon pse QSUT u kthye në vatër infeksioni për Covid
Shëndeti 18:08 - 23 Maj, 2020

“Temperaturat e larta nuk e ndalojë përhapjen e koronavirusit”/ Taulant Muka i bën propozimin urgjent qeverisë

Studiuesi Taulant Muka, duke analizuar atë cfarë po ndodh në Arabinë Saudite me rritjen e rasteve të prekur nga Covid-19, shprehet se temperaturat e larta nuk...

Politikë 21:17 - 21 Maj, 2020

Futja e zv. ministres në listën e zezë/ Taulant Muka: Njësoj si Demo: Pasi bandat i vranë vëllain…

Ish zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka ka reaguar lidhur me lajmin për futjen në listën e zezë të SHBA të zv.ministres së Arsimit, Lorena Haxhiu Lidhur...

Shifrat shqetësuese nga Covid-19/ Taulant Muka tregon këshillat që i ka dhënë prindërve
Politikë 20:53 - 21 Maj, 2020

Deklarata e fortë e Yuri Kim/ Taulant Muka: “PS, PD, LSI janë një, u trondita…

Disa orë më parë Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim deklaroi se ka dëgjuar fjalë se ka një marrëvëshje  të fshehtë për Reformën në Drejtësi. Në lidhje...

Politikë 23:15 - 6 Maj, 2020

Taulant Muka: Kur do vijë vaksina në Shqipëri?

Ish-zëvendës ministri i Arsimit dhe studiuesi Taulant Muka ka shtruar dy pyetje të rëndësishme përsa i përket vaksinës së koronavirusit. Muka kërkoi të dijë se kur...

taulant muka
Politikë 14:40 - 26 Prill, 2020

“Kufizimi antikushtetues”/ Taulant Muka-qytetarëve: Dilni pa frikë në çdo orë të ditës

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka, duke marrë shkas nga masat në vendin tonë, ka bërë një thirrje për qytetarët. Në një postim në rrjetet sociale,...

Opinione 14:26 - 26 Prill, 2020

Nga Bledi Mane/ Shkencëtari nga Skrapari

Ka qenë dikur një kancelar në Fakultetin e Mjekësisë (sot Universiteti i Mjekësisë) i cili kishte pikë të dobët një student. Kancelari e mbante afër studentin,...

taulant muka
Lajme 23:10 - 22 Prill, 2020

“Jam refuzuar dhe përbaltur”/ Taulant Muka “zbraz” ankesat ndaj Ramës

Studiuesi Taulant Muka është shprehur kritik ndaj masave shtrënguese të qeverisë për parandalimin e përhapjen e pandemisë. Në një lidhje me emisionin Byro Politike, ai tha...

Sociale 18:04 - 12 Prill, 2020

Taulant Muka thirrje qytetarëve/ “Mos lejoni t’ju trembin, çdo krizë ka rrugëdalje”

Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka ka bërë një thirrje të fortë për qytetarët pak momente më parë. Në një postim në rrjetet sociale, Muka thotë...

taulant muka
Sociale 17:49 - 15 Mars, 2020

Masat parandaluese janë zgjidhja/ Mund të kemi nga 900 në 55 mijë shtrime me COVID-19

Ish zëvendës ministri i Arsimit, Taulant Muka, ka publikuar disa të dhëna statistikore lidhur me prevalencën e COVID-19  në Shqipëri. Sipas tij, nëse nuk marrim asnjë...

taulant muka
Lajme 21:33 - 16 Shkurt, 2020

Taulant Muka nuk ndalet/ I nxjerr “të palarat” dekanëve dhe rektorëve: Analfabetë në akademi!

Ish zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka i ka nxjerrë “të palarat” rektorëve dhe dekanëve të cilët i quan “analfabetë”. Sipas, Mukës: po t’i bësh bashkë 11...

Denoncim 22:02 - 17 Janar, 2020

Ish zv. Ministri i nxjerr bojën Kryebashkiakut/ Lali Eri të jep kartën e studentit për të marrë votën!

Ish zvendëministri I Arsimit Taulant Muka, i njohur për dorëheqjen spektatkolare nga posti dy javë pas emërimit, me motiv degjenerimin politik të administratës, por dhe si...

Politikë 21:59 - 11 Dhjetor, 2019

I publikoi artikullin plagjiaturë/ Zv. Ministri i ri i Arsimit replikon me Taulant Mukën

Vetëm pak orë pas njoftimit nga Këshilli i Ministrave se Oltion Rrumbullaku është zëvendësministri i ri i Arsimit në Shqipëri, ish-zv/ministër i Arsimit Taulant Muka ka...

Politikë 21:44 - 8 Dhjetor, 2019

Muka nuk pranon ndihmën e Erdoganit/ Na konsideron turq, mos e përqafoni lypjen e Ramës

Turqia është zotuar të ndërtojë 500 banesa në Shqipëri, por duket se ky lajm nuk është pritur mirë nga ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka. Me anë...

Politikë 18:05 - 5 Dhjetor, 2019

Gjinushi përballë Luljeta Bozdos/ Taulant Muka: E vrasim të aftin, dhe të paaftin e vendosim në krye të Akademisë së Shkencave

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka ka sulmuar kreun e Akademisë së Shkencave, SKënder Gjinushin duke e quajtur atë injorant. Sipas Mukës, “ një injorant në shkencë...

Shifrat shqetësuese nga Covid-19/ Taulant Muka tregon këshillat që i ka dhënë prindërve
Politikë 10:59 - 10 Nentor, 2019

Bashkimi kombëtar/ Taulant Muka tregon “armën e fortë” për të rrëzuar mitet e perëndimit

Ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka shprehet se bashkimi kombëtar  nuk mund të behët me manifestime populiste por duke zhvilluar arsimin, ekonominë dhe diplomacinë. Sipas tij, të...

Politikë 20:03 - 19 Shtator, 2019

“Nuk di të shkruajë shqip”/ Taulant Muka “sulmon” ashpër Besa Shahinin

Ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka ka sulmuar ashpër ministren aktuale të Arsimit, Besa Shahini. Muka thotë se Besa Shahini duhet larguar sa më shpejt pasi Ministria...

Taulant Muka shpjegon pse QSUT u kthye në vatër infeksioni për Covid
Politikë 22:15 - 26 Gusht, 2019

“Infermieria me pedagogë sharlatan”/ Taulant Muka copton Universitetin e Henri Çilit

Ndërkohë që Universiteti Europian i Tiranës, i Henri Çilit, ka dhënë lajmin se do të hapë degën e infermierisë, ku do të ndjekin studimet e larta...