Connect with Us

All posts tagged "taulant balla"

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK/ Po bën krim me ndihmën e rreme ekonomike
Politikë 22:54 - 25 Shkurt, 2021

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK/ Po bën krim me ndihmën e rreme ekonomike

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, tregoi se ka depozituar në SPAK ditët e fundit një kallëzim penal për përfaqësuesin e qeverisë në Elbasan, Taulant...

Sulmet e Metës ndaj institucioneve të drejtësisë/ Balla: Nuk mund të cënojnë reformën historike
Politikë 17:26 - 22 Shkurt, 2021

Balla “ia plas” Bashës në fytyrë/ Tregon për lidhjet e tij me kompanitë off-shore

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi sot planin për biznesin, ku u zotua se nuk do të lejojë asnjë operator off-shor në tendera, gara dhe...

“Na duhet një mandat i tretë”/ Balla: Nuk kemi shkop magjik të përfundojmë projektet për tetë vjet
Politikë 09:06 - 21 Shkurt, 2021

“Na duhet një mandat i tretë”/ Balla: Nuk kemi shkop magjik të përfundojmë projektet për tetë vjet

Në një bashkëbisedim me qytetarët në Elbasan, kandidati për deputet në Elbasan, Taulant Balla u shpreh se falë punës, vullnetit dhe vizonit janë realizuar shumë projekte....

Bashkim me Kosovën?/ Taulant Balla: Qëndrimi i PS i pandryshueshëm
Politikë 23:25 - 17 Shkurt, 2021

Bashkim me Kosovën?/ Taulant Balla: Qëndrimi i PS i pandryshueshëm

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla i pyetur lidhur me deklaratën e kryetarit të VV, Albin Kurti për bashkim kombëtar mes Kosovës dhe Shqipërisë, u shpreh...

"Objektivi i PS, 74 mandate"/ Balla: Në Elbasan marrim minimalisht tetë deputetë
Politikë 21:36 - 17 Shkurt, 2021

“Objektivi i PS, 74 mandate”/ Balla: Në Elbasan marrim minimalisht 8 deputetë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla thotë se në Qarkun e Elbasanit në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit synojnë minimalisht të marrin 8 mandate...

“PD-LSI të heqin dorë nga bojkoti”/ Balla: Zgjedhjet në Kosovë, një mesazh demokratik për Shqipërinë
Politikë 10:29 - 15 Shkurt, 2021

“PD-LSI të heqin dorë nga bojkoti”/ Balla: Zgjedhjet në Kosovë, një mesazh demokratik për Shqipërinë

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka folur për media pas përfundimit të mbledhjes me drejtuesit e qarqeve, ku ka treguar edhe detaje mbi...

Sulmet e Metës ndaj institucioneve të drejtësisë/ Balla: Nuk mund të cënojnë reformën historike
Politikë 19:49 - 13 Shkurt, 2021

‘Monika Kryemadhi si Sudja’/ Balla ironizon programin e PD: Gjeni kush është Kadriu…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka ironizuar programin e PD, i cili sipas tij është i ngjashëm me atë të vitit 1996-ë, por...

Sulmet e Metës ndaj institucioneve të drejtësisë/ Balla: Nuk mund të cënojnë reformën historike
Politikë 11:59 - 12 Shkurt, 2021

A ka ndikim Tom Doshi në drejtoritë e Tiranës dhe Shkodrës?/ Balla shmang përgjigjen

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla në një dalje për mediat është pyetur mbi thirrjet e ambasadores për pastrimin e listave dhe ndikimin...

“Meta fshehurazi në Librazhd me trastën e dekoratave”/ Blushi i përgjigjet Ballës: Miss Parlamentin po mashtro
Politikë 15:03 - 10 Shkurt, 2021

“Meta fshehurazi në Librazhd me trastën e dekoratave”/ Blushi i përgjigjet Ballës: Miss Parlamentin po mashtro

Zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi i është përgjigjur ironisë se Taulant Ballës, pasi ky i fundit shkruante se Meta ka qënë sot fshehurazi në Librazhd...

Sulmet e Metës ndaj institucioneve të drejtësisë/ Balla: Nuk mund të cënojnë reformën historike
Politikë 15:45 - 5 Shkurt, 2021

Sulmet ndaj Fatos Nanos/ Balla: Opozita ka dështuar, është marrë peng nga familjet Berisha-Meta

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka reaguar pas deklaratave ndaj ish-kryeministrit Fatos Nano të ardhura nga përfaqësues të opozitës. Në një postim në...

8 vite nga vdekja “misterioze” e babait të saj/ PS zgjedh kandidate për deputete vajzën e ish-prokurorit Xhevat Hana
Politikë 17:19 - 2 Shkurt, 2021

8 vite nga vdekja “misterioze” e babait të saj/ PS zgjedh kandidate për deputete vajzën e ish-prokurorit Xhevat Hana

Albana Hana, vajza e ish prokurorit të njohur Xhevat Hana, do të përfaqësojë Partinë Socialiste në zgjedhjet e 25 Prillit në zonën e Rrajcës dhe të...

Sulmet e Metës ndaj institucioneve të drejtësisë/ Balla: Nuk mund të cënojnë reformën historike
Politikë 16:29 - 2 Shkurt, 2021

“Luli u zotua se do çojë LSI për skrap”/ Balla: S’mund të bashkëjetojnë demokratët me Metën e Kryemadhin

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka shpërthyer ndaj Lëvizjes Socialiste për Integrim, teksa ëhstë shprehur se kjo parti është në një proces...

Largimi i shqiptarëve nga vendi/ Murrizi: Merreni vesh më mirë se Kodi i Ndranghetës
Politikë 12:16 - 1 Shkurt, 2021

Largimi i shqiptarëve nga vendi/ Murrizi: Merreni vesh më mirë se Kodi i Ndranghetës

Deputeti i opozitës parlamentare Myslym Murrizi këtë të hënë në seancën plenare ka komentuar projekt ligjin për azilantët, ku thekson se është një nismë e mirë...

Ish deputetja jep lajmin e trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re zyrtari i LSI
Politikë 19:55 - 30 Janar, 2021

“Do ia çjerrë maskën këtij banditi”/ Ish-kryetarja e LSI-së paralajmëron Ballën

Ish-kryetarja e Bashkisë së Prrenjasit, Miranda Rira paralajmëron se do të bëjë publike të dhënat e makinës me të cilën Balla shkon në Maqedoni. Në një...

“PD e LSI tradhtuan mandatet që u kishte dhënë populli”/ Balla: Është koha t’i çojmë për skrap
Politikë 18:12 - 30 Janar, 2021

“PD e LSI tradhtuan mandatet që u kishte dhënë populli”/ Balla: Është koha t’i çojmë për skrap

Numri dy i PS-së, Taulant Balla ka vijuar edhe sot takimet në Elbasan. Gjatë takimit me qytetarët Balla tha se PD dhe LSI nuk u besohet...

Ish-kryebashkiaja e LSI në hetim nga SPAK, kërcënon Ballën/ Do të tregoj makinën që ikën në Maqedoni
Politikë 19:50 - 29 Janar, 2021

Ish-kryebashkiaja e LSI në hetim nga SPAK, kërcënon Ballën/ Do të tregoj makinën që ikën në Maqedoni

Ish-kryetarja e Bashkisë së Përrenjasit, Miranda Rira, ka përfunduar në SPAK për shpërdorim detyre, lidhur me një tender për fushën e sportit. Pas këtij lajmi ka...

Këlliçi ‘thumbon’ Spiropalin pas videove duke kërcyer/ Nuk të gjobit policia se na mbush me gaz e hare..
Politikë 18:27 - 27 Janar, 2021

Përgjimet e antimafies italiane/ Këlliçi: Rilindja është kapur mat, do hanë kokat e njëri tjetrit

Kreu i FRPD ka komentuar ditën e sotme përgjimet e antimafjas italiane në lidhje me investimet e Ndranghetas në Tiranë dhe përfshirja e kupolës së qeverisë...

Përgjimet e antimafies italiane/ Balla e kalon topin në fushën e Bashës
Politikë 10:28 - 25 Janar, 2021

Përgjimet e antimafies italiane/ Balla e kalon topin në fushën e Bashës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes me drejtuesit e qarqeve, ku foli edhe për përgjimet...

Taulant Balla rrëfehet për herë të parë/ Tregon si është njohur me bashkëshorten me bindje të djathta
Life Style 14:07 - 24 Janar, 2021

Taulant Balla rrëfehet për herë të parë/ Tregon si është njohur me bashkëshorten me bindje të djathta

Kreu i Grupit Paralamentar të PS, Taulant Balla, si asnjëherë  më parë ka rrëfyer detaje nga jeta e tij private. I ftuar në emisionin “E diela...

Rikonstruktohet nënstacioni elektrik në Librazhd/ Balla: Nuk ishte vënë dorë që prej vitit 1967
Aktualitet 11:19 - 24 Janar, 2021

Rikonstruktohet nënstacioni elektrik në Librazhd/ Balla: Nuk ishte vënë dorë që prej vitit 1967

Investimi kapital që OSHEE  ka kryer në nënstacionin elektrik të Librazhdit, me një vlerë prej 1.5 milionë dollarë, zgjidh një herë e mirë problemin e energjisë...

Vrasja e Aleks Nikës/ Balla ngre akuza të forta: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër…
Politikë 22:06 - 21 Janar, 2021

Vrasja e Aleks Nikës/ Balla ngre akuza të forta: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër…

Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin e hetimeve për 21 Janarin me një letër-kërkesë drejtuar prokurorisë. Në letër-kërkesë kërkohet ri-ekspertim për caktimin e...

Bashkëpunim PS-PD për shkërrmoqjen e LSI?/ Reagon Bardhi, tregon si qëndron e vërteta
Aktualitet 18:01 - 20 Janar, 2021

Bashkëpunim PS-PD për shkërrmoqjen e LSI?/ Reagon Bardhi, tregon si qëndron e vërteta

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi, i është përgjigjur homologut të tij të PS-së Taulant Balla, pas deklaratave të këtij të fundit se ka një...

Analiza e shifrave dhe mandateve/ Zgjedhjet e 25 prillit i vendosin këto 3 qarqe
Politikë 18:04 - 17 Janar, 2021

Analiza e shifrave dhe mandateve/ Zgjedhjet e 25 prillit i vendosin këto 3 qarqe

Zgjedhjet e 25 prillit duket sikur janë tek dera megjithëse duhet gati edhe 3 muaj. Fushata ka filluar dhe palët bëjnë llogaritë. Nga jugu në veri...