Connect with Us

All posts tagged "tatuazhe"

Showbizz 15:59 - 12 Maj, 2020

10 historitë prekëse që qëndrojnë pas tatuazheve të Vip-ave

David Beckham ka 55 tatuazhe në trupin e tij dhe Angelina Jolie ka 17 deri më tani – ethet e tatuazheve në Hollywood po rriten e...

Life Style 12:45 - 28 Prill, 2020

E varur ndaj tatuazheve/ Modelja e Instagramit shpenzon shuma marramendëse për trupin e saj

Amber Luke është modelja që fitoi famë falë tatuazheve të shumta në trupin e saj. Ajo numëron mijëra ndjekës në Instagram dhe ka treguar se ndihet...

Aktualitet 09:25 - 2 Korrik, 2019

“Femrave nuk u pëlqen të angazhohen”/ I mbushur me tatuazhe, 39 vjeçari “vuan” për vëmendjen e femrave

Matthew Whelan, pasi mbushi trupin e tij me tatuazhe kuptoi se femrat ishin të “cekëta” sepse e refuzonin për shkak të një trupi të “shëmtuar”. Tatuazhin e...

Aktualitet 11:10 - 28 Maj, 2019

“Energji ëngjëlli”/ Kejvina gdhend dy tatuazhe shumë domethënëse në trupin e saj

Pas largimit nga emisioni “Xing me Ermalin”, Kejvina Kthella u shndërrua në një nga personazhet më të komentuar e të përfolur në mediat shqiptare. Ditën e...

Fashion 12:10 - 29 Mars, 2019

I pëlqeni tatuazhet? Këto lloje po bëjnë namin në Instagram

Janë trendy i 2019-ës dhe ia vlen që t’i gdhendim në gishtërinjtë tanë! Shkronja, thënie, simbole…të gjitha janë kaq të bukura dhe kaq të gjetura. Ju...

Kryesore Show Biz 12:10 - 28 Janar, 2019

“Kur e sheh me tatuazhe…” Fatma Methasani tregon përshtypjen që kishte për Alfion para lidhjes

Pavarësisht se kishin mbi dy vite bashkë, Fatma Methasani dhe Alfio Rrotani vendosën që ta bënin publike lidhjen vetëm në 8 tetor të 2018-s. Ata kanë...

Aktualitet 15:53 - 16 Tetor, 2018

Studimi: Meshkujt, “frikë” nga femrat me tatuazhe

Në Francë, 15% e femrave eksperimentojnë me të paktën një tatu. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shifrat shkojnë në rreth 25%. Një studim i fundit...

Aktualitet 22:50 - 23 Gusht, 2018

Këto janë 2 llojet e tatuazheve për të cilët njerëzit pendohen më shumë!

Tatuazhet janë bërë kaq të zakonshëm, aq sa po zëvendësojnë edhe unazat e fejesave apo martesave. Gjithsesi, ajo që duhet të kujtoni gjithnjë para se t’ju...

Aktualitet 23:15 - 18 Korrik, 2018

I prishnin tatuazhet/ 32 vjeçari heq organet gjenitale

Një 32 vjeçar nga Rusia ka bërë çmendurinë e rradhës. Adam Culykale ka 90 % të trupit të mbuluar me tatuazhe. Ai pagoi një operacion, për...

Kuriozitete 22:40 - 12 Prill, 2018

Sondazh/ Femrat pëlqejnë meshkujt me tatuazhe

Sipas një sondazhi të aplikacionit të njohjes se çifteve, “Type”, rezultoi se rreth 64% e femrave do të pëlqenin të dilnin dhe pse jo të lidheshin...

Kryesore Show Biz 15:00 - 5 Prill, 2018

Transformimi i Justin Bieber/ 100 orë për të mbushur trupin me tatuazhe

Justin Bieber është krenar për tatuazhet e reja, që i kanë mbuluar të gjithë trupin. Këngëtari 24-vjeçar postoi një foto nga afër të bustit të tij,...

Aktualitet 22:50 - 26 Nentor, 2017

12-vjeçari, artisti më i ri i tatuazheve

Do e lejoni një 12 vjeçar të ju bëjë një tatuazh? Përgjigjia është po, nëse do jeni në duart e Ezrah Dormon, një 12 vjeçar që...

Aktualitet 00:30 - 5 Tetor, 2017

Keni bërë plane për një tatuazh?/ Kujdes se çfarë kërkoni

Besojini ose je, tatuazhisti nuk bën gjithmonë atë që ti kërkon. Thuaj: Dua…. dhe ai do të rrotullojë sytë  me zhgënjim pasi ai e di që...

Aktualitet 22:30 - 14 Shtator, 2017

Arkitektura në trupin tuaj/ Tatuazhet më frymëzuese që keni parë ndonjëherë

Arkitektura e bukur është një nga arsyet kryesore pse njerëzit duan të vizitojnë vendet dhe të udhëtojnë në botë. Nëse jeni me fat që të vizitoni...

Life Style 22:30 - 11 Maj, 2017

Mamaja që po çmend botën/Tatuazhe edhe në të pasme

Izzy Nash është një grua që mbush 50 vjeç këtë vit, por ka një varësi të thekauar ndaj tatuazheve. Ajo është nëna e dy fëmijëve, por...

Femra 10:30 - 12 Janar, 2017

Cfarë duhet të dini për tatuazhet

Nëse po mendoni të bëni një  tatuazh, mos harroni që ato janë  një pjesë e përhershme e  lëkurës tuaj. Për shkak se  tatuazhet krijohen me bojë...

Shëndeti 18:15 - 22 Nentor, 2016

Ja çfarë rreziqesh ka bërja e tatuazheve

Tatuazhet janë një nga gjërat më të përhapura në ditët e sotme në të gjithë botën. Disa i përdorin për të shprehur veten e tyre, disa...

Shëndeti 09:56 - 2 Gusht, 2016

Kujdes/Ja tatuazhet që mund të krijojnë kancer

Tatuazhet e mëdha dhe të zeza mund të krijojnë përbërës kancerogjenë kur ekspozohen ndaj rrezeve të diellit. Ky është mendimi i dermatologëve australianë. Disa ekspertë australianë...

Shëndeti 21:41 - 27 Korrik, 2016

Studimi i fundit/ Tatuazhet mund të shkaktojnë kancer

Boja e tatuazheve nuk është e kontrolluar brenda Bashkimit Europian, dhe mendohet se vjen nga importet e lira kineze duke shkaktuar shqetësime. Tatuazhet mund të shkaktojnë...

Femra 16:10 - 12 Tetor, 2015

Kur femrat vendosin tatuazhe në pjesët më të papërshtatshme të trupit (Foto,+16)

Tatuazhet janë një art më vete. Ka tatuazhe të përkohshme por ka edhe të përhershme. Disa njerëz mund të mos i pëlqejnë ato, por disa të...

Kryesore 11:44 - 20 Prill, 2015

Kuvendi i tatuazheve në Slloveni

Në 18 prill në Lubjanë të Sllovenisë është realizuar “Kuvendi i Tatuazheve”. Të gjithë të apasionuarit pas pikturimit të trupit, kanë patur mundësi të marrin pjesë në...

Life Style 12:30 - 12 Prill, 2015

Kjo grua fle çdo natë me një mostër…

Si të gjitha vajzat edhe Lisa Gordon u lumturua shumë nga fakti që mori për burrë njeriu që kishte dashur gjithe jeten. Kur u njoh me...

Kryesore 08:04 - 1 Prill, 2015

Si ngjajnë tatuazhet kur plakemi

Frika sesi një tatuazh do të duket me plakjen e lëkurës, është arsyeja kryesore që na bën të mos e bëjmë një të tillë. Dhe në...