Connect with Us

All posts tagged "tarifat"

Kolaudimi i automjeteve nga shteti/ Blendi Gonxhe jep detaje si do të kryehet
Politikë 08:22 - 2 Dhjetor, 2020

Ndryshon procedura e kolaudimit/ Zbardhet skema e re sa herë në vit do kalojnë për kontroll automjetet

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa prej risive të reja që do të përfitojnë drejtuesit të mjeteve pas kalimit të Kontrollit Teknik të Mjeteve Rrugore nga...

Politikë 14:55 - 14 Shkurt, 2020

Nga Armir Shkurti/ I çmenduri, përdhunimi dhe albanoragjia

Dje postoj një denoncim për rritjen e çmimit të bisedave telefonike. Të gjitha kompanitë njëkohësisht dhe institucionet nuk ndjehen. Trishtim qe reagimi i ca miqve që...

“Sigurohuni që njerëzit e vdekur nuk kanë votuar”/ Grenell del me thirrjen e fortë: Verefikoni votat
Kosova & Rajoni 18:30 - 7 Shkurt, 2020

“Tarifat e Kosovës ndaj Serbisë duhet të hiqen!”/ Ambasadori Grenell ripërsërit ultimtumin

Ambasadori amerikan, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes Kosovë – Serbi, tha sërish të premten se tarifat ndaj...

Sociale 08:26 - 26 Gusht, 2019

Tarifat e ujit rriten me 44%/ Ujësjellësi i Tiranës dyfishoi fitimet në 10 mln euro

Ndërmarrja e Ujësjellësit të Tiranës rezultoi me fitim 1.2 miliardë lekë (para taksave) ose rreth 10 milionë eurogjatë vitit 2018, nga 4.3 milionë euro vitin e mëparshëm, me më shumë se dyfishim. Sipas të dhënave zyrtare të kompanisë të raportuara...

Kryeministri Rama gjate takimit me studentet ne Gjirokaster
Aktualitet 21:19 - 22 Korrik, 2019

“Si i mashtroi Rama studentët”/ Ish deputeti “i çjerr maskën”kryeministrit

Ish deputeti demokrat Luciano Boçi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ka renditur të gjithë mashtrimet që kryeministri Rama i ka bërë studentëve. Duke...

Aktualitet 14:30 - 16 Maj, 2019

Tarifat roaming me rajonin/ Bregu jep lajmin e mirë për shqiptarët

Ish-ministrja e integrimit, Majlinda Bregu, e cila aktualisht mban detyrën e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka reaguar duke shkruar një status në...

kryeministri edi rama
Aktualitet 09:47 - 22 Shkurt, 2019

Studenti i nxjerr “bojën” Ramës/ Si mashtroi për tarifat

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot në rrjetet sociale denoncimin e një “studenti dixhital”, sipas të cilit kryeministri Rama gënjen në lidhje me përgjysmimin e tarifave....

LSI i përgjigjet Ballës/ Selinë e PS e goditën socialistët, teatrit të qeverisë i erdhi fundi
Aktualitet 16:22 - 25 Janar, 2019

Tarifat e shërbimeve dentare/ Deputeti i LSI kërkon ndjekje penale

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ndaj publikimit të vendimit të Urdhrit të Stomatologëve. Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan...

Numri i të shtruarve me tendencë rritjeje/ Ministria e Shëndetësisë apel të fortë qytetarëve
Aktualitet 11:41 - 25 Janar, 2019

Dyfishimi i çmimeve dentare/ Ministria e Shëndetësisë i drejtohet gjykatës

Ministria e Shëndetësisë ka çuar në gjykatë vendimin e Urdhrit të Stomatologëve për dyfishim të shërbimeve dentare. Në një noftim për mediat bëhet me dije se...

ministria e arsimit, besa shahini
Aktualitet 14:45 - 14 Janar, 2019

Tarifat studentore/ Shahini jep sqarime

E sapoemëruara në krye të Ministrisë së Arsimit, Besa Shahini në një deklaratë për mediat ka sqaruar si do procedohet me reduktimet e tarifave. Ajo ka...

Aktualitet 10:57 - 14 Janar, 2019

Studimet master/ Kush përfiton nga ulja e tarifave

Një ditë pasi kryeministri Rama deklaroi se dy përfaqësues nga ministria e Arsimit dhe nga ministria e Financave do të shkojnë në universitete për të asistuar...

Aktualitet 14:15 - 13 Janar, 2019

Tarifat studentore/ Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar  se nesër përfaqësues nga Ministria e Arsimit dhe Financave do të shkojnë në Universitete për të biseduar me studentët. Sipas Ramës,...

Aktualitet 15:38 - 8 Janar, 2019

Rama i përgjigjet opozitës/ Publikon njoftimin për tarifat

Kryeministri, Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka akuzuar Partinë Demokratike se po gënjen studentët me një foto të publikuar për studentët...

Inceneratori i Tiranës merr dy pagesa në ditë/ Jorida Tabaku publikon dokumentin
Aktualitet 13:43 - 8 Janar, 2019

Tabaku denoncon rritjen e taksave/ Po rrënohet shtresa e mesme

Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka komentuar rritjen e vazhdueshme të taksave dhe tarifave për bizneset e vogla, e cila sipas saj po rrënon...

Aktualitet 09:21 - 7 Janar, 2019

Taksat dhe tarifat/ Si i kanë rënduar shpenzimet në buxhetet e familjeve

Shqiptarët po shpenzojnë gjithnjë e më shumë për të paguar faturat mujore, që nga uji, dritat e deri te pagesat për arsimin e fëmijëve të tyre....

Aktualitet 13:19 - 27 Dhjetor, 2018

Foto/ Zbulohet mashtrimi i qeverisë për tarifat e shkollimit

Lëvizja për Universitetin ka zbuluar për të gjithë mashtrimin e qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama, për përgtjysmimin e tarifave. Në një postim në rrjetet sociale, kjo...

Aktualitet 15:07 - 16 Dhjetor, 2018

Tarifa 100% ndaj Serbisë/ BE ultimatum Haradinajt: Ke kohë deri të hënën

Bashkimi Europina i ka kërkuar Kosovës pezullimin e tarifave 100% të mallrave serbe. Në letrën që BE i ka dërguar Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, shkruhet...

Aktualitet 13:07 - 6 Dhjetor, 2018

Tërhiqet Nikolla/ Anullohet VKM për provimet e mbartura

Pas tre ditësh protesta nga studentët për heqjen e tarifave për provimet e mbartura, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka zhvilluar një takim me rektorët e...

Aktualitet 11:25 - 6 Dhjetor, 2018

Raporti/ Studentët shqiptarë me shpenzimet më të larta për arsim në të gjithë Europën

Studentët kanë pushtuar rrugët e Tiranës kundër rritjes së tarifave në Universitetit.  Edhe pse Shqipëria nuk ka shkollat dhe univeristetet më të mira të Europës, në...

Aktualitet 14:54 - 5 Dhjetor, 2018

Tabaku mbështet studentët/ Tarifat u rritën me VKM, protesta e ligjshme

Pas protestave të studentëve për tarifat e provimeve të mbartura nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka ngritur një pyetje. “Përse protestojnë studentët?”- shkruan deputetja...

Aktualitet 12:15 - 4 Dhjetor, 2018

Tarifat e shkollimit/ Studentët në protestë

Studentët e Fakultetit të Arkitekturës dhe Urbanistikës kanë protestuar sot, në shenjë kundërshtie për tarifat e studimit. Studentët kanë bojkotuar mësimin dhe kanë qëndruar para godinës...

Aktualitet 17:02 - 3 Korrik, 2018

Tarifat e larta të “TIA”s/ Bashkohet mazhoranca me opozitën

Shqetësimi se aeroporti i Rinasit ka tarifat më të larta në rajon, ka zbritur edhe në Parlament. Siç raporton “TvKlan”,deputetë të të dy kaheve politike socialistë...

Aktualitet 09:51 - 3 Qershor, 2018

Taksa e ndërtesave/ Zbardhen tarifat, se sa do të paguajnë banorët e Tiranës

Brenda pak ditësh Këshilli Bashkiak i Tiranës do të kalojë për miratim disa vendime të rëndësishme dhe një ndër to është ai i aplikimit të taksës...