Connect with Us

All posts tagged "tampone"

Superimunët/ Ky është sekreti i njerëzve që nuk infektohen nga SARS CoV-2
Bota 15:34 - 18 Janar, 2021

Pas Mbretërisë së Bashkuar/ Mutacioni i ri i Covid arrin në Gjermani

Fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar dhe Afrikën e Jugut, dhe tani Bavaria: një variant i ri i COVID-19 me sa duket është zbuluar në një spital...

Tentoi të kalonte në Greqi edhe pse ishte me Covid/ 700 mijë lekë gjobë 65-vjeçarit
Kosova & Rajoni 15:16 - 25 Nentor, 2020

Sërish shifra alarmante në Kosovë/ Shënohen 9 viktima dhe qindra të infektuar

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë nga 1 651 tamponë të realizuar kanë rezultuar pozitivë 704 persona duke e çuar numrin e përgjithshëm të të...

Infektohen me Covid edukatorja dhe sanitarja/ Mbyllet me urgjencë çerdhja në Berat
Sociale 09:28 - 23 Nentor, 2020

Një punonjëse rezulton pozitive me Covid/ Mbyllet çerdhja nr.2 në Vlorë

Çerdhja nr.2 në Vlorë është mbyllur pasi njëra nga punonjëset ka rezultuar pozitive me Covid-19. Mësohet se 3 punonjëse të tjera kanë shfaqur simptoma. Pjesa e...

“Situata është e vështirë”/ Spahiu: Qytetarët nuk duhet të abuzojnë me mjekime të parakohshme
Aktualitet 11:45 - 12 Nentor, 2020

“Situata është e vështirë”/ Spahiu: Qytetarët nuk duhet të abuzojnë me mjekime të parakohshme

Deputetja socialiste, njëkohësisht edhe mjeke, Klodiana Spahiu, ka folur për situatën e pandemisë në vendin tonë dhe problemet me të cilat përballet shëndetësia dhe qytetarët. Duke...

Bien shifrat e infektimeve në Kosovë/ 8 persona humbin jetën
Politikë 15:15 - 11 Nentor, 2020

Shifra alarmante në Kosovë/ Shënohen 4 viktima dhe mbi 700 të infektuar në 24 orë

Kosova ka regjistruar 733 raste pozitive me Covid-19 dhe 4 viktima në 24 orë. Sipas IKSHPK-së gjatë 24 orëve të fundit nga 1.519 mostra të analizuara...

“Elbasani vatër infeksioni”/ Ish-deputeti denoncon qeverinë: Vetëm gjoba për qytetarët, tamponë nuk ka
Politikë 19:28 - 2 Nentor, 2020

“Elbasani vatër infeksioni”/ Ish-deputeti denoncon qeverinë: Vetëm gjoba për qytetarët, tamponë nuk ka

Ish-deputeti demokrat, Endri Hasa, akuzon qeverinë për mungesën e tamponëve në qytetin e Elbasanit. Sipas tij, Elbasani është kthyer në vatër infeksioni por tamponë për testime...

Basha: 60 shqiptarë vdiqën në një javë nga Covid, Rama dëfrehet në Instagram
Politikë 12:54 - 31 Tetor, 2020

Basha “i tërheq veshin” Ramës/ ISHP refuzon të bëjë tamponët, është përgjegjësi e jotja

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka hedhur akuza ndaj qeverisë dhe ministrisë së Shëndetësisë gjatë një konference për shtyp. Basha tha se në 24 orët...

Fieri pa tamponë/ Baçi ngre alarmin: Timoni është lënë pa duar, situata po përkeqësohet
Politikë 11:25 - 31 Tetor, 2020

“Fieri pa tamponë”/ Baçi ngre alarmin: Timoni është lënë pa duar, situata po përkeqësohet

Ish-deputeti Luan Baçi, ka denoncuar situatën shëndetësore në qytetin e Fierit, ku pretendon se po përkeqësohet çdo ditë e më tepër. Baçi ngriti akuzat se qeveria...

Mësues të dyshuar me COVID-19 në Kolonjë/ Disa klasat nuk kanë fillojnë procesin mësimor
Aktualitet 09:33 - 15 Shtator, 2020

Mësues të dyshuar me COVID-19 në Kolonjë/ Disa klasa nuk kanë filluar procesin mësimor

10 mësues në bashkinë e Kolonjës janë izoluar në shtëpitë e tyre pasi kanë vënë re shenja të COVID-19. Sipas burimeve  theksohet se në momentin që...

“Nuk paguajmë lekë për emigrantët!” / Braimllari “masakron” Beqajn: Njëri i korruptuar deri në palcë, duhet të ishe në burg!
Politikë 20:00 - 18 Gusht, 2020

“Nuk paguajmë lekë për emigrantët!” / Braimllari “masakron” Beqajn: Njëri i korruptuar deri në palcë, duhet të ishe në burg!

Ish deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka, reaguar ashpër në rrjetet sociale, pas deklaratave të ish-ministrit Ilir Beqaj, i cili tha se shtetit shqiptar nuk duhet...

Mungesa e testimeve pengon luftën e Shqipërisë ndaj COVID-19
Aktualitet 18:36 - 18 Gusht, 2020

Mungesa e testimeve pengon luftën e Shqipërisë ndaj COVID-19

Është ora 10 e një paraditeje përvëluese fundkorriku dhe Refik Cengu po pret prej mëngjesit te gardhi i improvizuar me kangjella hekuri përpara spitalit Infektiv në...

Meta "heq dorë" nga Kushtetuta/ Parësor është shëndeti i qytetarëve
Politikë 13:42 - 17 Gusht, 2020

Meta “heq dorë” nga Kushtetuta/ Rëndësi ka shëndeti

President Ilir Meta nuk ka pranuar të komentojë vendimin e Këshillit të Emerimeve në Drejtësi që nuk i lejoi kandidimin në Gjykaten Kushtetuese, gjyqtares Regelta Panajoti....

Pse Ilir Meta ka frikë të japë dorëheqjen si president?
Politikë 13:32 - 17 Gusht, 2020

Meta iu kërkon ndjesë qytetarëve/ “Ultimatumi” për Ramën

Presidenti Ilir Meta ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka reaguar sërish në lidhje me situatën e krijuar në pikën kufitare të Kakavijës....

Covid-19/ Shënohen 146 raste të reja, humbin jetën 6 pacientë
Aktualitet 16:06 - 14 Gusht, 2020

Covid-19/ Shënohen 146 raste të reja, humbin jetën 6 pacientë

Ministria e Shëndetësisë, teksa referon shifrat ditore të Covid-19 raproton se janë diagnostikuar 146 raste të reja, ndërsa kanë humbur jetën 6 pacientë. Sipas dikasterit, gjatë...

Situatë shqetësuese në Kosovë/ 14 viktima dhe 639 raste të reja Covid në 24 orë
Shëndeti 14:30 - 6 Gusht, 2020

Cilësia e tamponëve të Covid/ ISHP i përgjigjet akuzave të PD

Instituti i Shëndetit Publik i është përgjigjur akuzave të deputetit të PD, Bardh Spahia për mbi cilësinë e tamponëve për Covid. ISHP thekson se laboratorët e...

Politikë 17:58 - 18 Korrik, 2020

“Tamponët jepen me racion”/ Spahia: Janë një tallje, jo mbështetje në këtë situatë shpërthimi të Covid

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia vijon të shprehë shqetësimin lidhur me tamponet për Covid-19. Sipas Spahisë tamponët jepen me racion dhe si shembull ka marrë...

“Në luftë nuk ke kohë të kolaudosh pushkën!”/ Panariti del me paralajmërimin e fortë
Politikë 10:37 - 12 Korrik, 2020

“Nuk mund të futemi në vjeshtë me këtë numër tamponësh”/ Panariti paralajmëron qeverinë: Do ta pësojmë shumë keq

Ish ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka reaguar sërish lidhur me situatën e krijuar nga Covid-19 në vend. Panariti shkruan se receta për sigurinë tonë vetjake...

Pesë viktima në 24 orë/ Regjistrohen qindra raste të reja me Covid
Sociale 22:33 - 28 Qershor, 2020

U infektuan punonjësit e bashkisë/ Del rezultati i tamponëve për 22 qytetarë në Delvinë

Dalin përgjigjet për 22 qytetarët, mes tyre punonjës të Bashkisë së Delvinës, të cilëve iu ishte marrë tamponi për COVID-19. Bëhet me dije se 22 personaat...

Sociale 15:41 - 16 Qershor, 2020

U bëhet tamponi tre gardistëve të kryeministrisë/ Vetëizolohen në shtëpi

Tre gardistëve të kryeministrisë u është marrë tamponi pasi kanë shfaqur simptoma të COVID-19. Mësohet se tamponi gardistëve u është marrë dy ditë më parë, por...

Respektimi i masave anti-Covid para dhe gjatë zgjedhjeve/ Mjekët letër të hapur krerëve politik
Shëndeti 16:56 - 21 Prill, 2020

Heronjtë janë edhe në terren/ Manastirliu nxjerr fotot: Vigjilencë maksimale në gjurmimin e rasteve

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë disa momente nga puna e palodhur e emidemiologëve në terren për gjurmimin e rasteve të dyshuara me Covid-19. “Nga...

“Shembull i injorancës”/ Ademi i përgjigjet Ramës: I lodhur dhe i pashpresë, po jeton ditët e fundit
Politikë 22:16 - 18 Prill, 2020

“13 përgjigje testimesh s’na janë dhënë”/ Voltana Ademi: Sot u morën 37 tamponë në Shkodër

Kryebashkiakja demokrate Voltana Ademi ka ngritur sërish akuza ndaj qeverisë se nuk po i jep përgjigje për tamponët që ka marrë në Shkodër. Në një lidhje...

“Ditë rekord me 154 të sëmurë”/ Berisha “i përvishet” Ramës: Po shijon vakancat
Politikë 17:59 - 15 Prill, 2020

“Tamponët e marra në Shkodër s’janë analizuar”/ Berisha: Rama urdhëron të fshihen rezultatet, rrezikon përhapjen

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar lidhur me denoncimin e ish-deputetit demokrat Bardh Spahia, i cili ngriti akuzat se tamponët e marrë një ditë më parë në...

Skandali në spitalin Covid/ PD thirrje Prokurorisë të hetojë: Kjo qeveri frymëzon vetëm “tiret”
Shëndeti 12:57 - 15 Prill, 2020

“Tamponët e marrë në Shkodër nuk janë analizuar”/ Spahia: Po fshihet realiteti

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia vijon akuzat ndaj qeverisë pasi sipas tij, tamponët e marrë një ditë më parë në qytetin e Shkodrës nuk janë analizuar. Spahia...