Connect with Us

All posts tagged "talebane"

Bota 19:14 - 7 Dhjetor, 2019

SHBA rifillojnë negociatat e paqes me Talebanët

Shtetet e Bashkuara kanë rifilluar zyrtarisht negociatat e paqes me Talibanët, tre muaj pasi Presidenti Donald Trump ndaloi papritur procesin njëvjeçar që synonte gjetjen e një...

Aktualitet 10:14 - 31 Tetor, 2018

Rrëzohet helikopteri ushtarak/ Humbin jetën të paktën 25 zyrtarë  

Rrëzimi i një helikopteri ushtarak në Afganistan në zonën e Anar Dara dhe për pasojë kanë mbetur të vrarë të paktën 25 persona. Sikurse raportojnë mediat...

Aktualitet 11:11 - 28 Dhjetor, 2016

Gruas i pritet koka pasi shkoi në qytet pa burrin e saj

Një grua raportohet se është dënuar me prerje koke nga një grup i armatosur në Afganistan pasi kishte hyrë në qytet pa burrin e saj. Rasti...

Aktualitet 21:46 - 6 Gusht, 2016

Shpërthimi i Dritan Hilës/Rama-Veliaj, talebanë të pashkollë që fyejnë një kryeqytet të tërë

Analisti Dritan Hila ka shpërthyer me një koment në rrjetet sociale kundër një vendimi të Bashkisë së Tiranës që e ka kthyer sheshin Nënë Tereza në...

Bota 16:30 - 15 Gusht, 2015

Pse aleanca mes talibanëve dhe Al-Kaidës mund të ndihmojë ISIS’in?

Pas pothuajse një vit heshtjeje, lideri i Al-Kaidës, Ayman al-Zawahri ka publikuar një audio-mesazh, duke u betuar për aleancë me liderin e ri të talibanëve Mullah...