Connect with Us

All posts tagged "taksimi"

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Ekonomi 15:15 - 19 Nentor, 2019

Deklarimi vjetor është taksim i të varfërve/ Gazetari sfidon publikisht qeverinë

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar në lidhje me deklaratën e djeshme të drejtoreshës së Tatimeve, Delina Ibrahimaj, e cila justifikonte detyrimin e qytetarëve të dypunësuar për...

Kryesore 10:10 - 25 Mars, 2018

Taksimi i rrugës së Kombit/ Berisha “sulmon” Ramën: Turp…

Pas publikimit lajmit se prej ditës së sotme kalimi në Rrugën e Kombit, do të bëhej me pagesë, një taksë që shkonte nga 5 deri në...

Aktualitet 23:05 - 21 Gusht, 2017

Taksimi i Rrugës së Kombit/Nisin punimet për vënien e trarëve

Nisin punimet për vënien e trarëve të cilët do të shërbejnë për ndalimin e automjeteve, për të paguar taksën e kalimit në autostradën Durrës- Kukës- Morinë....

Ekonomi 14:14 - 7 Gusht, 2015

Rikthehet taksimi i pagave te ulta/Zbardhet projektligji per te ardhurat

Pagat nga 0 – 18,000 lekë do tatohen 5%; pagat mbi 18,000 dhe nën 156,000 lekë me 13% dhe pagat mbi 156,0000 me 23%… Një projektligj...