Connect with Us

All posts tagged "takse"

Kosova & Rajoni 23:29 - 27 Mars, 2020

Kurti i përgjigjet Grenellit/ E kam parë në sy, nuk i kam premtuar heqjen e taksës 100%

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas deklaratave të Richard Grenell, cili tha se i ishte premtuar heqja e taksës 100%. Përmes një...

Kosova & Rajoni 19:57 - 27 Shkurt, 2020

Heqja e taksës/ Haradinaj: Albin Mashtruesi u dorëzua para Serbisë

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës ndaj mallrave serbë. Haradinaj e...

Kosova & Rajoni 14:39 - 19 Shkurt, 2020

Heqja e taksës së mallrave serbë/ Haradinaj-Kurtit: Një kthim prapa në procesin e dialogut

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me deklaratën e sotme të kryeministrit Albin Kurtit për heqjen e taksës për mallrat serbe dhe...

Kosova & Rajoni 10:38 - 6 Shkurt, 2020

Haradinaj letër të hapur Albin Kurtit/ Të lutem mos e largo taksën ndaj Serbisë

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka drejtuar një letër të hapur pasardhësit të tij në detyrë, Albin Kurti. Përmes letrës ku Harandija i ka...

Lajme 16:40 - 10 Janar, 2020

“Emigrantët shqiptarë “bllokohen” në Bari nga Konsulli i Shqipërisë”

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar mesazhin e një emigranti shqiptar në Itali i cili tregon se çfarë “i punoi” nga Konsulli i Shqipërisë në Bari....

Politikë 12:23 - 11 Nentor, 2019

Basha pranon gabimin/ PD rriti taksën e pronës, duhet të kërkoj ndjesë

Gjatë takimit me bizneset në autostradën Tiranë-Durrës, kyetari i PD, Lulzim Basha ka kërkuar falje për rritjen e transferimit të pronës kur PD ishte në pushtet....

Politikë 12:12 - 5 Nentor, 2019

Bashkia e Tiranës pranon problematikat në transportin publik/ Taksë e re për qytetarët?

Drejtor i Përgjithshëm i Projekteve Strategjike dhe Zhvillimit Ekonomik në Bashkinë e Tiranës, Genc Kojdheli ka pranuar problematikën e madhe të transportit publik në kryeqytet. “Ne...

Aktualitet 16:32 - 29 Prill, 2019

Samiti i Berlinit/ Daçiç: Dialogu ka sukses, nëse Kosova heq taksën

Në samitin e mbajtur ditën e sotme në Berlin është prononcuar edhe Ministri i Jashtëm Serb Daçiç, i çili theksoi se dialogu me Kosovën do të...

Ilir Meta interviste per opinion
Aktualitet 20:43 - 6 Dhjetor, 2018

Taksa e Kosovës për mallrat serbe/ Flet Meta: Duhet dialog fiktiv

Taksa 100% e vendosur nga Kosova për mallrat serbe ëshët komentuar nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një intervistë në televizionin “A2”. Meta është shprehur...

Aktualitet 19:15 - 7 Maj, 2018

Këshilltarët duhet të këshillojnë kryeministrin Rama që të mos dalë bllof si këtë herë

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me turin e bisedimeve me qytetarët, në kuadër të fushatës së llogaridhënies, ku këtë herë u ndal në qytetin e Lezhës....

Aktualitet 19:36 - 29 Mars, 2018

Ish-ministri i Jashtëm kundër taksës së “Rrugës së Kombit”: Do të ndikojë tek eksportet…

Ish-ministri i Jashtëm në kohën e qeverisë Berisha, Besnik Mustafaj, ishte i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ku ka komentuar tarifën për mjetet që do...

Aktualitet 20:26 - 27 Mars, 2018

Taksa për Rrugën e Kombit/ Berisha: Studimin e bëmë ne, por…

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka dhënë një intervistë për televizionin Fax News, ku ka folur rreth vendimit të qeverisë për vendosjen e taksës 5 euro...

Aktualitet 21:35 - 25 Mars, 2018

Deputetja e PD publikon faturën e taksës në “Rrugën e Kombit”: Antikombëtare…

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka reaguar pas vendimit të qeverisë, për të vënë një taksë kalimi në Rrugën e Kombit. Me anë të një...

Aktualitet 19:50 - 25 Mars, 2018

“Rama po të mundet, takson edhe mikrobet”

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka ironizuar me taksën e re të vendosur nga qeveria për Rrugën e Kombit. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...

Kryesore 14:28 - 25 Mars, 2018

Taksimi i Rrugës së Kombit/ “Rebelohet” ish-ministri i Ramës: Refuzojeni

Që nga sot,  autostrada e ashtuquajtur rruga e kombit do të kalohet me pagesë. Pas nisjes së zbatimit të pagesës reagimet kanë qenë qenë të shumta....

Aktualitet 15:33 - 5 Shtator, 2017

Vendimi/ Taksa e re e karburanteve rëndon xhepat e konsumatorëve

Pikave të shitjes së karburantit u kërkohet të paguajnë një tarifë të lartë “licencimi” nga pushteti vendor në masën 3 milionë lekë për Bashkinë Tiranë dhe...

Aktualitet 12:07 - 10 Tetor, 2016

Veliaj paralajmëron rritjen e taksës së ndërtimit

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj në prezantimin e Planit Vendor të Tiranës paralajmëroi rritjen e taksës së ndërtimit, e cila pak kohë më parë u dhjetëfishua...

Aktualitet 10:53 - 22 Shtator, 2016

S’ka taksë të re të pronës pas rivlerësimit

Rivlerësimi i shtëpive me 2% nuk do të rrisë taksimin e pronës. Këtë e ka deklaruar ministri i Financave Arben Ahmetaj në një bisedë televizive në...

Aktualitet 16:08 - 7 Mars, 2015

AuronTare: Taksë për ata që shfrytëzojnë vijën bregdetare për biznes

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit, Auron Tare, ka rezervat e tij për menaxhimin e plazheve shqiptare dhe vijës bregdetare në tërësi, asete turistike...