Connect with Us

All posts tagged "taksa"

Mesazhi i fortë i Tabakut: Këto zgjedhje nuk janë për Ramën apo për Bashën
Politikë 15:46 - 2 Shkurt, 2021

Tabaku: Rama takson më fort ata që punojnë ndershëm, jahtet blihen pa TVSH

Ish-deputetja e PD-së Jorida Tabaku deklaroi se gjysma e ekonomisë shqiptare sot është informale. Tabaku theksoi se sistemi i qeverisë Rama ka qenë gjobëvënës dhe klientelist....

Basha mbledh Këshillin Kombëtar në orën 18:00/ Mbledhje formale online
Politikë 14:21 - 30 Janar, 2021

SHËNIM/ Basha nuk është i oligarkëve

Lulzim Basha ka reaguar sërish duke përdorur termin oligark kundër biznesit, por mesa duket Luli vuan nga amnezia. Sepse ka mjaft fakte që na tregojnë se...

Rama tre orë në ekran/ Basha ankohet: E bën vetëm për t’iu kundërvënë programit tonë
Politikë 11:53 - 30 Janar, 2021

“Me kë tallet ky”?/ Basha i përgjigjet Ramës për oligarkët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama i cili tha sot se me uljen e taksës së sheshtë në...

Politikë 14:46 - 29 Janar, 2021

Basha tallet me qytetarët për taksat

Ditën e djeshme kreu i PD, Lulzim Basha, prezantoi programin ekonomik të Partisë Demokratike. Ka një detaj nga shumë që mund të thuhen që Basha gënjen...

“Presim një gropë ekonomike 500 milionë euro”/ Florjon Mima tregon sa i realizueshëm është plani i PD
Politikë 15:14 - 28 Janar, 2021

PD në mbështetje të biznesit/ Florion Mima: Do shfuqizojmë shumicën e taksave

Ish deputeti i PD, Florion Mima prezantoi sot një pjesë nga programi qeverisës i Partisë Demokratike. Gjatë fjalës së tij, Mima u shpreh se PD-ja do...

“Inceneratorët, afera më korruptive”/ Tabaku: Tani është radha e SPAK
Politikë 13:11 - 26 Janar, 2021

“Vendi me borxhin me të lartë publik”/ Tabaku tregon kusuret e qeverisjes Rama

“Shqipëria vendi me borxhin me të lartë publik”/ Tabaku tregon kusuret e qeverisjes Rama: Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka ngritur shqetësimin lidhur me borxhin...

Buxheti 2021/ Ekspertët kritik: Nuk është realist!
Ekonomi 18:56 - 21 Dhjetor, 2020

Buxheti 2021/ Ekspertët kritik: Nuk është realist!

Në Shqipëri buxheti i vitit 2021 ka marrë vëmendje të veçantë si pasojë e momentit të vështirë ekonomik që po kalon vendi, për shkak të tërmetit...

“Beton, trafik, taksa, gjoba”/ Tabaku i nxjerr “bojën” Veliajt për buxhetin e vitit 2021
Politikë 13:52 - 21 Dhjetor, 2020

“Beton, trafik, taksa, gjoba”/ Tabaku i nxjerr “bojën” Veliajt për buxhetin e vitit 2021

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka deklaruar se këto ditë Bashkia e Tiranës do të miratojë buxhetin për vitin e ardhshëm duke u orientuar tek...

Po SPAK?/ ARRSH "kuçedra" e fondeve të shqiptarëve
Aktualitet 12:52 - 5 Dhjetor, 2020

Po SPAK?/ ARRSH “kuçedra” e fondeve të shqiptarëve

Autoriteti Rrugor Shqiptar është institucioni që gllabëron shumicën e fondeve që vjnë nga taksat e shqiptarëve por edhe donatorëve të huaj. Institucion ky që qarkullon, disa...

Jorida Tabaku: Është mundësia e fundit për të ndryshuar ekonominë
Politikë 14:50 - 29 Nentor, 2020

Mbi 254 milionë euro në gjyqet e arbitrazhit/ Tabaku publikon videon: Si Rama bëri ‘rrush e kumbulla’ taksat e shqiptarëve

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, ka publikuar një video në rrjetet sociale, ku tregon se si kryeministri Edi Rama ka shpenzuar taksat e shqiptarëve në...

Tenderi korruptiv do t’iu vjedhë miliona euro qytetarëve/ Endri Meksi akuza Tabakut: Po dizinformon!
Politikë 14:08 - 28 Nentor, 2020

Bilanci 1 vjeçar pas tërmetit/ Tabaku: Rama ka shpërblyer Gjicët e partisë me taksat e shqiptarëve

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se kryeministri Edi Rama nu ka mbajtur premtimet e dhëna pas tërmeti tragjik të 26 nëntorit. Sipas Tabakur, në...

Basha i përgjigjet Ramës/ Merret me gënjeshtra kundër meje, ekonomia në kolaps
Politikë 11:31 - 10 Nentor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Basha nuk i ndahet: Edhe këtë javë Rama i dha 800 milionë lekë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi nga qyteti i Lushnjes se kryeministri Rama edhe këtë javë i ka dhënë inceneratorit të Elbasanit 800 milionë lekë....

Skandali/ Inceneratorët e koncesionit 128 milionë euro, reklama mediatike me taksat e shqiptarëve
Denoncim 13:35 - 7 Nentor, 2020

Skandali/ Inceneratorët e koncesionit 128 milionë euro, reklama mediatike me taksat e shqiptarëve

Prej pothuajse gjashtë muajsh CNA.al ka denoncuar një dosje të plotë investigative në lidhje me koncesionin e inceneratorëve në Shqipëri. Akuza të pafundme janë hedhur jo...

I çmenduri Gjergj Luca
Stil 20:31 - 2 Nentor, 2020

“I çmenduri” Gjergj Luca

Nuk është i panjohur për publikun, djali i aktorit të madh Ndrek Luca, Gjergji i Rozafës së peshkut, por edhe vëllai i Rozafës, vajzës së Ndrekës...

Politikë 10:39 - 1 Nentor, 2020

Skandali në Baldushk/ Si vodhi Veliaj 530 milionë lekë për një godinë që mbajnë lopë e pula

Kreu i FRPD, Belind Këllici ka shkuar sot në Njësin Administrative Baldushk ku para 4 muajsh është bërë një investim dhe inagurim nga kryebashkikau i Tiranës,...

“Biznesi vogel, humbësi më i madh me Ramën”/ Tabaku: Qeveria është treguar hileqare
Politikë 12:07 - 18 Tetor, 2020

“Biznesi vogel, humbësi më i madh me Ramën”/ Tabaku: Qeveria është treguar hileqare

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se qeveria është treguar hileqare dhe e pabesë ndaj biznesit të vogël. Sipas Tabakut, një biznes i vogël sot...

Politikë 09:03 - 18 Tetor, 2020

“Xhiroja e vitit 2018 e futi në kurthin e taksave të larta të shtetit”/ Basha publikon dëshminë e pronarit të restorantit në Tiranë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar sot në Facebook historinë e një pronari të një biznesi të vogël dhe thotë se shqiptarët po përjetojnë...

“Tërmeti zbuloi fytyrën e vërtetë qeverisë”/ Tabaku: Rama vazhdon të luajë me jetët e njerëzve
Politikë 11:55 - 11 Tetor, 2020

Jorida Tabaku nxjerr shifrat/ Inceneratorët e miqve të Ramës do zhvasin 400 milionë euro

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka bërë ditën e sotme një tjetër denoncim për inceneratorët. Tabaku deklaron se inceneratorët po i marrin shqiptarëve 400 mln...

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Politikë 18:32 - 10 Tetor, 2020

Pse Basha nuk çon në SPAK inceneratorët

Lulzim Basha sot ka folur më fortë se kurrë publikisht për korrupsionin e PPP-ve të inceneratorëve, për një skandal korruptiv i denoncuar në shumë media, por...

Rama jep një tjetër lajm/ Nis më në fund asfaltimi në Bypass-in e Vlorës 
Politikë 18:57 - 4 Tetor, 2020

Punonjësit e Tatimeve me çanta e kollare/ Rama: Nuk do të shfaqen më në dyert e bizneseve

Kryeministri Edi Rama është përgjigjur pak më parë nga makina e tij për disa pyetje të bëra nga disa qytetarë. Njëri prej tyre përshëndeti nismën e...

Basha premtime qytetarëve/ Paratë e taksave do shkojnë aty ku kanë nevojë shqiptarët
Politikë 19:25 - 1 Tetor, 2020

Basha premtime qytetarëve/ Paratë e taksave do shkojnë aty ku kanë nevojë shqiptarët

Kreu i PD, Lulzim Basha, ahvilloi sot disa takime me qytetarët dhe bizneset në qytetin e Durrësit. Qytetarët i kanë shpehur atij shqetësimet që hasin në...

Trump i dërgon letër Ramës/ Ja çfarë shkruan presidenti amerikan
Bota 21:06 - 28 Shtator, 2020

New York Times: Presidenti Trump pagoi 750 dollarë taksa në vitet 2016, 2017

Presidenti Donald Trump ka paguar vetëm nga 750 dollarë në taksa federale në vitin 2016, viti kur kandidoi për presidencën dhe në vitin 2017, viti i...

Ritvan Bode tregon zgjidhjen/ Ja si mund të luftohet më lehtë informaliteti dhe evazioni
Ekonomi 20:58 - 23 Shtator, 2020

Ridvan Bode tregon zgjidhjen/ Ja si mund të luftohet më lehtë informaliteti dhe evazioni

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të heqë tatim fitimin për biznesin me xhiro vjetore deri në 14 milionë lekë të reja, ndërsa për bizneset...