Connect with Us

All posts tagged "taksa"

Bilanci 1 vjeçar pas tërmetit/ Tabaku: Rama ka shpërblyer Gjicët e partisë me taksat e shqiptarëve
Politikë 14:08 - 28 Nentor, 2020

Bilanci 1 vjeçar pas tërmetit/ Tabaku: Rama ka shpërblyer Gjicët e partisë me taksat e shqiptarëve

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se kryeministri Edi Rama nu ka mbajtur premtimet e dhëna pas tërmeti tragjik të 26 nëntorit. Sipas Tabakur, në...

Basha i përgjigjet Ramës/ Merret me gënjeshtra kundër meje, ekonomia në kolaps
Politikë 11:31 - 10 Nentor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Basha nuk i ndahet: Edhe këtë javë Rama i dha 800 milionë lekë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi nga qyteti i Lushnjes se kryeministri Rama edhe këtë javë i ka dhënë inceneratorit të Elbasanit 800 milionë lekë....

Skandali/ Inceneratorët e koncesionit 128 milionë euro, reklama mediatike me taksat e shqiptarëve
Denoncim 13:35 - 7 Nentor, 2020

Skandali/ Inceneratorët e koncesionit 128 milionë euro, reklama mediatike me taksat e shqiptarëve

Prej pothuajse gjashtë muajsh CNA.al ka denoncuar një dosje të plotë investigative në lidhje me koncesionin e inceneratorëve në Shqipëri. Akuza të pafundme janë hedhur jo...

I çmenduri Gjergj Luca
Stil 20:31 - 2 Nentor, 2020

“I çmenduri” Gjergj Luca

Nuk është i panjohur për publikun, djali i aktorit të madh Ndrek Luca, Gjergji i Rozafës së peshkut, por edhe vëllai i Rozafës, vajzës së Ndrekës...

Politikë 10:39 - 1 Nentor, 2020

Skandali në Baldushk/ Si vodhi Veliaj 530 milionë lekë për një godinë që mbajnë lopë e pula

Kreu i FRPD, Belind Këllici ka shkuar sot në Njësin Administrative Baldushk ku para 4 muajsh është bërë një investim dhe inagurim nga kryebashkikau i Tiranës,...

“Biznesi vogel, humbësi më i madh me Ramën”/ Tabaku: Qeveria është treguar hileqare
Politikë 12:07 - 18 Tetor, 2020

“Biznesi vogel, humbësi më i madh me Ramën”/ Tabaku: Qeveria është treguar hileqare

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se qeveria është treguar hileqare dhe e pabesë ndaj biznesit të vogël. Sipas Tabakut, një biznes i vogël sot...

Politikë 09:03 - 18 Tetor, 2020

“Xhiroja e vitit 2018 e futi në kurthin e taksave të larta të shtetit”/ Basha publikon dëshminë e pronarit të restorantit në Tiranë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar sot në Facebook historinë e një pronari të një biznesi të vogël dhe thotë se shqiptarët po përjetojnë...

“Tërmeti zbuloi fytyrën e vërtetë qeverisë”/ Tabaku: Rama vazhdon të luajë me jetët e njerëzve
Politikë 11:55 - 11 Tetor, 2020

Jorida Tabaku nxjerr shifrat/ Inceneratorët e miqve të Ramës do zhvasin 400 milionë euro

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka bërë ditën e sotme një tjetër denoncim për inceneratorët. Tabaku deklaron se inceneratorët po i marrin shqiptarëve 400 mln...

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash
Politikë 18:32 - 10 Tetor, 2020

Pse Basha nuk çon në SPAK inceneratorët

Lulzim Basha sot ka folur më fortë se kurrë publikisht për korrupsionin e PPP-ve të inceneratorëve, për një skandal korruptiv i denoncuar në shumë media, por...

Rama jep një tjetër lajm/ Nis më në fund asfaltimi në Bypass-in e Vlorës 
Politikë 18:57 - 4 Tetor, 2020

Punonjësit e Tatimeve me çanta e kollare/ Rama: Nuk do të shfaqen më në dyert e bizneseve

Kryeministri Edi Rama është përgjigjur pak më parë nga makina e tij për disa pyetje të bëra nga disa qytetarë. Njëri prej tyre përshëndeti nismën e...

Basha premtime qytetarëve/ Paratë e taksave do shkojnë aty ku kanë nevojë shqiptarët
Politikë 19:25 - 1 Tetor, 2020

Basha premtime qytetarëve/ Paratë e taksave do shkojnë aty ku kanë nevojë shqiptarët

Kreu i PD, Lulzim Basha, ahvilloi sot disa takime me qytetarët dhe bizneset në qytetin e Durrësit. Qytetarët i kanë shpehur atij shqetësimet që hasin në...

Trump i dërgon letër Ramës/ Ja çfarë shkruan presidenti amerikan
Bota 21:06 - 28 Shtator, 2020

New York Times: Presidenti Trump pagoi 750 dollarë taksa në vitet 2016, 2017

Presidenti Donald Trump ka paguar vetëm nga 750 dollarë në taksa federale në vitin 2016, viti kur kandidoi për presidencën dhe në vitin 2017, viti i...

Ritvan Bode tregon zgjidhjen/ Ja si mund të luftohet më lehtë informaliteti dhe evazioni
Ekonomi 20:58 - 23 Shtator, 2020

Ridvan Bode tregon zgjidhjen/ Ja si mund të luftohet më lehtë informaliteti dhe evazioni

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të heqë tatim fitimin për biznesin me xhiro vjetore deri në 14 milionë lekë të reja, ndërsa për bizneset...

Tha se do rrisë pagat/ Arben Malaj tregon çfarë fshihet pas premtimit të Ramës
Politikë 18:25 - 23 Shtator, 2020

Tha se do rrisë pagat/ Arben Malaj tregon çfarë fshihet pas premtimit të Ramës

Ish-ministri i Financave Arben Malaj, ka folur sot për premtimet e kryeministrit Edi Rama se do të rrisë pagat minimale dhe ato të mësuesve dhe mjekëve....

Unë nuk dua të ulësh taksat z.Basha
Opinione 18:32 - 18 Shtator, 2020

Unë nuk dua të ulësh taksat z.Basha

Nga Irena Beqiraj Kur zoti Basha të më ulë taksat, do të zgjedh një shkollë private edhe më të mirë për vajzën edhe sa herë të...

Basha: Vetëm 0.5% e xhiros vjetore, taksa për biznesin e vogël
Politikë 10:37 - 18 Shtator, 2020

Dy “perlat” e Lulzim Bashës tek Fevziu/ Pse shqiptarët duhet ta zgjedhin kryeministër

Kreu i Republikës së re, Lulzim Basha ka thënë dje se biznesi i vogël me xhiro deri në 140 milionë lekë të vjetra, do ketë taksën...

44 milion euro në dëm të taksapaguesve/ Strazimiri: Qeveria favorizoi kompaninë e Edmond Begos
Politikë 12:52 - 6 Shtator, 2020

44 milion euro për kompaninë greke/ Strazimiri: Qeveria ia faturoi shqiptarëve

Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit (ICC), i ka dhënë të drejtë kompanisë “Aktor” për punimet shtesë në autostradën Tiranë-Elbasan dhe ka vendosur që qeveria shqiptare t’i paguajë...

“Është ushtar i një grupi krimina”/ Hoxha për Vis “korçarin”: Do marrë në qafë jetë të pafajshme, të dënohet!
Politikë 16:59 - 31 Gusht, 2020

Artan Hoxha akuza e-Albania dhe Engjëllit të qeverisë/ Ujku po vjen vërdallë, ai nuk ha zogj

Gazetari Artan Hoxha ka ngritur akuza të forta ndaj portalit e-Albania. Hoxha ngre pyetjet se “pse është mbajtur gjithmonë e fshehtë kush fshihet pas kompanisë që...

Politikë 10:33 - 22 Korrik, 2020

Gazetari sfidon publikisht politikën/ Tregon kushtin për të votuar

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri është shprehur publikisht se do të votojë për atë qeveri që heq deklaratën vjetore të të ardhurave. Në një postim në...

Përfundon numërimi/ SHBA zgjedh zyrtarish presidentin e 46-të
Bota 20:49 - 19 Korrik, 2020

Sa do të kushtojë tendenca progresiste e Joe Biden-it?

Përqafimi i planeve ambicioze dhe gjithnjë e më të kushtueshme nga kandidati demokrat për president Joe Biden, për të ringjallur ekonominë e vendit, synon të forcojë...

Gjykata e Lartë në SHBA vendos për taksat e presidentit
Bota 16:53 - 9 Korrik, 2020

Gjykata e Lartë në SHBA vendos për taksat e presidentit

Gjykata e Lartë amerikane do të bëjë të njohura sot opinionet përfundimtare të mandatit të saj të tanishëm. Vëmendja është përqendruar në tre çështje të cilat...

Basha premtime nga Velipoja/ “Si kryeministër i së nesërmes...”
Politikë 19:23 - 3 Korrik, 2020

Basha premtime nga Velipoja/ “Si kryeministër i së nesërmes…”

Në vazhdën e takimeve me operatorët turistikë në vend, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur ditën e sotme në qytetin e Velipojës. Basha deklaron...

Basha shpalos platformën e opozitës në Golem/ “Turizmi në krizë të thellë, do e rikthejmë në prioritet kombëtar”
Politikë 17:38 - 30 Qershor, 2020

Basha shpalos platformën e opozitës në Golem/ “Turizmi në krizë të thellë, do e rikthejmë në prioritet kombëtar”

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, ka takuar sot disa operatorë turistikë në Golem dhe ka konstatuar se në këtë zonë dhe në të gjithë...