Connect with Us

All posts tagged "takimi"

Leksioni i Sokol Olldashit 7 vite më parë/ Çfarë nuk mësoi kurrë Lulzim Basha
Politikë 11:36 - 10 Korrik, 2020

Leksioni i Sokol Olldashit 7 vite më parë/ Çfarë nuk mësoi kurrë Lulzim Basha

Ish-ministri i ndjerë i Transportit, Sokol Olldashi, në kohën që garonte për drejtimin e Partisë Demokratike, ka dhënë leksione mjaft të qartë dhe të forta sesi...

Pas deputetëve, Rama mbledh kryebashkiakët në Kryeministri/ Për çfarë do të diskutohet
Politikë 11:11 - 8 Korrik, 2020

Pas deputetëve, Rama mbledh kryebashkiakët në Kryeministri/ Për çfarë do të diskutohet

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me deputetët, ndërsa sot ka nisur një takim me kryebashkiakët. Mësohet se takimi ka nisur...

Takimi me opozitën parlamentare/ Lubonja: Rama, manovra për të prishur marrëveshjen e dakordësuar me ndërkombëtarët
Politikë 18:16 - 7 Korrik, 2020

Takimi me opozitën parlamentare/ Lubonja: Rama, manovra për të prishur marrëveshjen me ndërkombëtarët

Analisti Fatos Lubonja ka qene i ftuar pasditen e sot në Neës 24 ku ka komuntuar situatën politike dhe takimin mes kryeministrit Rama dhe drejtuesve të...

Foto/Pritja madhështore e Luli Bashës në Korçë
Politikë 20:43 - 5 Korrik, 2020

Foto/ Pritja madhështore e Luli Bashës në Korçë

Kryetari i Republikës së Re, Luli Basha ka qenë për turizëm këtë fundjavë në Qarkun e Korçës. Një natë ai ka qëndruar në Pogradec dhe një...

Zbardhen detajet e takimit Meta-Ruçi/ Për çfarë u diskutua
Politikë 13:52 - 30 Qershor, 2020

Zbardhen detajet e takimit Meta-Ruçi/ Për çfarë u diskutua

Presidenca ka zbardhur detajet e takimit që kreu i shtetit, Ilir Meta zhvilloi sot me Kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi. Mësohet se gjatë këtij takimi, Meta...

Kosova & Rajoni 08:15 - 25 Qershor, 2020

Dështon dialogu Kosovë-Serbi, në SHBA/ Hoti anulon pjesëmarrjen

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në takimin me palën serbe, i cili pritej të mbahej në Washington më...

Kosova & Rajoni 21:31 - 15 Qershor, 2020

Grenell: Takimi Kosovë-Serbi më 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë

Richard Grenell i dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, tha se palët do të takohen më 27 qershor në Washington....

Politikë 21:47 - 10 Qershor, 2020

“Zotohem se do t’i shkoj deri në fund”/ Rudina Hajdari del e revoltuar nga takimi me Ramën

Deputetja Rudina Hajdari, ka folur për mediat pas takimit me kryeministrin Rama ku u zotua se do ti shkojë deri në fund betejës për ndryshimin e...

Politikë 21:16 - 10 Qershor, 2020

“Kanë gatuar gjellë qensh prej 30 vjetësh”/ Rama nuk e bind dot opozitën

Kreu i grupit demokrat në parlament, Myslim Murrizi ka folur me tone të ashpra pas takimit me kryeministrin Edi Rama në selinë e Kuvendit të Shqipërisë....

Takimi me opozitën parlamentare/ Lubonja: Rama, manovra për të prishur marrëveshjen e dakordësuar me ndërkombëtarët
Politikë 18:20 - 9 Qershor, 2020

“Ky është teatër”/ Lubonja zbulon se çfarë fshihet pas takimit miqësor Rama-Meta

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar pasditen e sotme në rubrikën ‘’Opinion’’ në news 24 ka komentuar takimin miqësor mes kryeministrit Rama dhe presidentit Meta sot në...

Politikë 12:52 - 3 Qershor, 2020

Mbledhja në rezidencën e Yuri Kim/ Largohet nga takimi edhe Rudina Hajdari

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari është larguar e fundit nga mbledhja që anëtarët e Këshillit Politik, zhvilluan sot me ambasadorët në rezidencën e ambasadores së SHBA, Yuri...

Zgjedhja e anëtarëve të KQZ drejt zgjidhjes/ Këshilli Politik bie pjesërisht dakord
Politikë 19:31 - 2 Qershor, 2020

“Zgjedhorja”/ Përfundon takimi i ambasadorëve me anëtarët e Këshillit Politik

Ka përfunduar pas tre oresh diskutime, takimi i ambasadorëve të SHBA, BE, OSBE dhe të Britanisë së Madhe me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore....

Politikë 19:38 - 30 Maj, 2020

Video-“Qërohu nga Shqipëria. Turp për ty”/ Demokratët “masakrojnë” Bashën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar sot të hedhë akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, duke e etiketuar si të keqen më të madhe të...

“Dha jetën në shërbim të tjerëve”/ Yuri Kim mesazhe ngushëllime për humbjen e Arjan Pushit
Politikë 15:50 - 26 Maj, 2020

Yuri Kim “shkund” politikën/ “Ultimatumi” për Reformën Zgjedhore

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim vijon takimet me faktorët politik në Shqipëri. Mesditën e sotme, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me kreun e...

Politikë 12:53 - 21 Maj, 2020

Përfundon takimi me ambasadorët/ Meta prezanton planin me 11 pika për daljen nga kriza

Ka përfundur takimi i Presidenti Meta me ambasadorët e e vendeve të BE-së në Presidencë. Takimi ka zgjatur rreth 1 orë e gjysmë, ndërsa është mbajtur...

Politikë 11:07 - 21 Maj, 2020

Zbardhet takimi i Metës me opozitën/ Detajet e diskutimeve

Presidenca ka zbardhur detaje të takimit që kreu i shtetit, Ilir Meta ka zhvilluar sot me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar. Presidenca bën të...

Politikë 10:46 - 21 Maj, 2020

Përfundon takimi me Metën/ Basha reagon menjëherë: Shqiptarët do të shpëtojnë nga e keqja

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar menjëherë  pas përfundimit të takimit me Presidentin e Republikës Ilir Meta. Në një postim në rrjetet socale Basha shkruan se  shembja e...

Politikë 08:58 - 21 Maj, 2020

Shembja e Teatrit dhe Reforma Zgjedhore/ Meta thërret në takim opozitën, mungon Kryemadhi

Presidenti Ilir Meta pritet të zhvillojë sot një takim me Partinë Demokratike dhe aleatët e saj, ku në fokus pritet të jetë Reforma Zgjedhore dhe shembja...

Politikë 10:43 - 19 Maj, 2020

Përfundon takimi me ambasadorët në selinë blu/ Basha tregon për çfarë u diskutua

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat pas takimit të zhvilluar me aleatët dhe ambasdorët e BE-së, në selinë blu, ka zbuluar...

Basha nis përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme?/ Organizon takim me kryesinë e PD
Politikë 19:30 - 17 Maj, 2020

Basha shtyn mbledhjen/ Priten vendime të tjera politike

Kryesia e PD-së do të mblidhje sot në orën 18:00, por duket se ky takim  është shtyrë për në mesnatë. Kjo shtyrje vjen për shkak se...

Politikë 16:37 - 14 Maj, 2020

Prishja Teatrit vija e kuqe/ Basha: Le ta presin zjarrin nga Surreli

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Bassha me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar në selinë e PD. Në përfundim të takimit, Basha...

Politikë 14:51 - 12 Maj, 2020

Përfundon takimi i Bashës me aleatët/ Kryemadhi zbulon për çfarë u diskutua

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi pas takimit të zhvilluar sot në selinë blu me aleatët e PD-së, ka zbuluar detaje nga ky takim. Në një prononcim...

“Nuk u del koha, pasi kujdesen për tualetin dhe minifundet”/ Kodheli tërhiqet nga deklarata e bujshme për mësuesit
Politikë 16:30 - 7 Maj, 2020

Samiti i Zagrebit/ Mimi Kodheli zbulon detajet, si ka ndikuar pandemia në rrugën e integrimit

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm, Mimi Kodheli, në një intervistë për A2, ka treguar detaje nga samiti i Zagrebit që u mbajtë dje në një videokonferencë...