Connect with Us

All posts tagged "takime"

Po i merr vajzat me radhë/ Saimiri shkëmben puthje me konkurrentet në të treja takimet
Showbizz 10:45 - 12 Janar, 2021

Po i merr vajzat me radhë/ Saimiri shkëmben puthje me konkurrentet në të treja takimet

Mbrëmjen e kaluar në emisionin Love Story janë transmetuar tre takime të Saimirit me vajzat. Protagonistet kryesore të kësaj puntate ishin Meri, Genarda dhe Flavia. Me...

Blog 09:20 - 11 Janar, 2021

A mund të lëvizni vetëm 11 minuta në ditë? Nëse po, do të jetoni më gjatë

Nuk mund të mohohet që 2020-a pengoi të gjitha llojet e aktiviteteve. Për shkak të takimeve në Zoom, dhe përdorimit më të madh të Netflix, qëndrimi...

Pas Turqisë, Rama ikën në Greqi/ Nesër takime me Mitsotakis dhe Dendias
Aktualitet 16:47 - 7 Janar, 2021

Pas Turqisë, Rama ikën në Greqi/ Nesër takime me Mitsotakis dhe Dendias

Pas vizitës dy ditore në Turqi, kryeministir Edi Rama do të shkojë nesër në Greqi. Rama do të ketë nesër një vizitë zyrtare në Athinë ku...

Kultura 10:38 - 2 Janar, 2021

Viktor Zhusti, letër emocionuese Robert Ndrenikës/ Shën Pjetri po na pret në qiell, por s’ duhet të nxitohemi

Aktori Viktor Zhusti i ka dërguar një letër emocionuese kolegut të tij, Robert Ndrenika. Në një letër të gjatë të publikuar në rrjetet sociale, aktori shprehet...

Politikë 13:45 - 9 Dhjetor, 2020

Nga Mitro Çela/ Azem Hajdari, kryetar i PD-së

Pak disident 12 dhjetor 1990. E mërkurë. Ora 9:00. Mbledhje e tensionuar në redaksinë e gazetës “Bashkimi”. Një nga shefat e redaksisë propozoi të merrnim në...

“Bizneset dhe shëndetësia janë në kolaps”/ Basha premton: Do keni një qeveri më të përgjegjshme
Politikë 11:50 - 7 Dhjetor, 2020

“Bizneset dhe shëndetësia janë në kolaps”/ Basha premton: Do keni një qeveri më të përgjegjshme

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka nisur mëngjesin e sotëm me takime me bisnesin e vogël dhe të mesëm në njësinë administrative nr.11 në...

Politikë 10:46 - 17 Nentor, 2020

“Veliaj mashtrues me patentë”/ Këlliçi: Në 25 prill do i përgjigjemi betonieres së Tiranës

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi ka vijuar me takimet me të rinjtë dhe të rejat e Shqipërisë, ndërsa ditën e sotme ka ndalur në njësinë administrative...

Politikë 11:55 - 15 Nentor, 2020

“Në 25 Prill do fitojmë për të ardhmen”/ Këlliçi: Janë shumë probleme që duhet të zgjidhen

Kryetari i FRPD-së, Blelind Këlliçi ka vijuar takimet e tij me të rinjtë, ndërsa ditën e sotme është ndalur në qytetin e Lushnjes. Në një postim...

Nga Astrit Patozi/ Për një grusht votash më shumë...
Politikë 13:21 - 14 Nentor, 2020

Nga Astrit Patozi/ Për një grusht votash më shumë…

Nëse thua se je duke u bezdisur nga opozita e Bashës, që e ka kthyer prej kohësh në kalë beteje temën e Covid 19, të paktën...

Dega 11 e PD në Tiranë ndërpret takimet/ Kryetari infektohet me Covid
Sociale 13:17 - 14 Nentor, 2020

Dega 11 e PD në Tiranë ndërpret takimet/ Kryetari infektohet me Covid

Dega numër 11 e Partisë Demokratike në Tiranë ka ndërprerë të gjitha takimet. Mësohet se shkak për ndërprerjen e takimeve është bërë infektimi me Covid i...

Raporti i EuCham “shuplakë” qeverisë/ Rama, fajtor për krizën ekonomike
Politikë 18:24 - 19 Tetor, 2020

Rama shpërndan videon e Merkel/ Apeli i fortë për qytetarët: Po përballemi me muaj të vështirë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, paralajmëroi pasditen e sotme qytetarët se nëse nuk respektojnë masat anti-Covid, vendi rrezikon të mbyllet sërish. Pas kësaj deklarate, Rama ka...

E lodhur nga meshkujt/ Aktorja e famshme dështon në gjetjen e partnerit online: I kam dhënë fund me ta
Showbizz 11:45 - 17 Tetor, 2020

E lodhur nga meshkujt/ Aktorja e famshme dështon në gjetjen e partnerit online: I kam dhënë fund me ta

Aktorja shumë e famshme, Sharon Stone është shprehur se ndihet e lodhur nga takimet me meshkujt. Në një intervistë për “The Drew Barrymore Show”, ajo ka...

Operacioni italo-shqiptar me 37 të arrestar/ Artan Hoxha zbulon si u shit politikisht
Politikë 14:00 - 14 Tetor, 2020

Mbajtja e maskave me detyrim/ Ironizon Artan Hoxha: Mund të infiltrohen militantët e partisë e ju prishin takimin

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar vendimin e qeverisë për mbajtjen me detyrim të maskës edhe në ambientet e hapura. Me nota ironie Hoxha thotë se nuk...

Miq apo më shumë?/ Si ta kuptoni se po bini në dashuri
Life Style 15:15 - 11 Tetor, 2020

Miq apo më shumë?/ Si ta kuptoni se po bini në dashuri

Bëni shaka se si do të ishte të “ishim së bashku” Dy miq të vërtetë që nuk ndiejnë asgjë për njëri-tjetrin dhe nuk do të imagjinonin...

Vuloset fati i Lleshajt/ Vendimi merret në Beograd
Politikë 22:22 - 9 Tetor, 2020

“Meta takoi skutave subjektet e OFL-së”!/ Lleshaj: Nuk mund të hyj thellë në këtë temë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është pyetur mbi akuzën e kryeministrit Edi Rama se presidenti Ilir Meta takoi në skuta katundesh subjekte të OFL-së. Lleshaj tha...

“Nuk premtoj mrekullira”/ Basha tregon planin për të shpëtuar vendin
Politikë 18:51 - 5 Tetor, 2020

“Nuk premtoj mrekullira”/ Basha tregon planin për të shpëtuar vendin

Kryetari i Partisë Demokratike ka zhvilluar sot takime me bizneset në Rrugën e Durrësit dhe Rrugën Myslym Shyri. Basha ngre akuzat se bizneset janë në prag...

Vizita e zyrtarit amerikan/ Ambasada e SHBA: Kur reformat të jenë të suksesshme do sjellim investime
Politikë 17:19 - 3 Tetor, 2020

Vizita e zyrtarit amerikan/ Ambasada e SHBA: Kur reformat të jenë të suksesshme do sjellim investime

Nën Sekretari i Shtetit të SHBA për Zhvillimin Ekonomik, Energjinë dhe Mjedisin, Keith Krach vizitoi sot Tiranën dhe u takua me Presidentin Ilir Meta dhe Kryeministrin...

Rikthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria/ Leshaj: Çështje e ndërlikuar, nuk dua të jap shpresa të kota
Politikë 21:59 - 22 Shtator, 2020

Rikthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria/ Leshaj: Çështje e ndërlikuar, nuk dua të jap shpresa të kota

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur nga Libani, për rikthimin e fëmijëve shqiptarë që ndodhen në kampin Al-Hol të Sirisë. Lleshaj tha se rikthimi i...

Horoskopi javor i dashurisë/ Parashikimi i yjeve për çiftet dhe beqarët
Horoskopi 11:39 - 9 Gusht, 2020

Takime dhe njohje të reja/ Horoskopi i dashurisë për javën e ardhshme

Dashi Gjatë javës do të entuziazmoheni për zhvillimin e ngjarjeve në jetën e një personi të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit. Gratë do...

Basha vijon takimet në Kosovë/ “Partitë politike në Shqipëri mund të mësojnë nga ju”
Politikë 10:21 - 21 Korrik, 2020

Basha vijon takimet në Kosovë/ “Partitë politike në Shqipëri mund të mësojnë nga ju”

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar edhe sot vizitat në Kosovë, ku është takuar me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Gjatë fjalës...

Horoskopi javor i dashurisë/ Parashikimi i yjeve për çiftet dhe beqarët
Horoskopi 12:42 - 27 Qershor, 2020

Takime, ndarje dhe njohje të reja/ Horoskopi javor për dashurinë

Dashi Nëse keni lindur nën shenjën e Dashi, ju keni një javë përpara vetes në të cilën ndjeshmëria dhe emocionaliteti juaj do të përcaktojnë vendimet dhe...

Pompeo në Konferencën Antisemitizëm/ Vjen reagimi i Yuri Kim: Po pres me padurim…
Politikë 22:01 - 19 Qershor, 2020

Takimet e politikës shqiptare në ambasada/ Kim: “Kompromis” është një fjalë e pisët në Shqipëri

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim pranoi se ishte dakord me kryeministrin Rama kur tha se marrëveshja e 5 qershorit, ishte e fundit që arrihej nga politika...

Politikë 16:25 - 19 Qershor, 2020

“Kriza ekonomike i ka bërë njerëzit të kthehen në fshat”/ Bizneset në Unazën e Re i ankohen Bashës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sot në zonën e Ish Unazës së Re ku u takua me qytetarë dhe biznesmenë të zonës. Sipërmarrës të...