Connect with Us

All posts tagged "takim"

I refuzoi ftesën për takim/ Rama-Bashës: Mos humb kohë me dokrra të vjetra, eja në tryezë
Politikë 17:30 - 30 Korrik, 2020

I refuzoi ftesën për takim/ Rama-Bashës: Mos humb kohë me dokrra të vjetra, eja në tryezë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha refuzoi sot ftesën e kryeministrit Rama për t’u dialoguar së bashku reflektimet e ndryshimeve kushtetuese në kodin zgjedhor për listat dhe...

Opozita jashtë parlamentare këmbëngul për konsensus/ Kërkon mbledhjen e Këshillit Politik
Politikë 13:07 - 28 Korrik, 2020

Ambasadorët e SHBA dhe BE në selinë e PD/ Zbardhen diskutimet për Reformën Zgjedhore

Opozita jashtëparlamentare me kërkesë të saj, zhvilloi sot një takim me Ambasadorët e SHBA dhe BE për t’i informuar mbi qëndrimin e saj lidhur me Reformën...

Pak para mbledhjes së Këshillit Politik/ Ambasadorët zbarkojnë në zyrën e Bashës
Politikë 09:36 - 28 Korrik, 2020

Pak para mbledhjes së Këshillit Politik/ Ambasadorët zbarkojnë në zyrën e Bashës

Një ditë pas takimit me Kryeministrin Edi Rama, ambasadorët e huaj në vendin tonë zbarkojnë sot në zyrën e kreut të PD, Lulzim Basha. Mësohet se...

Gara për kryetar të Komisionit të Prokurimit Publik/ Dy prej kandidatëve në shkelje të ligjit
Politikë 10:48 - 27 Korrik, 2020

“Ngërçi” politik/ Yuri Kim dhe Luigi Soreca i shkojnë në zyrë Ramës

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe ambasadori i BE, Luigi Soreca kanë zbarkuar sot në Kryeministri, për të zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Nuk...

Të mërkurën mbahet samiti rajonal/ Rama dhe Hoti takohen me Vuçiç
Politikë 22:22 - 25 Korrik, 2020

Të mërkurën mbahet samiti rajonal/ Rama, Vuçiç dhe Hoti “bëhen bashkë”

Ditën mërkurë do të mbahet samiti virtual i organizuar nga Këshilli Atlantik, ku do të marrin pjesë përfaqësuesit e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Këshilli Atlantik bën...

Takimi me Yuri Kim/ Topalli flet ekskluzivisht për CNA.al, zbulohet çfarë diskutuan
Politikë 19:26 - 23 Korrik, 2020

Takimi me Yuri Kim/ Topalli flet për CNA.al, zbulohet çfarë diskutuan

Ditën e sotme në media qarkulloi lajmi se ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, është takuar me ish-kryeparlamentaren Jozefina Topalli. Pas këtyre lajmeve, CNA.al komunikoi...

Çfarë po ndodh?/ Yuri Kim takon Jozefina Topallin
Lajme 18:23 - 23 Korrik, 2020

Çfarë po ndodh?/ Yuri Kim takon Jozefina Topallin

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka takuar ish-kryeparlamentaren Jozefina Topalli, njëherësh ish-deputeten demokrate. Për këtë takim surprizë, shkruan “Tiranapost.al”, e cila i referohet një burimi që i...

Marrëveshja e Ramës me opozitën parlamentare/ Kryemadhi takon Bashën
Politikë 13:18 - 22 Korrik, 2020

Marrëveshja e Ramës me opozitën parlamentare/ Kryemadhi takon Bashën

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka shkuar sot në selinë blu, ku ka mbajtur një takim me kryetarin e Republikës së Re Lulzim Basha. Mësohet se...

60 minuta në zyrën e Metës/ Yuri Kim largohet nga Presidenca
Politikë 12:23 - 22 Korrik, 2020

60 minuta në zyrën e Metës/ Yuri Kim largohet nga Presidenca

Vetëm pak  minuta më parë ka përfunduar takimi i ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim me presidentin ilir Meta. Mësohet se pas 60 minutash bisedë...

Pas takimit me Ramën, Yuri Kim i shkon në zyrë Metës
Politikë 11:10 - 22 Korrik, 2020

Pas takimit me Ramën, Yuri Kim i shkon në zyrë Metës

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, ka shkuar mëngjesin e sotëm në Presidencë, ku po mban një takim me Kreun e Shtetit Ilir Meta. Mësohet...

Yuri Kim 2 orë kokë më kokë me Ramën/ Zbardhen detaje nga takimi
Politikë 17:41 - 21 Korrik, 2020

Yuri Kim 2 orë kokë më kokë me Ramën/ Zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot një takim me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara në Tiranë Yuri Kim. Rama dhe Kim kanë biseduar kokë më kokë...

Basha takon Albin Kurtin/ “Duhet të ndalojmë largimin e të rinjve”
Politikë 16:44 - 20 Korrik, 2020

Basha takon Albin Kurtin/ “Duhet të ndalojmë largimin e të rinjve”

Gjatë qëndrimit në Kosovë kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha, ka takuar Kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti, me të cilin diskutoi për të gjitha zhvillimet...

Nuk ka konsensus në Këshillin Politik/ PS refuzon hapjen e listave 100 %
Politikë 11:10 - 20 Korrik, 2020

Mblidhet Këshilli Politik/ I pranishëm edhe Rama

Vetëm pak minuta më parë është mbledhur Këshilli Politik, ku pritet të diskutohet për hapjen e listave dhe koalicionet. Mësohet se në Pallatin e Kogreseve ku...

Basha vizitë dy ditore në Kosovë/ Zbardhet axhenda
Politikë 19:46 - 19 Korrik, 2020

Basha vizitë dy ditore në Kosovë/ Zbardhet axhenda

Zbardhet axhenda e vizitës dy ditore të kryetarit të Republikës së Re, Lulzim Basha. Mësohet se Basha do t’i fillojë takimet nesër në orën 11:00 me...

Caktohet dita dhe ora/ Hapja e listave dhe koalicionet në tryezën e Këshillit Politik
Politikë 19:56 - 17 Korrik, 2020

Caktohet dita dhe ora/ Hapja e listave dhe koalicionet në tryezën e Këshillit Politik

Zbulohet dita dhe ora kur do të mbahet mbledhja e Këshillit Politik për të diskutuar për hapjen e listave dhe koalicionet. Mësohet se tryeza do të...

Kosovë, mundësitë e një marrëveshjeje me Serbinë
Politikë 20:12 - 16 Korrik, 2020

Përfundon takimi Kosovë – Serbi në Bruksel/ Hoti: Ka përparim

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i dhanë fund takimit të sotëm në Bruksel, që ishte takimi i parë ballë për...

I shkoi Metës në Presidencë/ Basha zbulon detaje nga takimi: Do bëj gjithçka që…
Politikë 19:38 - 15 Korrik, 2020

I shkoi Metës në Presidencë/ Basha zbulon detaje nga takimi: Do bëj gjithçka që…

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, ka zbuluar detaje nga takimi që ka zhvilluar sot me Kreun e Shtetit Ilir Meta në Presidencë. Në një...

Politikë 14:39 - 15 Korrik, 2020

“Rrezikojmë një izolim të dytë të Shqipërisë”/ Basha i shpreh shqetësimet Metës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, me të cilin ndau shqetësimin se aktet e kryeministrit për ndryshimin...

Politikë 13:48 - 14 Korrik, 2020

Meta takim me kreun e ri të KLSH-së/ Rrisni pavarësinë e institucionit, mos u ndikoni politikisht!

Presidenti i Republikës Ilir Meta, priti sot në një takim Kryetarin e sapozgjedhur të Kontrollit të Lartë të Shtetit, zotin Arben Shehu me rastin e fillimit...

Politikë 12:07 - 14 Korrik, 2020

Oliver Varhelyi pret kryenegociatorin e Shqipërisë/ Diksutohet për hapjen e negociatave

Komisioneri i Zgjerimit Oliver Varhelyi është takuar sot me kryenegociatorin e Shqipërisë për në BE Zef Mazi, me të cilin ka folur për hapat e ardhshëm...

Politikë 10:24 - 14 Korrik, 2020

Meta uron Macron për Festën Kombëtare të Francës/ I bën ftesë për të vizituar Shqipërinë

Presidenti Ilir Meta ka uruar presidentin frances Emmanuel Macron me rastin e Festës Kombëtare të Francës, Ditës së Bastijës. Meta ka shprehur gjithashtu mirënjohjen e thellë...

Propozimi për marrëveshje/ Bushati zbulon prapaskenat: Rama i dërgoi njerëz Bashës, ja ku u takuan
Politikë 23:30 - 13 Korrik, 2020

Propozimi për marrëveshje/ Bushati zbulon prapaskenat: Rama i dërgoi njerëz Bashës, ja ku u takuan

Tre ditë më parë bëri bujë deklarata e kryetarit të Republikës së Re, i cili tha se Edi Rama i kishte ofruar një marrëveshje ku Basha...

Politikë 15:11 - 8 Korrik, 2020

Situata ekonomike/ Basha takim me përfaqësuesit e Dhomës Gjermane të Tregtisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me përfaqësues të Dhomës Gjermane të Tregtisë. Basha bën me dije se përfaqësuesit e Dhomës Gjermane...