Connect with Us

All posts tagged "taka"

Fashion 13:10 - 23 Prill, 2019

Hiqni dorë nga takat/Moda e kësaj vere do të jenë…shapkat

Në verën e 2019-ës nuk janë në modë takat, por shapkat, kësisoj do ndihemi super rehat. Në fotot në vijim do keni mundësinë që të njiheni...

Aktualitet 21:45 - 23 Mars, 2019

7 hile që funksionojnë vërtet si të ecim si eksperte me taka

Kur Marilyn Monroe tha “Jepini një femre këpucët e duhura dhe ajo mund të pushtojë botën”, ne jemi mjaft të sigurt se ajo po fliste për...

Aktualitet 20:15 - 23 Mars, 2019

Lamtumirë taka! Llojet e atleteve më trendy që duhet t’i veshim çdo ditë

Është koha që t’u thoni lamtumirë takave dhe të mirëprisni atletet më trendy të të gjitha kohërave. Praktike, të bukura dhe shumë, shumë tërheqëse… kështu mund...

Aktualitet 20:15 - 5 Janar, 2019

A ndikon veshja e takave në trupin tonë? Ja çfarë thotë studimi

Takat e larta mund të dëmtojnë këmbët tona, por kjo nuk do të thotë se nuk duhet t’i veshim më. Një studim në “JAMA” tregon që...

Aktualitet 18:53 - 4 Dhjetor, 2018

Foto- Gazetari ‘shuplakë’ Dumës/ Grida, që vete me Gucci e Addidas në protestë

Gazetari Ilirjan Blloshmi në një postim në rrjetet sociale, ka shkruar se deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma shkon në protesta me atlete Gucci, Addidas dhe...

Aktualitet 21:00 - 2 Dhjetor, 2018

Pse këtë dimër, këpucët me takë duhet t’i vishni patjetër me çorape

Sepse kështu thonë trendet e fundit dhe kur është fjala për trende nuk ka kundërshtime. Këpucët me takë të veshura me çorape janë një trend i...

Aktualitet 23:00 - 13 Nentor, 2018

Me taka apo me të sheshta: Si t’i kombinojmë pantallonat e lëkurës për t’u dukur “chic”

Këto fashionista dëshmojnë se pantallonat e lëkurës mund të duken super “chic”, kur vishen thjeshtë dhe pa shumë mundime. Provoni që të bëni kontrastin e pantallonave...

Aktualitet 22:40 - 29 Qershor, 2018

Femra kujdes! Rruga s’kalohet kur jeni me taka, rrezikoni jetën – VIDEO

Kalimet e nxituara nga njëri krah i rrugës në tjetrin pa u siguruar mirë nëse është duke ardhur ndonjë makinë është tepër e rrezikshme, pasi askush...

Fashion 23:20 - 7 Qershor, 2018

Ju tregojmë se cili model këpucësh ndihmon në shëndetin tuaj dhe cili e rrezikon atë!

Këpucët janë të nevojshme për të kompletuar shumicën e veshjeve. Ky është rezultati sipas Daniel Lieberman, kryetar i Departamentit të Biologjisë Humane Evolucionare në Universitetin e...

Fashion 22:40 - 21 Maj, 2018

Kujdes!/ Trendi i këpucëve që po të rrezikon shëndetin

Ka pasur shumë trende ndër vite të këpucëve, që kanë qenë sa të çuditshme aq edhe të parehatshme. Por këpucët plastike? Është komplet tjetër histori, pasi...

Femra 23:10 - 20 Maj, 2018

Si ta kuptosh nëse të vrasin këpucët me takë pa i veshur ende

Këpucët sa janë një kënaqësi për femrat aq janë dhe vrasëse. Të blesh këpucët, takat e duhura është një mision i pamundur, pasi sapo vishen për...

Kryesore Show Biz 23:00 - 15 Maj, 2018

Aktorja heq takat në tapetin e kuq të Kanës/ Tregon se çfarë heqin femrat

Kristen Stewart shkëlqeu në Festivalin e Kanës 2018. Mesa duket aktorja e njohur është lodhur nga daljet e shumta ditë pas dite në tapetin e kuq,...

Fashion 23:20 - 8 Maj, 2018

Këpucët që do ju bëjnë të ndiheni si princeshë në ditën tuaj më të bukur

Vera po vjen dhe bashkë me të dhe sezoni i dasmave. Shumë vajza do ngjiten në altar dhe do shikojnë veten me fustan të bardhë. Fustani...

Kuriozitete 22:20 - 11 Mars, 2018

Foto/ Mashkulli që vesh taka për të…

Australiani Ashley Maxëell-Lam ka gjetur një mënyrë të re për të pasu besim te vetja, duke veshur taka. Maxëell-Lam është një menaxher 30-vjeçar i projektit për...

Aktualitet 22:50 - 8 Dhjetor, 2017

Rregullat se si të ecni me taka 12-ëshe

Takat janë një sksesor shumë i pëlqyer nga femrat, dhe ka nga ato që zotërojnë shumë të tilla. Por një problem që të gjithë kanë është...

Aktualitet 17:16 - 7 Dhjetor, 2017

Eurostat: Shqipëria e dyta në Europë për nivelin e ulët të taksave në raport me PBB më 2016

Me gjithë përparimin në raport me vetën Shqipëria u rendit e dyta pas Rumanisë për nivelin më të ulët në Europë të mbledhjes së taksave në...

Aktualitet 23:40 - 20 Nentor, 2017

Hoteli ofron zbritje për femrat/ Zbuloni arsyen

Restorantet zakonisht bëjnë promocionet e tyre në mënyrë që të kenë sa më shumë klientë. Por ky hotel në Japoni ka sjellur idenë më të mirë....

Aktualitet 01:40 - 29 Shtator, 2017

Foto/ Takat Minnie Mouse janë gjëja më e lezetshme që keni parë

Nëse po kërkoni takat perfekte për dasmën tuaj si në filmat e Disney, mos kërkoni më. I inspiruar nga vetë Minnie Mouse, dizenjuesi italian Oscar Tiye...

Aktualitet 22:45 - 27 Shtator, 2017

Taka-shapka/ Çfarë mendimi keni?

Kur bota është duke pritur trendet e reja për tu shfaqur, Rihanna dhe Puna na nxjerrin para syve më të paimagjinueshmen. Taka-shapka. Nuk i kemi provuar...

Life Style 10:30 - 8 Mars, 2017

Vajza, ja 5 mënyra për të testuar takat

Takat janë pjesë e rëndësishme e garderobës femërore. I duam sepse na lejojnë të jemi seksi dhe joshëse. Por, pasi gjithçka ka përfunduar, pasi kemi kërcyer...

Fashion 14:30 - 21 Janar, 2017

Mos mbani kurrë taka

Para dy javëve u takova me një nga ekzekutivi i lartë që ishte rrugës për në punë. Në veshjen e saj të zakonshme, kur i kërkova...

Femra 21:30 - 2 Janar, 2017

Reagojnë mjekët për heqjen e takave

Ka qenë një kohë ku asnjë paparac i mundshëm nuk mund ta fotografonte Victoria Beckham pa taka, ndaj dhe erdhi si surprizë për të gjithë kur...

Fashion 16:30 - 31 Dhjetor, 2016

Këpucë me take apo të sheshta?

Nuk ka element që ta rritë vetëbesimin më shumë se sa një palë këpucë të bukura me takë. Por pasi mjekët thanë se mbajtja e takave...