Connect with Us

All posts tagged "tahiri"

Iu nënshtrua Vetingut/ Jepet vendimi për gjyqtaren që dënoi Tahirin
Vetingu 10:20 - 16 Tetor, 2020

Iu nënshtrua Vetingut/ Jepet vendimi për gjyqtaren që dënoi Saimir Tahirin

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyrë gjyqtaren në Gjykatën kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Flora Hajredinaj. Në seancën e zhvilluar ditën e...

“Nuk jam i kënaqur me qëndrimet e opozitës”/ Maliqi akuza Bashës dhe Kryemadhit
Politikë 10:50 - 15 Tetor, 2020

“Krimi në nivelet më të mira”/ Maliqi- Lleshajt: Po të përdor Rama, mos paç fatin e Tahirit

Deputeti Lefter Maliqi i ka cilësuar si flluska sapuni deklaratat e bëra nga ministri Lleshaj i cili tha se “krimi është në nivelet më të mira...

Bëri rekurs në Gjykatën e Lartë/ Regjistrohet dosja e Saimir Tahirit
Politikë 11:24 - 29 Shtator, 2020

Bëri rekurs në Gjykatën e Lartë/ Regjistrohet dosja e Saimir Tahirit

Gjykata e Lartë ka regjistruar dosjen në ngarkim të ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtuesit të policisë së Vlorës, Jaeld Çela. Saimir Tahiri dhe Jaeld...

Kronika 13:16 - 15 Shtator, 2020

Makina tërheq zvarrë qenin në rrugë/ Acarohet Tahiri: Kafsha është ai në timon

Ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reguar pas fotove të publikuara në rrjet ku një drejtues automjeti tërhiqte të lidhur me zinxhir një qen. Përmes...

"Fjalimi i parë jo keq"/ Saimir Tahiri nxjerr videon e rrallë me fëmijët
Politikë 19:44 - 6 Shtator, 2020

“Fjalimi i parë jo keq”/ Saimir Tahiri nxjerr videon e rrallë me fëmijët

Ish ministri Saimir Tahiri ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale disa momentete nga përditshmëria e tij me fëmijët. Ai ka publikuar një video ku shihet...

Politikë 19:54 - 3 Shtator, 2020

Lëvizjet e fundit politike/ Tahiri “thumbon” me një foto

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri edhe pse është larguar nga politika aktive për shkak të procesit gjyqësor, vijon që të ironizojë dhe “thumbojë” nga lart. Pas...

Politikë 15:41 - 4 Gusht, 2020

Saimir Tahiri shpërndan postimin e Berishës: Vetëm ky nuk më zhgënjen kurrë!

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri , pak më parë, ka shpërndarë në profilin e tij të ‘Facebook’ postimin e ish-kryeministrit Sali Berisha, që flet pikërisht për...

Kronika 13:48 - 28 Korrik, 2020

Gjykata e Posaçme e Apelit zbardh vendimin për Tahirin/ Ku gaboi prokuroria

Gjykata e Posaçme e Apelit zbardh vendimin për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin, për prishjen e vendimit dhe për rikthimin e dosjes për rigjykim. Sipas...

Sfidon publikisht Saimir Tahiri: Unë jam prap kampion
Politikë 14:39 - 26 Qershor, 2020

Sfidon publikisht Saimir Tahiri: Unë jam prap kampion

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka ritheksuar sërish sot se do të vijojë betejën e tij për drejtësi. Pas vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit,...

Lajme 14:02 - 26 Qershor, 2020

Saimir Tahiri rikthehet në pikën zero/ Çfarë rrezikon ish-ministri

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, rikthehet edhe njëherë në pikën zero të përballjes me drejtësinë. Gjykata e Posaçme e Apelit vendosi sot të prishë vendimin e...

Gjykata e Posaçme ktheu dosjen për rigjykim/ Saimir Tahiri bën lëvizjen e radhës
Kronika 11:05 - 24 Qershor, 2020

“Ethet e së premtes”/ Tahiri pas shtyrjes së vendimit: Do jetë i fortë

Gjykata e Posaçme e Apelit ka shtyrë për ditën e premte vendimin për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Pas daljes së tij nga Gjykata e...

Lajme 09:57 - 24 Qershor, 2020

Tahiri i buzëqeshur në pritje të vendimit/ Nuk kursen batutat: Kështu e hanë të gjithë

Gjykata e Posaçme e Apelit pritet të japë sot vendimin për për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. I qeshur dhe i qetë, ish-ministri Tahiri është paraqitur...

Lajme 17:35 - 19 Qershor, 2020

Nure Dreni “u fundos” nga vettingu/ KLGJ zgjedh gjyqtarin e ri për çështjen ‘Tahiri’

KLGJ ka zgjedhur përmes shortit elektronik emrin zëvendësues të gjyqtares Nure Dreni në çështjen e Saimir Tahirit duke emëruar gjyqtarin Dhimiter Lara. Ai do t’i bashkohet...

Politikë 13:37 - 22 Maj, 2020

Ngjela paralajmëron rikthimin e Tahirit në politikë?

Avokati Spartak Ngjela është një nga mbështetësit më të mëdhenj të Reformës në Drejtësi, për të cilën thotë se është investim i amerikanëve. Por, ditën e...

Ish-ministri i Brendshem, Saimir Tahiri ne nje deklarate per mediat
Kronika 10:14 - 13 Maj, 2020

Shtyhet sërish seanca gjyqësore për Saimir Tahirin

Gjykata e Apelit ka shtyrë sërish seancën gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e policisë Jaeld Çela. Seanca e parashikuar për sot në...

Sfidon publikisht Saimir Tahiri: Unë jam prap kampion
Kronika 11:56 - 4 Maj, 2020

Refuzohet kërkesa e avokatëve të Jaeld Çelës/ Kush do të vendosë për fatin e dosjes “Tahiri”

Ish- ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish- drejtori i Policisë Vlorë, Jaeld Çela do të gjykohen përfundimisht nga 3-shja Albana Boksi, Nertina Kosova dhe Nure...

Kronika 11:43 - 28 Prill, 2020

“Nuk është çështje emergjente”/ Shtyhet seanca për ish ministrin Tahiri

Shtyhet për në 13 maj seanca për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Sipas aktit normativ çështja e ish ministrit Tahiri nuk konsiderohet çështje emergjence. Kujtojmë se...

Politikë 11:19 - 9 Prill, 2020

Shtyhet gjyqi për Tahirin/ Ja kur mbahet seanca e radhës

Gjykata e Posaçme Apelit ka shtyrë për në 28 prill seancën për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Seanca ishte parashikuar të mbahej sot në orën 10:30,...

Sfidon publikisht Saimir Tahiri: Unë jam prap kampion
Kronika 11:36 - 3 Prill, 2020

Gjykata e Apelit cakton datën/ Ja kur mbahet seanca për Saimir Tahirin

Gjykata e Apelit ka vendosur që seanca gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, të zhvillohet në datën 9 prill. Seanca do të mbahet në orën...

Ish-ministri i Brendshem, Saimir Tahiri ne nje deklarate per mediat
Kronika 14:09 - 20 Shkurt, 2020

Çështja Tahiri/ Zbulohen emrat e trupës që do gjykojë ish ministrin

Hidhet shorti për trupën që do të gjykojë ish ministrin e Brendshëm, Saimri Tahiri, në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Mësohet se kryesuese e trupës gjykuese...

Politikë 22:52 - 13 Shkurt, 2020

Rama “kthehet” tek Tahiri/ Tregon çfarë i tha pasi u akuzua për trafik droge

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me anëtarët e PS, të cilët janë implikuar në afera kriminale. Rama theksoi se nuk mund ta gjykojë askush nëse...

Politikë 16:44 - 3 Shkurt, 2020

Ish-ministri Tahiri angazhon kompani amerikane lobimi

Ish ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri, ka angazhuar një kompani amerikane për të komunikuar me “komunitetin politik dhe atë të inteligjencës në Shtetet e...

saja behet me djale
Politikë 17:36 - 1 Janar, 2020

Foto/ Ish-ministri uron Vitin e Ri i rrethuar nga “miqtë” e tij besnikë

Urimeve për një vit të mbarë u është bashkuar edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Teksa ka postuar një foto me djalin e tij të vogël,...