Connect with Us

All posts tagged "tabaku"

Oligarkët e PPP-ve përfituesit kryesorë të garancisë sovrane/ Tabaku: Rama barktisi turizmin e fasoneritë
Politikë 12:27 - 13 Korrik, 2020

“Oligarkët e PPP-ve përfituesit kryesorë të garancisë sovrane”/ Tabaku: Rama braktisi turizmin e fasoneritë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida thotë se kryeministri Rama i ka braktisur qytetarët dhe ka vënë gjithçka në duar të 10 oligarkëve, klientë të tij, të...

Moody’s paralajmëron rreziqet e Shqipërisë/ Ekonomi e padiversifikuar, borxh i lartë, po rriten PPP-të jashtë bilancit
Ekonomi 08:16 - 13 Korrik, 2020

Moody’s paralajmëron rreziqet e Shqipërisë/ Ekonomi e padiversifikuar, borxh i lartë, po rriten PPP-të jashtë bilancit

Shërbimi i Investitorëve Moody’s (“Moody’s”) ka publikuar rishikimin periodik të një grupi emetuesish që përfshin Shqipërinë, i cili kryhet në mënyrë periodike në përputhje me rregulloret....

Gënjeshtra u është bërë ves”/ Tabaku nxjerr zbuluar ministrinë: Si mashtroi me raportin e Moody'S
Politikë 11:46 - 12 Korrik, 2020

Gënjeshtra u është bërë ves”/ Tabaku nxjerr zbuluar ministrinë: Si mashtroi me raportin e Moody’s

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka reaguar sërish, lidhur me raportin e fundit të Moody’s për vlerësimin e ekonomisë, duke i’u përgjigjur ministres së...

Masakra e Srebrenicës/ Rama flet si kryetari i OSBE: Të vihet drejtësi e të nxirren mësime
Politikë 14:58 - 9 Korrik, 2020

Video-Skandali me rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier/ Fituesi është paracaktuar

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku e cilëson rrugën 1.2 miliardë euro, Milot-Fier, një histori vjedhje, në kurriz të qytetarëve shqiptarë. Në një postim në...

Tabaku publikon raportin e ‘Moody’s’/ Qeveria pengesë kryesore për ecurinë ekonomike të vendit
Politikë 13:24 - 8 Korrik, 2020

“800 mijë votat, Rama t’i shohë në ëndërr”/ Tabaku: Të gjithë mezi po presin të ikë

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku shprehet se të gjithë shqiptarët mezi po presin që kryeministri Edi Rama të ikë. Sipas saj, askush nuk ka më...

Afera me inceneratorin e Tiranës/ Tabaku publikon videon: Koha që Rama të japë dorëheqjen
Politikë 21:39 - 7 Korrik, 2020

Afera me inceneratorin e Tiranës/ Tabaku publikon videon: Koha që Rama të japë dorëheqjen

Ish deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar ashpër në rrjetet sociale, pas lajmit i cili konfirmon shkeljet nga qeveria për dhënien e koncesionit të...

Vendimi i qeverisë për të rishikuar buxhetin/ Tabaku: Shpallja e falimentit të qeverisë
Politikë 12:41 - 7 Korrik, 2020

Vendimi i qeverisë për të rishikuar buxhetin/ Tabaku: Shpallja e falimentit të qeverisë

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se vendimi i ri i qeverisë për të rishikuar buxhetin për herë të dytë brenda 6 muajve është shpallja...

“Kryeministri i projekteve të florinjta”/ Tabaku “i nxjerr bojën” Ramës: Po përgatit vjedhjen e fundit
Politikë 18:04 - 1 Korrik, 2020

“Kryeministri i projekteve të florinjta”/ Tabaku “i nxjerr bojën” Ramës: Po përgatit vjedhjen e fundit

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar pas prezantimit nga qeveria të projektit të rrugës Milot-Fier. Sipas Tabakut, ‘Rama po projekton dhe vjedhjen e fundit...

“Nuk jemi të varfër, jemi të vjedhur”/ Tabaku tregon sa u kanë kushtuar këto 7 vite shqiptarëve
Politikë 09:38 - 1 Korrik, 2020

“Nuk jemi të varfër, jemi të vjedhur”/ Tabaku tregon sa u kanë kushtuar këto 7 vite shqiptarëve

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se këto 7 vite, sipas KLSH, shqiptarëve u kanë kushtuar 6,2 mld euro. Sipas Tabakut, janë miliarda që vijnë...

“Kryeministri i projekteve të florinjta”/ Tabaku “i nxjerr bojën” Ramës: Po përgatit vjedhjen e fundit
Ekonomi 12:18 - 29 Qershor, 2020

Tabaku shpalos planin ekonomik të PD/ Ja si do thithim investimet e huaja

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku mori pjesë sot në konferencën për klimën e biznesit, ku Dhoma Amerikane e Tregtisë publikoi indeksin e biznesit për vitin...

Skandali me Inceneratorin e Fierit/ Skema mafioze, 23 milionë euro për vetëm një gërmadhe
Politikë 11:08 - 25 Qershor, 2020

Skandali me Inceneratorin e Fierit/ Skema mafioze, 23 milionë euro për vetëm një gërmadhe

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, deklaron se qeveria shqiptare ka paguar 23 milion euro nga taksat e qytetarëve për inceneratorin e Fierit, ndërkohë që ajo çfarë shihet...

Tabaku publikon raportin e ‘Moody’s’/ Qeveria pengesë kryesore për ecurinë ekonomike të vendit
Politikë 10:35 - 18 Qershor, 2020

Video-Tabaku përball Ramën me realitetin/ Gënjeshtari kronik ka vetëm një synim

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku, përmes një video ka përballur kryeministrin Edi Rama me realitetin në Shqipëri. Sipas Tabakut, Rama nuk mbajti asnjë nga premtimet...

Politikë 15:28 - 16 Qershor, 2020

Vendimi ndaj Tabakut/ Reagon Rama: Një varg gjyqesh ndaj asaj “shoqate shpifjesh”

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, ndaj ish-deputetes së PD-së, Jorida Tabaku, të cilën e dënon për shpifje ndaj kreut të...

“Kryeministri i projekteve të florinjta”/ Tabaku “i nxjerr bojën” Ramës: Po përgatit vjedhjen e fundit
Politikë 14:27 - 16 Qershor, 2020

Gjyqi me Veliajn/ Tabaku pas vendimit të gjykatës: Asnjë hap pas për të denoncuar të vërtetën

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar pas vendimit të Gjykatës të Tiranës, e cila shpalli fajtore ish deputeten për akuzën e shpifjes ndaj kryetarit...

Politikë 11:31 - 15 Qershor, 2020

“Kriza ekonomike është thelluar”/ Tabaku: Vendi vuan pasojat e një virusi që prej 7 vitesh

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se kriza ekonomike është thelluar në ccdo cep të Tiranës. Sipas Tabakut, ‘aq e thellë është kriza saqë edhe...

Politikë 18:34 - 13 Qershor, 2020

E quajti “balon tabake”/ Ish-deputetja e PD i kthet keq Ramës: Mësues vizatimi, kam diplomë në ekonomi

Ish deputetja e PD-së Jorida Tabaku, e ftuar pasditen e sotme në emisionin “Kjo javë” i është përgjgijur deklaratve ironizuese të kryeministrit Edi Rama në lidhje...

“Nuk ka pushim këtë vit”/ Zbardhen porositë e Ramës për kryebashkiakët
Politikë 13:54 - 13 Qershor, 2020

Zbulohet çfarë fshihet pas Amnistisë Fiskale/ Shqipëria do kthehet në “Panama”

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku, ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama, në lidhje me Amnistinë Fiskale. Në një deklaratë...

Politikë 15:49 - 10 Qershor, 2020

“Gënjeshtar i paskrupullt”/ Tabaku i përgjigjet Ramës: 650 milionë euro borxh për projektet korruptive

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku e quan kryeministrin Edi Rama një gënjeshtar të paskrupullt, i cili, sipas saj, sa herë është në vështirësi gënjen dhe...

Politikë 13:52 - 10 Qershor, 2020

“Lajm i keq”/ Jorida Tabaku rendit tre pasojat negative të Eurobondit

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka folur sot në lidhje me Eurobondin. Në një intervistë për A2 CNN, Tabaku e cilësoi marrjen e një...

tabaku
Politikë 09:54 - 9 Qershor, 2020

“Asnjë premtim nuk e shpëton dot Ramën”/ Tabaku: Atij nuk i dhimbsen shqiptarët

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se asnjë premtim i ri apo i vjetër nuk e shpëton dot Edi Ramën nga revolta e shqiptarëve që...

Tabaku publikon raportin e ‘Moody’s’/ Qeveria pengesë kryesore për ecurinë ekonomike të vendit
Politikë 15:36 - 8 Qershor, 2020

Tabaku përshëndet vendimin e Metës për TVSH-në e jahteve/ Ligj i palogjikshëm dhe kriminal

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka përshëndetur vendimin e Presidentit Ilir Meta për të kthyer ligjin që i heq TVSH-në blerjes së jahteve. Sipas Tabakut,...

Politikë 12:14 - 5 Qershor, 2020

“Shqipëria është në një krizë të thellë”/ Tabaku: Ramavirusi po vret bizneset

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ngre alarmin për mbylljen e bizneseve në Tiranë. Sipas Tabakut, paketat fiskale të drejtuara nga Rama kanë pasur si synim...

Tabaku publikon raportin e ‘Moody’s’/ Qeveria pengesë kryesore për ecurinë ekonomike të vendit
Politikë 15:01 - 3 Qershor, 2020

“I gjithë pushteti sovjetëve”/ Tabaku tregon 7 “gurët” e Ramës për kontrollin e drejtësisë

Ish-nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku shkruan se prej vitit 2013, kryeministri Edi Rama ka punuar për të kapur dhe uzurpuar çdo institucion të pavarur....