Connect with Us

All posts tagged "syze"

Kronika 14:09 - 6 Nentor, 2019

Atentati në Shkozet/ Syzet në makinën e braktisur “fundosin” Redjan Rrajën

Detaje të reja kanë dalë lidhur me arrestimin e Redjan Rrajës si i dyshuari kryesor për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja. Mësohet se në makinën e...

Fashion 12:10 - 1 Gusht, 2019

Nga “Yves Saint Laurent” tek “Versace”/ Syzet e mëdha që po “çmendin” fashionistat shqiptare këtë verë

Mesa duket trendi i syzeve të mëdha dhe me ngjyra është rikthyer sërish. Modelet e reja dhe të preferuarat e fashionistave shqiptare e të huaja e...

Fashion 15:10 - 28 Prill, 2019

Syzet më “cool” të këtij sezoni/Duhet t’i vendosim patjetër këtë verë

Çdokush ka shijet e tij, mirëpo jemi më se të bindur se shumica prej tyre (shihni në fotot e mëposhtme) do iu pëlqejnë tej mase dhe...

Aktualitet 13:10 - 31 Mars, 2019

Foto/Kush janë tendencat më të fundit të syzeve?

Janë detaji ideal për t’i dhënë pamjes tonë ‘prekjen finale’. Por ashtu si çdo aksesorë  apo veshje edhe syzet e diellit ndryshojnë sipas trendeve të kohës.Ato...

pastrimi i syzeve optike
Aktualitet 20:40 - 13 Mars, 2019

Si të zhdukni gërvishtjet nga syzet optike sa hap e mbyll sytë

Syzet optike janë një objekt shumë i nevojshëm për një numër të madh njerëzish, të cilët kanë probleme me shikimin. Mirëpo duke qenë se përdoren shpesh...

Aktualitet 23:08 - 26 Shkurt, 2019

Noka “kryqëzon” ambasadorin e OSBE/ Sheh me të njëjtat syze me Ramën

Ish deputeti i PD-së Flamur Noka në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ndaj zyrës  OSBE-së në Tiranë e cila dëbnoi dhunën nga ana e...

Aktualitet 23:50 - 4 Shkurt, 2019

“Pse princeshat nuk mbajnë syze?”- 9 vjeçarja i dërgon një letër kompanisë “Disney”

Lowri Moore, e cila ka mbajtur syze që kur ka qenë 1 vjeç, i ka shkruar një letër CEO-së së Disney, Robert Iger, për ti kërkuar...

getoar dhe marina
Kryesore Show Biz 11:24 - 20 Janar, 2019

Harrojeni se sa kushtonin syzet, shifra e çmimit të orës së Getoarit është marramendëse

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë një nga çiftet më të komentuar të showbiz-it shqiptar herë për fotot që postojnë nga pushimet e tyre dhe herë për veshjet e...

Aktualitet 14:25 - 14 Tetor, 2018

Shpërthen Xhisiela Maloku/ Turp, s’ju vjen, mos doni të kaloj dhe në Vetting

Xhisiela Maloku prej disa javësh është në qendër të vëmendjes, duke u kthyer në personazhin më të komentuar në media. Pas daljes, së fundit, ku e...

Aktualitet 21:15 - 8 Tetor, 2018

Vodhi syzet në pikën e këmbimit valutor/ Kamerat kapin mat vajzën

Kamerat e sigurisë në një pikë të këmbimit valator kanë kapur mat një vajzë, e cila vodhi një palë syze. Pamjet janë publikuar mbrëmjen e sotme...

Aktualitet 23:20 - 2 Shkurt, 2018

Modelet e syzeve për pranverën dhe verën 2018

Mes aksesorëve të modës që dëshirojmë më shumë për stinën që po afron janë edhe ato: syzet e diellit. Një aleat i çmuar për tu mbrojtur...

Aktualitet 23:30 - 21 Janar, 2018

Përse syzet e vogla do jenë një trend i madh gjatë këtij viti ?

Ato mund të mos japin një mbrojtje të madhe, por me shumë siguri janë një ndër të preferuarat e shumë blogereve dhe jo vetëm. Vera është...

Aktualitet 17:01 - 12 Nentor, 2017

Rihanna poston në Instagram syzet më të pazakonta

Stili i Rihannas është gjithçka përveç se delikat. Këngëtarja është e njohur për super hitet e saj, për shijen në modë, dhe për linjën e kozmetikës....

Aktualitet 23:40 - 8 Nentor, 2017

Supermodelja vishet e gjitha me të verdha/ Duhen syze për ta parë

Gigi Hadid di si të tërheqë vëmendje, dhe të risjellë ngjyra në modë. Modelja veshi në lançimin e linjës së saj të kozmetikës së bashku me...

Aktualitet 09:22 - 22 Gusht, 2017

Si të zgjidhni syzet perfekte për formën e fytyrës suaj

Syzet janë më shumë se thjesht një aksesor vere, ato mbrojnë sytë tanë nga rrezet e dëmshme të diellit dhe qartësojnë pamjen e syve. Për këtë...

Aktualitet 20:48 - 16 Gusht, 2017

Disa shenja që tregojnë se fëmija juaj ka probleme me shikimin

Prindër janë disa shenja që nuk duhet t’i neglizhonit tek fëmijët tuaj. Nëse problemet me shikimin kapen herët tek fëmijët, atëherë ka shumë shanse që ato...

Kryesore Show Biz 16:54 - 2 Prill, 2017

Ermal Mamaqi: Me gjithë ato libra, u bëmë për syze

Mania ndaj rrjeteve sociale tashmë është kthyer në një burim të dhënash. Ermal Mamaqi, përmes një fotoje na ka treguar se ai për shkak të problemeve...

Kryesore Show Biz 13:55 - 3 Mars, 2017

Stili dhe klasi juaj fillon me syzet florale

Syzet si mace janë ato më të bukurat dhe më të preferuarat e sezonit. Provoni ti shtoni kutisë së aksesorëve tuaj një palë syze maceje me...

Kryesore 13:41 - 14 Prill, 2016

Shënim/ Të bësh opozitë duke iu referuar mediave

Ditën e sotme selia blu lëshoi akuza ndaj djalit të Kryeministrit Edi Rama, lidhur me syzet e shtrenjta me të cilat ishte shfaqur Gregor Rama. Në...

Life Style 19:15 - 7 Prill, 2016

Syze të reja/ Ndiqni këshillën e Vëllezërve korçarë dhe dy futbollistëve Shkembi e Osmani

Nëse jeni në kërkim të syzeve të reja, ju ftojmë të ndiqni këshillën e dy vëllezërve këngëtarë, korçarëve Endri e Stefi Prifti si dhe Kapitenit të Skenderbeut Bledi...

Showbizz 18:40 - 20 Tetor, 2015

Jennifer Lopez shumë seksi me syze (Foto)

Ajo nuk është e njohur për të vënë syze. Por të hënën në mbrëmje Jennifer Lopez doli me një palë të tilla kur mori pjesë në...

Life Style 22:30 - 26 Korrik, 2015

Pse meshkujve iu pëlqen seksi me femra që mbajnë syze!

Femrat me syze shpesh nuk e konsiderojnë veten seksi, ose i urrejnë syzet që detyrohet t’i mbajnë edhe kur nuk janë në punë. Ato mendojnë se...

Fashion 19:00 - 4 Korrik, 2015

Trendi i syzeve

Syzet e tejdukshme janë një trend i ri i paraqitur nga markat e njohura dhe me ndikim në botën e modës. Shikoni modelet e krijuara nga...