Connect with Us

All posts tagged "sy"

Aktualitet 14:10 - 16 Korrik, 2019

Sot të gjithë me sytë nga qielli/ Çfarë do të ndodhë gjatë mesnatës?

Sot do të jetë një natë e veçantë për adhuruesit e eklipseve. Eklipsi i Hënës pritet të ndodhë në orën 22:00 i cili do të jetë...

Aktualitet 17:57 - 2 Qershor, 2019

Sindroma që po prek të rinjtë/ 27-vjeçarja rrëfen eksperiencën e tmerrshme

27-vjeçarja Victoria Maddock u zgjua nga gjumi me një vision të turbullt në shikim pasi përdori një ilaç me pika. Ekspertëtë e diganostifikuan atë me një...

linda halimi ndryshim
Aktualitet 13:50 - 25 Maj, 2019

“Sytë e saj, shpirti im”/Këngëtarja shqiptare tregon imazhin e vajzës 10 muajshe

Në muajin mars të këtij viti, këngëtarja shqiptare Lindita Halimi lindi vajzën e saj, të quajtur Kaimana. Së fundmi ajo ka postuar një video dhe foto...

Aktualitet 13:10 - 10 Maj, 2019

“Kontakti me sy është më intim se fjalët”/Franceska Jaçe nuk ndalet me fotot seksi

Ish banorja e Big Brother Albania, Franceska Jaçe nuk ndalet me fotot e nxehta në llogarinë e saj në Instagram. Ajo shfaqet në një krevat e...

Kuriozitete 10:40 - 10 Maj, 2019

Sa më shumë aq më mirë/9 VIP-at që veshën dy herë të njëjtat rroba në sy të publikut

Disa prej VIP-ave të mëposhtëm kanë zgjedhur veshje të shumë viteve më parë, duke na treguar sesi mosha për to mbetet vetëm në kuadrin e numrave....

Kuriozitete 14:53 - 23 Prill, 2019

Sytë blu cilësohen si më tërheqësit në botë/Çfarë duhet të dini?

Nëse i keni sytë blu, do të thotë se keni të njejtin gjen me Cameron Diaz, Leonardo DiCaprion, Angelina Jolie, Adriana Limën, dhe shumë të tjerë!Shpesh...

Kuriozitete 10:10 - 21 Prill, 2019

4 truke si t’i zhdukim rrathët e zinj poshtë syve

Përdorni një lugë të ftohtë – Vendoseni lugën për 10-15 minuta në frigorifer dhe pastaj mbajeni në sy, derisa luga të marrë temperaturën e ambientit. Përdorni krem...

Aktualitet 13:10 - 19 Prill, 2019

Të gjithë sytë nga qielli/Fenomeni i çuditshëm do të ndikojë në këto shenja horoskopi

Sot ndodh fenomeni i Hënës Rozë, i cili sipas astrologëve, ndikimin më të shumtë do ta ndiejnë vetëm dy shenja të zodiakut. Bëhet fjalë për Binjakët...

Kryesore Show Biz 14:40 - 15 Prill, 2019

“Çfarë po më shohin sytë!”/Olti Curri nxehet me batutën raciste të Ermal Fejzullahut

Pak më parë këngëtari Ermal Fejzullahu irritoi ndjekësit me një koment racist në lidhje me pamjen e Këshilltarit dhe Ndihmësit Personal të Presidentit të Gambias. “Thuj...

Aktualitet 22:30 - 12 Prill, 2019

“Mund ta bëj me sy mbyllur!”/Kim Kardashian së shpejti avokate?

Të gjithë e paskemi nënvlerësuar Kim Kardashian West. Kjo pasi sipërmarrësja e kompanisë së produkteve të bukurisë, së shpejti nënë e katër fëmijëve, do të studiojë...

Kuriozitete 16:10 - 9 Prill, 2019

Studimi i ri/Çfarë ndodh nëse nuk i heqim sytë nga njëri tjetri për një kohë të gjatë?

Ju ka ndodhur që keni parë dikë në sy për një kohë të gjatë dhe keni harruar se ku ndodheni? Psikologu italian, Giovanni Caputo, kreu një...

ZGJIDH NJE SY
Aktualitet 22:40 - 21 Mars, 2019

Zgjidh një nga sytë që të pëlqejnë  dhe zbulo aftësinë tënde më të madhe

Je logjik Ti i shijon shumë mendimet e thella dhe di të komunikosh me logjikë. Kjo ndodh edhe në situata që janë të vështira për t’u...

Aktualitet 13:26 - 20 Mars, 2019

Sot të gjithë me sytë nga qielli/Zbuloni çfarë do të ndodhë

Bëhuni gati të shijoni Superhënën e fundit për vitin 2019. Pas dy superhënave njëra në 21 Janar dhe tjetra në 19 Shkurt kjo do të jetë...

ngjyra e syve cfare tregon per ju
Aktualitet 23:00 - 17 Mars, 2019

Na thuaj ngjyrën e syve të të themi çfarë njeriu je  

Sy të çelët Personat me sy të çelët janë  prototipi që tregon një njeri shumë të kërkuar, pasi sytë e çelët janë shumë të dëshiruar dhe...

Aktualitet 20:45 - 15 Mars, 2019

Pas lajmit se ka tradhtuar Jennifer Lopez, Alex Rodriguez shfaqet me sy të nxirë

Alex Rodriguez u shfaq me një shenjë të nxirë në afërsi të syrit të majtë gjatë mbërritjes në Miami, me të fejuarën e tij, Jennifer Lopez....

Kryesore Show Biz 11:10 - 4 Mars, 2019

Gazetarja ja thotë në sy: “Ke namin që i merr burrat grave”/Ja përgjigjia e balerinës shqiptare

Ajo është një ndër balerinat më të njohur të “Teatrit të Operave dhe Baletit”. Po flasim për Isida Mollaymerin e cila ishte e ftuar këtë javë...

Kuriozitete 12:53 - 18 Shkurt, 2019

Sytë nga qielli, hëna pritet të japë “spektaklin” më të madh për vitin 2019

Të fiksuarit pas eventeve të qiellit mund të gëzohen më në fund pasi “spektakli” i radhës pritet të vijë nga sateliti ynë natyror. Sipas parashikimeve, më...

reagimi i rames per dhunen
Aktualitet 16:07 - 17 Shkurt, 2019

Dhuna në protestë/ Rama: Pasqyrë e shëmtuar në sytë e botës

Kryeministri Edi Rama në një postim në rrjetet sociale e ka quajtur protetsën e opozitës si një shëmtim të Shqipërisë në mediat ndëkombëtare. Sipas Ramës, kjo...

sy te gjelber
Aktualitet 13:25 - 24 Janar, 2019

Ja pse njerëzit me sy të gjelbër janë më të veçantë se të tjerët

  Nga të gjitha nuancat e ngjyrave që mund të gjenden në sytë e një personi, në fakt, ata që kanë tendencë për një hije të...

Life Style 14:40 - 12 Dhjetor, 2018

Ngjyra e syve tregon një pjesë të karakterit, zbulojeni…

“Sytë janë pasqyra e shpirtit dhe shpirti është drejtues i jetës tuaj”. Të paktën kjo është ajo që shumë psikologë e pohojnë vazhdimisht. Ka informacione të...

Kuriozitete 12:55 - 11 Dhjetor, 2018

Të gjithë sytë nga qielli, ngrihet në fluturim avioni i “veshur” me diamante

Një aeroplan Boeing 777 i Emirateve të Bashkuara Arabe është zbukuruar për sezonin e festave. Agjencia e fluturimeve postoi në Twitter fotografinë e aeroplanit me pamje...

Life Style 20:15 - 9 Dhjetor, 2018

Përse piratët mbulonin vazhdimisht njërin sy?

Ndërmjet viteve 1700-1725, Karaibet ishin një vend relativisht kaotik. Me anije të shumta tregtare që lundronin në det të hapur, pa autoritetet e nevojshme për t’i...

Kuriozitete 23:15 - 18 Shkurt, 2018

Mbyllni sytë dhe shikoni drita të çuditshme?/ Zbuloni arsyen

Të gjithë e kanë përjetuar ndjesinë e mëposhtme: të mbyllësh sytë apo t’i fërkosh e më pas të shohësh ngjyra e xixa sikur në kokë të...