Connect with Us

All posts tagged "sulmon"

Politikë 19:05 - 30 Tetor, 2019

Rezoluta antiruse/ Ambasada sulmon Parlamentin: “histori mitike”

Ambasada ruse në Tiranë thotë se rezoluta e propozuar  nga mazhoranca parlamentare kundër ndërhyrjeve të huaja në proceset elektorale dhe keqinformimet në proceset demokratike shqiptare është...

Politikë 10:09 - 14 Gusht, 2019

Në panik nga drejtësia/ LSI sulmon ambasadorin e BE-së

Ish kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka deklaruar se reforma në drejtësi është zhbërë. Duke iu referuar një intervsite të ambasadorit të BE-së,...

Politikë 14:44 - 9 Gusht, 2019

Ristani e konfirmon publikisht/ Lëvizje në bazë, Basha s’ka strategji

Ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani, ka kritikuar sërish kreun e partisë, Lulzim Basha, duke thënë se fakti që Partia Demokratike nuk ka më asnjë...

Politikë 11:42 - 3 Gusht, 2019

Ylli Manjani pro zaptimit të plazhit/ Sulmon policinë

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, ka reaguar pas nismës që ka marrë Qeveria, që sipas saj, po lufton informalitetitn. Në luftën kundër...

Politikë 10:00 - 3 Gusht, 2019

LSI sulmon aksionin e tatimeve/ Kërkon fajtorët për 140 milionë eurot Bechettit

Ish kreu i grupit parlamentar Petrit Vasili, ka shenjëstruar aksion anti informalitet të Tatim Taksave. Sipas tij, Qeveria dërdëllit gjithë ditën si triumfatore se zuri lart...

Politikë 11:01 - 30 Korrik, 2019

Deklarata kundër Metës/ Vasili sulmon Hahn

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i është përgjigjur Komisionerit për Zgjerimin në BE,  Johannes Hahn lidhur me deklaratën që bëri sot ky i...

Aktualitet 14:37 - 21 Korrik, 2019

“Narko-horrat me uniformë”/ Ish kryeministri sulmon Veliajn

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjete sociale, mesazhin e nje qytetari. Bëhet fjalë për mos lejimin nga policia bashkiake e Tiranës, të një gruaje...

Aktualitet 13:12 - 14 Korrik, 2019

Ndryshimet e koordinatorëve në PD/ Kulluri sulmon Bashën

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar lidhur me ndryshimet që ka bërë kreu i PD-së, Lulzim Basha, duke zëvendësuar shumicën e të...

Aktualitet 10:35 - 8 Korrik, 2019

“Shkollëpak, mëso nga Tsipras”/ LSI “i tërheq veshin” Ramës

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka komentuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Greqi duke i krahasuar me zgjedhjet vendore që u mbajtën në vendin tonë, më...

Aktualitet 17:42 - 2 Korrik, 2019

“Zgjedhje të vetë-vjedhura”/ Basha sulmon Ramën

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me raportin e ODIHR-it për 30 Qershorin. Sipas Bashës, raporti i...

Aktualitet 12:10 - 2 Korrik, 2019

“T’ju vijë turp”/ Metës nuk i del e keqja me ndërkombëtarët

Presidenti, Ilir Meta ka folur sot në një konferencë për mediat mbi krizën politike që po thellohet pas zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Meta ndër të...

manjani sulmon meten
Aktualitet 00:25 - 2 Korrik, 2019

Meta sulmon SHBA/ Përdor Ylli Manjanin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në profilin e tij në rrjetet sociale ka ripostuar postimin e ish ministrit të drejtësisë Ylli Manjani ndaj SHBA-së. Manjani shkruante...

Aktualitet 22:47 - 1 Korrik, 2019

Deklarata e BE-së për zgjedhjet/ Kryemadhi sulmon Maja Kocijančič‏ 

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, teksa komentonte deklaratën e ambasadës së SHBA-së dhe të zëdhënëses së BE-së Maja Kocijančič‏ sulmoi këtë të fundit. Sipas Kryemadhit, zëdhënëses së...

Aktualitet 13:42 - 29 Qershor, 2019

Vasili del jashtë kontrolllit/ Sulmon Rudina Hajdarin

Nënkryetari i LSI-së, PetritVasili, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me postimin që deputetja demokrate, Rudina Hajdari, ka bërë në rrjetet sociale ku shkruan se “Presidenti...

Aktualitet 11:04 - 29 Qershor, 2019

“S’na japin dot mend”/ Ish-ministri i Ramës ‘sulmon’ ndërkombëtarët

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani shkruan se kur ndërkombëtarët flasin për sundimin e ligjit duke qesharake. “Kanë mbështetur sundimin e autokracisë, e...

Aktualitet 15:14 - 27 Qershor, 2019

“Ka ngecur tek foleja e çunave të Shijakut”/ LSI sulmon me “vezë të prishura” Ramën

Ish kreu i grupit parlamentarë të LSI-së, Petrit Vasili sërish është hedhur në sulm ndaj kryeministrit Edi Rama. Reagimi ka radhur pa ironizimit të Ramës, për...

Aktualitet 12:00 - 25 Qershor, 2019

Bashën e lëshojnë nervat/ Sulmon Klanin dhe Top Channel

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka sulmuar ashpër mediat, Top Channel dhe Tv Klan, duke i quajtur vegla qorre të Edi Ramës. Basha ka dalë nga...

murrizi sulmo qeverine
Aktualitet 13:56 - 23 Maj, 2019

“Mashtroi minatorët, naftëtarët dhe metalurgët”/ Murrizi sulmon Qeverinë

Nënkryetari i Kuvendit, Myslim Murrizi nga foltorja e Kuvendit trajtoi problemin e minatorve të cilët protestuan ditën e sotme përballë Parlamentit. Sipas Murrizit, qeveria ka gënjyer...

balla per negociatat
Aktualitet 13:23 - 23 Maj, 2019

Pse nuk është Parlamenti ilegjitim?/ Balla sulmon Metën

Kreu i Grupi Parlamentar socialist, Taulant Balla gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit, deklaroi se politikanët duhet të bëhen bashkë për momente historike të...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 21:32 - 16 Maj, 2019

Rama sulmon ish-ministrin e tij/ I ngatërron emrin gazetarit

Kryeministri Edi Rama i qenë prezent në studion  e emisionit “Opinion”, foli rreth shkrimit të prestigjozes gjermane “Bild”. Rama sulmoi burimet e informacionit të “Bild” që...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 18:05 - 14 Maj, 2019

“Nuk është miku im”/ Basha sulmon Ramën

Lista e kandidatëve për kryetar bashkie nga Partia Socialiste është sulmuar nga kryedemokrati Lulzim Basha, gjatë konferencës së tij për mediat. “Gama e listës për kryebashkiakë,...

Aktualitet 22:04 - 13 Maj, 2019

“Vrave 25 vetë”/ Spiropali sulmon Fatmir Mediun

Ministrja e Shtetit për Mardhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali foli rreth protestës së 11 Majit dhe asaj që u zhvillua mbrëmjen e sotmë nga opozita. Sipas...

balliu
Aktualitet 16:07 - 9 Maj, 2019

“300 mijë dollarë për shkollimin e djalit në Angli”/ Fahri Balliu sulmon drejtësinë

Fahri Balliu botuesi i gazetës 55, i ati i ish deputetit të listës Basha Klevis Balliu, foli rreth arrestimit të djalit të tij 2 ditë më...