Connect with Us

All posts tagged "sulmi"

Aktualitet 12:47 - 30 Gusht, 2018

Breshëri plumbash shtëpisë së gazetares Klodiana Lala

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, rreth orës 03:00, është sulmuar me breshëri automatiku shtëpia e gazetares Klodiana Lala. Mësohet se breshëria e plumbave...

Kronika 15:04 - 22 Qershor, 2018

U sulmua barbarisht me thikë nga i biri/ Trondit nga spitali 75-vjeçari

Destan Neziri, 75- vjeçari që së bashku me bashkëshorten e tij u sulmuan me thikë barbarisht nga djali i tyre 28- vjeçar, thotë se do ta...

Aktualitet 19:12 - 9 Qershor, 2018

Dalin detaje të reja nga tentim-sulmi kundër trupave të KFOR-it

Dy personat e dyshuar se planifikuan t’i sulmonin ushtarët e KFOR-it ishin duke bashkëjetuar që një kohë të gjatë, thuhet në arsyetimin e Prokurorisë Speciale të...

Aktualitet 19:49 - 24 Prill, 2018

Heroi shqiptar i Torontos: Kishte gjak kudo, atentatori eci 2.2 km duke përplasur njerëz

Bes Kondi, një shqiptar i cili jeton prej shumë vitesh në Kanada, u kthye në hero në këtë vend pasi iu afrua një personi të plagosur...

Aktualitet 22:08 - 14 Prill, 2018

Zbulohen shifrat/ Sa kushtoi sulmi një orësh ndaj Asadit

SHBA-të, Franca dhe Britania e Madhe ndërmorën një sulm të gjërë ndaj bazave ushtarake dhe laboratorëve të kërkimeve ushtarake të regjimit të Asadit gjatë orëve të...

Aktualitet 20:29 - 14 Prill, 2018

Sulmi mbi Sirinë në komentin e  gazetës presticioze”New York Time”

 Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe...

Aktualitet 10:29 - 14 Prill, 2018

Shqipëria mbështet ndërhyrjen amerikane në Siri

Në krah të shteteve të cilat kanë mbështetur ndërhyrjen ushtarake nga SHBA në Siri, është rreshtuar edhe Shqipëria. Presidenti Ilir Meta ka thënë se mbështesin çdo...

vladimir putin
Bota 10:12 - 14 Prill, 2018

Sulmet e udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara në Siri/ Reagon Vladimir Putin

Pas ndërhyrjes së SHBA –së në Siri, ka reaguar Presidenti rus Vladimir Putin. “SHBA dhe aleatët e saj goditën objektet civile dhe ushtarake në Siri, duke...

Aktualitet 20:15 - 13 Prill, 2018

SHBA ka prova për sulmin kimik në Siri

Shtetet e Bashkuara kanë prova se në Siri është kryer sulm me armë kimike, u shpreh ambasadorja amerikane në OKB, Nikki Haley. Sipas analizës së Uashingtonit,...

Aktualitet 18:33 - 10 Prill, 2018

Sulmi mbi Parlamentin/Dëshmia rrënqethëse e ministrit maqedonas

Në dallim, prej kryeprlamentarit Talat Xhaferi, i cili ka njohur vetëm pesë prej 10 sulmuesve të akuzuar, ministri për Shoqëri Informatike dhe për Administratë, Damjan Mançveski,...