Connect with Us

All posts tagged "sulmi"

Aktualitet 11:19 - 31 Gusht, 2018

Sulmi ndaj Klodiana Lalës/ Kryemadhi replikon me ambasadën e SHBA

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi paraditen e sotme ka zhvilluar një takim me të rinjtë e LRI-së, ku ndër të tjera ka reaguar edhe në lidhje...

klodiana lala
Aktualitet 16:21 - 30 Gusht, 2018

Sulmi me plumba në banesën e prindërve të gazetares/ Lala: Jemi të tronditur nga ngjarja

Gazetarja e njohur Klodiana Lala ka reaguar pas sulmit me breshëri plumbash në banesën e prindërve të saj. Në deklaratën e saj, Lala është shprehur se...

Aktualitet 14:25 - 30 Gusht, 2018

Shoqatat e gazetarëve dënojnë sulmin ndaj Klodiana Lalës

Shoqata e Mediave Elektronike Shqiptare, Shoqata e Gazetarëve Profesionistë të Shqipërisë dhe Lidhja e Gazetarëve të Shqipërisë dënojnë me ashpërsinë më të madhe sulmin me armë...

Aktualitet 12:56 - 30 Gusht, 2018

Plumba ndaj shtëpisë së gazetares/ Zbulohen detaje të reja

CNA.al ka zbuluar të tjera detaje nga ngjarja tronditëse e mëngjesit të sotëm, ku shtëpia e gazetares Klodiana Lala është qëlluar me breshëri plumbash. Burime për...

Aktualitet 12:47 - 30 Gusht, 2018

Breshëri plumbash shtëpisë së gazetares Klodiana Lala

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, rreth orës 03:00, është sulmuar me breshëri automatiku shtëpia e gazetares Klodiana Lala. Mësohet se breshëria e plumbave...

Kronika 15:04 - 22 Qershor, 2018

U sulmua barbarisht me thikë nga i biri/ Trondit nga spitali 75-vjeçari

Destan Neziri, 75- vjeçari që së bashku me bashkëshorten e tij u sulmuan me thikë barbarisht nga djali i tyre 28- vjeçar, thotë se do ta...

Aktualitet 19:12 - 9 Qershor, 2018

Dalin detaje të reja nga tentim-sulmi kundër trupave të KFOR-it

Dy personat e dyshuar se planifikuan t’i sulmonin ushtarët e KFOR-it ishin duke bashkëjetuar që një kohë të gjatë, thuhet në arsyetimin e Prokurorisë Speciale të...

Aktualitet 19:49 - 24 Prill, 2018

Heroi shqiptar i Torontos: Kishte gjak kudo, atentatori eci 2.2 km duke përplasur njerëz

Bes Kondi, një shqiptar i cili jeton prej shumë vitesh në Kanada, u kthye në hero në këtë vend pasi iu afrua një personi të plagosur...

Aktualitet 22:08 - 14 Prill, 2018

Zbulohen shifrat/ Sa kushtoi sulmi një orësh ndaj Asadit

SHBA-të, Franca dhe Britania e Madhe ndërmorën një sulm të gjërë ndaj bazave ushtarake dhe laboratorëve të kërkimeve ushtarake të regjimit të Asadit gjatë orëve të...

Aktualitet 20:29 - 14 Prill, 2018

Sulmi mbi Sirinë në komentin e  gazetës presticioze”New York Time”

 Shtetet e Bashkuara të Amerikës për herë të dytë brenda këtij viti lëshuan raketat që përplasën objektivat ushtarake të shteti sirian. SHBA, Britania e Madhe dhe...