Connect with Us

All posts tagged "sulmi"

Aktualitet 13:44 - 15 Mars, 2019

Tragjedia në Zelandën e Re/ Berisha: Akt barbar terrorist

Ish- kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me masakrën që  ndodhi në Zelandën e Re,  ku 49 persona kanë humbur jetën dhe 40 të tjerë kanë...

Aktualitet 08:51 - 15 Mars, 2019

Masakër në Zelandën e Re/ 40 të vdekur pas sulmit me armë  

40 persona kanë humbur jetën, ndërsa 20 të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë, si pasojë e të shtënave me armë zjarri në dy xhami në...

brace thirrje analisteve, mos harroni 21 janarin
Aktualitet 15:38 - 16 Shkurt, 2019

Sulmi ndaj Kryeministrisë/ Braçe: Autorët e dhunës janë identifikuar

Zëvendës Kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas sulmit të protestuesve ndaj Kryeministrisë. Sipas Braçes,nxitësit dhe autorët e dhunës duhet të mbajnë përgjegjësi Duke iu referuar reagimit...

gjykata e krimeve te renda ne tirane
Aktualitet 16:17 - 14 Shkurt, 2019

Sulmi ndaj policisë në Elbasan/ Krimet e Rënda kërkojnë ndihmë nga Interpoli

Gjykata e Krimeve të Rënda e ka të pamundur që të fillojë seancën gjyqësore ndaj Suel Çelës dhe dy personave të tjerë që akuzohen për sulmin...

Aktualitet 10:30 - 13 Shkurt, 2019

Foto-Veliaj sulmon mediat/ CNA.al i përgjigjet  

CNA.al ka filluar një fushatë reklamimi, duke vendosur në kryeqytet, por edhe në Durrës dhe rrethet kryesore disa reklama. Një fushatë që kishte si qëllim më...

Lulzim basha kryetari i PD reagon
Aktualitet 21:35 - 14 Janar, 2019

Sulmi i Ramës ndaj Zerit të Amerikës/ Reagon Lulzim Basha

Pasi kryeministri, Edi Rama quajti Zërin e amerikës si kazan i menjëhershëm ishte edhe reagimi i kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, i cili nëpërmjet një...

Aktualitet 12:18 - 1 Janar, 2019

Sulm terrorist në Manchester/ Raportohet për të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në stacionin Victoria të Manchester, në Britaninë e Madhe, ku tre persona kanë mbetur të plagosur, mes të cilëve dy...

Aktualitet 15:08 - 29 Dhjetor, 2018

Sulmi ndaj turistëve/ Policia egjiptiane ekzekuton 40 xhihadistë

Pas sulmit me lëndë shpërthyese ndaj një autobusi me turistë në afërsi të piramidave të Egjiptit, ku humbën jetën 4 vetë, 3 turistë e një shoqërues,...

Aktualitet 16:18 - 31 Gusht, 2018

Sulmi ndaj gazetares/ Artan Hoxha zbulon pse heshtën mediat

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbuluar të tjera detaje rreth sulmit ndaj banesës së prindërve të gazetares, Klodiana Lala. Duke folur për Report tv, hoxha është...

Aktualitet 11:19 - 31 Gusht, 2018

Sulmi ndaj Klodiana Lalës/ Kryemadhi replikon me ambasadën e SHBA

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi paraditen e sotme ka zhvilluar një takim me të rinjtë e LRI-së, ku ndër të tjera ka reaguar edhe në lidhje...