Connect with Us

All posts tagged "sulmi"

Aktualitet 15:09 - 8 Mars, 2017

Sulm banditesk ndaj gazetarit Elvi Fundo/Të zbardhet urgjent ngjarja

Partia Demokratike ka reaguar pas sulmit që iu bë gazetarit dhe administratorit të portalit CityNews. al, Elvi Fundo. Partia Demokratike dënon me ashpërsi sulmin, që sipas...

Aktualitet 14:55 - 8 Mars, 2017

Ekskluzive- Goditet me mjete të forta drejtori i CityNews/Si ndodhi ngjarja

CityNews iu sjell detaje të reja mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur sot në orën 10:40 minuta, në zonën e “Stacionit të Trenit”. Gazetari dhe administratori...

Aktualitet 13:32 - 1 Shkurt, 2017

FOTOT- Stamboll/ Një person merr peng pacientët në spitalin psikiatrik

  Mediat turke kanë raportuar gjatë mesditës se një person ka kërcënuar me armë në një spital psikiatrik. Të njëjta burime shtojnë se një person i...

Aktualitet 09:44 - 25 Janar, 2017

Një tjetër sulm ndaj aktorit Laert Vasili

Natën e mbrëmshme, automjeti i aktorit Laert Vasili është përfshirë nga flakët. Kjo ngjarje është shënuar pranë banesës së tij, te “Tregu Elektrik” në Tiranë dhe...

Aktualitet 12:46 - 21 Dhjetor, 2016

FOTOT/ ISIS planifikon të sulmojë ambasadën ruse në Tiranë

ISIS ka kërcënuar në rrjetet sociale ditën e sotme se do të sulmojë disa ambasada ruse në mbarë botën. Mes tyre rezulton edhe ambasada ruse në...

Aktualitet 22:22 - 20 Dhjetor, 2016

Kronologji e sulmeve terroriste në Gjermani

Sulmet e qarqeve ekstreme islamiste në Gjermania janë evituar deri tani. Me një përjashtim. Tetor 2016 – Leipzig Siriani Dschaber al-Bakr arrestohet në Leipzig, pasi e...

Aktualitet 11:09 - 20 Dhjetor, 2016

Reagime botërore pas ngjarjes në Berlin

Tronditje botërore pas mësymjes së një kamioni në një treg krishtlindjesh në Berlin të hënën në mbrëmje (19.12). 12 të vdekur dhe 48 të plagosur. Autori,...

Aktualitet 21:28 - 19 Dhjetor, 2016

Foto-video/Pamjet e para te sulmit ne Berlin

Pas raportimit se e nje kamion u versul drejt njerezve ne nje Market Krishtlindjesh ne Berlin, policia konfirmon te pakten 9 persona te vdekur dhe mbi...

Aktualitet 11:16 - 9 Dhjetor, 2016

Nga Panajot Barka/Sulmi i ulët ndaj Kodhelit dhe nevoja për më shumë maturi

Sulmi mediatik pa asnjë kriter moral ndaj Mimi Kodhelit është një ngjarje thellësisht e dënueshme që provokon neveri dhe të detyron minimalisht të bërtasësh me zë...

Aktualitet 10:03 - 9 Dhjetor, 2016

Kush qëndron pas sulmit ndaj Mimi Kodhelit?

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, është sulmuar ashpër nga disa portale të ekstremit të djathtë në Greqi. Sipas tyre, ajo ka punuar si striptiste në Greqi,...