Connect with Us

All posts tagged "sulmi"

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 19:16 - 15 Nentor, 2020

Atentati ndaj biznesmenit Dhima/ Gjykata lë të lirë njërin prej bashkëpunëtorëve

Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë njërin nga bashkëpunëtorët e atentatit të mbetur në tentativë ndaj biznemenit Andon Dhima. Mësohet se togat e zeza kanë...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 14:07 - 23 Tetor, 2020

Atentati i dështuar ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Gjykata jep vendimin për katër të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për katër të arestuarit, Grid Leno, Albin Hoxha, Maringlen Matohiti dhe Enea Hoxha, të akuzuar...

Kronika 14:35 - 21 Tetor, 2020

Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ “Bomba” e gazetarit: Ngjarja po zbardhet, do të vihet në pranga…

Gazetari i kronikës, Elton Qyno ka zbardhur sot të tjera detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të mbrëmjes të së enjtes, ku biznesmeni Andon Dhima...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 13:16 - 21 Tetor, 2020

Fotot/ Kush janë dy autorët që tentuan të vrisnin Andon Dhimën

Policia e Shtetit mëngjesin e sotëm ka bërë të ditur se ka arrestuar dy autorët që tentuan t’i bëjnë atentat biznesmenit Andon Dhima, mbrëmjen e së...

Aktualitet 12:55 - 21 Tetor, 2020

JA PRA QË KRISMA KISHTE/ Çfarë do thonë grupi kriminal në media ?!

Sot Policia e Shtetit ka raportuar se ka bërë arrestimin e katër personave në lidhje me ngjarjen e së enjtes së kaluar, ku biznesmenin Andon Dhima,...

Çuçi ministër i Brendshëm/ Hoxha: Bledi më ka marrë në pyetje si hetues për shkrimet e mia
Kronika 09:45 - 21 Tetor, 2020

Sulmi ndaj biznesmenit i sajuar?/ Artan Hoxha përgjigjet me fakte: “Je kapur me presh në duar Agush”

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar sot në lidhje me një shkrim të publikuar në një media, sipas të cilit sulmi me armë ndaj biznesmenit Andon...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 08:38 - 21 Tetor, 2020

Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Prangosen katër të dyshuar

Katër persona të dyshuar janë ndaluar nga policia, pas atentatit të dështuar ndaj biznesmenit Andon Dhima, mbrëmjen e 15 tetorit, në hyrje të pallatit ku banon....

Akti i Bashës që duhet duartrokitur/ Një betejë e fituar për median e lirë dhe opozitën
Aktualitet 08:54 - 19 Tetor, 2020

Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Basha bën thirrjen urgjente

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sot në lidhje me sulmin me armë që iu bë biznesmenit Andon Dhima, mbrëmjen e së enjtes, në...

Terroristi në Vjenë, me origjinë shqiptare/ Berisha: Tjetër dëshmi tragjike
Politikë 16:06 - 17 Tetor, 2020

Sulmi ndaj bizesmenit/ Berisha paralajmëron Ben Blushin: Do përgjigjesh personalisht, kthe urgjentisht paratë

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Tiranë, ku biznesmeni Andon Dhima është sulmuar...

“E shisnin me 100 mijë euro kg”/ Artan Hoxha “zbërthen” grupin e kokainës
Kronika 15:43 - 17 Tetor, 2020

Atentati ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Artan Hoxha zbulon detajet shokuese: Do kishim dy viktima

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar të tjera detaje në lidhje me sulmit me armë, që ndodhi mbrëmjen e së enjtes ndaj biznesmenit Andon Dhima, në hyrje...

Rotacioni politik nxjerr “nga vrima” krimin e organizuar/ Hoxha: Do kalojmë një vjeshtë dhe dimër të vështirë
Kronika 15:29 - 17 Tetor, 2020

Sulmi me armë ndaj biznesmenit/ Artan Hoxha plas “bombën” për Ben Blushin

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka nxjerrë në dritë të tjera detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të denoncuar një ditë më parë, ku biznesmeni Andon...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Politikë 15:21 - 17 Tetor, 2020

Video ekskluzive-Sulmi ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Si i shpëtoi atentatit me armë

CNA.al ka siguruar video ekskluzive të ngjarjes së rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Tiranë, ku biznesmeni Andon Dhima është sulmuar nga maskat në...

Afera 400 milionë euro e inceneratorëve/ Dy pyetjet që “kryqëzojnë” Edi Ramën
Politikë 14:37 - 16 Tetor, 2020

Sulmi me armë ndaj biznesmenit/ Ben Blushi thirret në polici

Ish-politikani, aktualisht drejtor i Top Channel, Ben Blushi është thirrur në polici. Mësohet se Ben Blushi është thirrur nga oficeri i policisë gjyqësore, pas sulmit të...

Rihapet dosja e grabitjes së tokave në Dhërmi/ Blushi intimidon prokurorin?
Aktualitet 14:33 - 16 Tetor, 2020

CNA.al zyrtarisht në “luftë” me Ben Blushin

Sot nëpërmjet postës kemi mësuar se jemi përballë në gjykatë me Ben Blushin. Një nga njerëzit e paguar për gati dy dekada nga taksat e shqiptarëve,...

Politikë 13:46 - 16 Tetor, 2020

“Më ndoqën nga pas”/ Zbardhen të tjera detaje nga sulmi, dëshmia e biznesmenit që denoncoi Blushin

Të tjera detaje kanë dalë në dritë, në lidhje me denoncimin e bërë nga biznesmeni A.Dh., i cili pretendon se mbrëmjen e djeshme është sulmuar nga...

Prona nga Korça në Vlorë, pasuria e çmendur e Ben Blushit/ Zbulohet skema mafioze e pastrimit të parave?
Politikë 11:22 - 16 Tetor, 2020

Paditi Blushin/ Berisha dënon sulmin ndaj biznesmenit: Akt mafioz i bandave

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër pas denoncimit të bërë sot nga CNA.al, ku raportuam se biznesmeni A.Dh. është sulmuar dje në mbrëmje nga maskat, në...

Ti je gjobaxhi dhe grabitës
Kronika 10:21 - 16 Tetor, 2020

Denoncoi Ben Blushin në ambasadën e SHBA-ve/Biznesmeni sulmohet me armë nga maskat

Biznesmeni A.DH. i cili prej disa muaj është në një konflikt të hapur me ish-politikanin dhe drejtorin e Top Channel, Ben Blushi, është sulmuar dje në...

Politikë 10:55 - 11 Shtator, 2020

Meta përkujton 11 shtatorin/ Shqipëria është krah SHBA dhe NATO-s në luftën kundër terrorizmit

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar ditën e sotme sulmet terroriste të 11 shtatorit dhe në shenjë solidariteti shprehet se Shqipëria mbetet e vendosur në angazhimet e...

Bota 11:32 - 24 Gusht, 2020

Sulmi në xhami në Zelandën e re/ Zbulohen planet “monstruoze” të autorit që vrau 51 persona

Të tjera detaje kanë dalë në dritë, pas sulmit që që shkaktoi 51 viktima në dy xhami në Zelandën e Re në vitin 2019. BBC raporton...

Journalists cannot be the shield of the former drug trafficker
Kronika 10:26 - 4 Gusht, 2020

Nga trafiku i drogës, tek celulat terroriste/ Lidhjet kriminale të Ylli Ndroqit dhe paralajmërimet e gazetarëve

Pak kush e ka të fiksuar emrin e turkut Abdulselam Turgut (Yunus), por mjafton të sjellësh në vëmendje zbërthimin e një celule që do të kryente...

Çfarë halli ka Vjollca Hoxha në majë të Moravës?!
Politikë 16:35 - 21 Korrik, 2020

Skandali/ Mediat e Vjollca Hoxhës, akuzuan biznesmenin Arben Reli, për miqtë e historive rozë që i kanë 400 mijë euro borxh

Vjollca Hoxha kërkon të shpëtojë historitë rozë, me mospagimin e borxhit 400 mijë euro Ashtu siç nuk kishte ndodhur kurrë më parë, emisioni Fiks Fare i...

Bota 07:52 - 20 Prill, 2020

Sulm i armatosur në Kanada/ Vriten 16 persona, mes tyre dhe një police

Një sulm i armatosur ka ndodhur në Kanda, duke lënë të vdekur 16 persona, mes të cilëve edhe një police. CNN raporton se një person qarkullonte...

Bota 09:17 - 18 Prill, 2020

Video-Sulmohet me molotov televizioni grek

Televizioni grek “SKAI” është sulmuar me molotov në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mediat greke bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës...