Connect with Us

All posts tagged "sulmet"

Politikë 13:19 - 28 Tetor, 2020

Sulmi i RD ndaj partive të reja/ Ironizon gazetari: Duket si burri që përflet ish-bashkëshorten

Gazetari Fatos Hakorja, ka reaguar në lidhje me sulmet publike, që gazeta Rilindja Demokratike, ka bërë ndaj Jozefina Topali, Astrit Patozit, Myslim Murrizit dhe Rudina Hajdarit....

Një vit pas vdekjes së Al-Bagdadit, ISIS po ringrihet me shpejtësi
Politikë 08:29 - 28 Tetor, 2020

Një vit pas vdekjes së Al-Bagdadit, ISIS po ringrihet me shpejtësi

Nga Mourad Kamel “World Crunch” * Vrasja e tmerrshme disa ditë më parë e një mësuesi në Francë, kishte shumë nga shenjat dalluese të sulmeve të...

Dy përgjigjet për lëvizjen e Topallit/ Si e ndihmon të djathten dhe dëmton Ramën
Politikë 09:22 - 27 Tetor, 2020

Dy përgjigjet për lëvizjen e Topallit/ Si e ndihmon të djathten dhe dëmton Ramën

Çdo kush që del me një lëvizje të re politike, e djathtë, tashmë është në “grykën e topit”, të Republikës së re, e cila opozitën e...

Sulmi ndaj gazetarit për investigimet/ Blushi repika me Endri Fugën: Mashtirim! Cituam akuzat e zyrtarit të lartë të PS-së
Politikë 09:45 - 25 Tetor, 2020

Sulmi ndaj gazetarit/ Blushi replika me Endri Fugën: Mashtrim! Cituam akuzat e zyrtarit të lartë të PS-së

Zëdhënësi i presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar ndaj zëdhënësit të kryeministrit, Edi Rama, pasi ky i fundit prentendon se Presidenca ka sulmuar botuesin Karlo...

Politikë 14:19 - 29 Gusht, 2020

Shënim/ Carlo dhe Mira “mburojë” e skandaleve të Veliajt

Media në shërbim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj kanë sulmuar së fundi zëdhënësen e PD-së, Ina Zhupa, duke tentuar që ta stepin atë në denoncimet...

Denoncim 12:34 - 18 Gusht, 2020

Si dhe pse i sulmon këta biznesmenë Ben Blushi?!

Ka disa emra biznesmenësh, të cilët njihen në tregun shqiptar, në kryeqytet, por edhe një tjetër i cili është më pak i njohur, që prej disa...

Joe Biden dhe Kamala Harris fillojnë sulmet kundër Trumpit
Bota 18:02 - 13 Gusht, 2020

Joe Biden dhe Kamala Harris fillojnë sulmet kundër Trumpit

Kandidati i demokratëve për president Joe Biden dhe e nominuara për zëvendëspresidente Kamala Harris dëshmuan në paraqitjen e parë të përbashkët një vullnet të fuqishëm për...

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit
Denoncim 19:47 - 18 Korrik, 2020

Vëzhgimi/ Zbulohen “armiqtë” e Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit

Mjafton të bësh një vëzhgim në fletushkën e falimentuar, e administruar nga Ben Blushi, në pronësi të Vjollca Hoxhës për të kuptuar si përdoret media për...

Politikë 20:06 - 17 Mars, 2020

Basha paralajmëron Ramën/ Do kemi kohë të merremi me njëri-tjetrin

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka bërë thirrje kryeministrit Rama, ti lejë menjëanë sulmet politike, të mos merret me opozitën po me shëndetin e...

Blog 08:42 - 8 Shkurt, 2020

Terrorizmi nuk mposhtet, vetëm duke i mbyllur njerëzit nëpër burgje

Nga Martha Spurrier “The Guardian” * Java që shkoi, na dha të gjithëve arsye për të pyetur edhe njëherë, se sa të sigurt ndihemi në rrugët...

Politikë 16:02 - 8 Janar, 2020

Paralajmëron ish-kryeministri/ Konflikti SHBA-Iran do percipitojë gjatë

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i ftuar në “Top Talk”  ka komentuar sulmin në bazën ushtarake amerikane në Irak. Majko tha se situata nuk...

Tirana pa ujë/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën dhe Veliajn!
Politikë 12:49 - 11 Dhjetor, 2019

Shënim/ Rama dhe Veliaj, “kamxhikët” që nuk trembin mediat  

Edhe pse Shqipëria është në një situatë të jashtëzakonshme dhe vendi po kalon një moment mjaft të vështirë, jo vetëm politik, por edhe për shkak të...

Lajme 11:29 - 5 Dhjetor, 2019

Ndal sulmet perverse ndaj komuniteteve fetare dhe shoqatave të bamirësisë

Tërmeti i 26 nëntorit, përtej tragjedisë dhe katastrofës që solli na krijoi një tjetër imazh, shfaqjen e solidaritetit ndaj shqiptarëve, ku shembulli kryesor janë Kosova dhe...

Politikë 20:25 - 18 Nentor, 2019

Përplasjet për Kushtetusen/ Shalsi: Meta vazhdon të na surprizojë

Ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi, i ftuar në “Mbrëmja në ABC”,  ku po diskutohen përplasjet për Gjykatën Kushtetuese, është shprehur se këto...

Blog 09:50 - 8 Nentor, 2019

Nga burojnë sulmet e sotme ndaj kapitalizmit

Nga Harold James “Project Syndicate” * Aktualisht jemi përjetuar transformimin më dramatik teknologjik dhe ekonomik në historinë e njerëzimit. Ne jemi ndërkohë dëshmitarë të rënies së...

Më shumë se tre gjenerata të mjekësisë janë larguar nga vendi/ Covid-19 do ta përkeqësojë
Politikë 11:55 - 31 Tetor, 2019

Kush i sulmon dy koncesionet në shëndetësi dhe pse heshtet për të tretin?!

Disa ditë rrjesht disa media periferike, por edhe media pranë qeverisë dhe opozitës, si zakonisht i kthehen një sulmi të vazhdueshëm ndaj disa koncesioneve në shëndetësi....

Politikë 12:04 - 30 Tetor, 2019

Luli i Meros

Në Shqipëri ka një perceptim për mediat. Ose je i kapur nga qeveria se kështu thotë Luli, ose je kazani i opozitës, se kështu thotë Rama....

Blog 08:44 - 8 Tetor, 2019

Pse teoritë e komplotit, janë shumë të rrezikshme për politikën e një vendi

Nga Quassim Cassam “Newstatesman” * Pak orë pasi financieri amerikan, Xhefri Ejpshtein, u gjet i vdekur në qelinë e tij në burg në muajin, Donald Trump,...

Lajm i Rekomanduar 15:37 - 18 Shtator, 2019

Tre armiqtë e medias dhe fjalës së lirë në Shqipëri

Nuk ka tashmë asnjë dyshim se kasta e politikës është armikja më e madhe e medias në Shqipëri. Të tre drejtuesit politik të forcave kryesore në...

Bota 09:15 - 15 Shtator, 2019

Sulmet ndaj rafinerisë saudite/ Pompeo akuzon Iranin

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo akuzoi Iranin për sulmet ndaj dy objekteve saudite të naftës, për të cilat përgjegjësinë e morën kryengritësit Huthi të Jemenit...

Politikë 12:57 - 8 Shtator, 2019

Sulmet e Ben Blushit/ Niko Peleshi i përgjigjet ish-mikut të tij

Ish ministri i Bujqësisë Niko Peleshi ka reaguar pas sulmeve të njëpasnjëshme të Top Channel me drejtor Ben Blushin. Me anë të një mesazhi të koduar...

Bota 14:46 - 27 Gusht, 2019

“Sulmet vrastare terroriste”/ Izraeli kërkon ndihmë nga ndërkombëtarët

Kryeministri izraelit Netanjahu i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare të mbështesë vendin e tij. Sipas tij, Irani po kryen “sulme vrastare terroriste kundër shtetit të Izraelit”....

Aktualitet 17:52 - 8 Korrik, 2019

“Ndërprit sulmet”/ Rama thirrje Metës

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij deklaroi se presidenti Ilir Meta e ka mbushur kupën dhe e ka derdhur atë. Rama i bëri thirrje deputretëve...