Connect with Us

All posts tagged "sulmet terroriste"

Blog 08:33 - 27 Dhjetor, 2019

Pse Italia ka arritur të shmangë gjithnjë sulmet e mëdha terroriste xhihadiste?

Nga Stefano Bonino & Andrea Beçaro “The Washington Post” * Më 29 nëntor, Ura e Londrës ishte vendndodhja e një sulmi tjetër terrorist. Usman Khan, një...

Kronika 16:26 - 25 Tetor, 2019

Artan Hoxha bën deklaratën e fortë/ Vendi i rrezikuar nga sulmet terroriste

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në “Top Talk”, deklaroi se Shqipëria është e rrezikuar nga sulmet terroriste për aq kohë sa muhaxhedinët dhe MEK (lëvizja opozitare...

Blog 12:05 - 11 Shtator, 2019

Njëqind ditë për të fikur zjarret/ Faktet tragjike të sulmeve terroriste të 11 Shtatorit në SHBA

Numri i fëmijëve, që humbën të paktën njërin nga prindërit në sulmet e 11 shtatorit 2001, ishte 3.051. Dhjetëra bebe u lindën më pas, baballarët e...

Aktualitet 22:29 - 21 Prill, 2019

Sulmet terroriste në Sri Lankë/ Reagon ashpër Lulzim Basha

Sulmet terroriste tronditën Sri Lankën paraditen e sotme në ditën e Pashkëve. Kjo ngjarje ka sjellë reagime në të gjithë botën. Përmes një postimi në rrjetet...

Aktualitet 19:23 - 21 Prill, 2019

Aktet terroriste në Sri Lankë/ Reagon Ilir Meta

Deri në këto momente raportohen për rreth 200 të vdekur në sulmin terrorist në kishat në Sri Lankë. Në lidhje me ngjarjen e rëndë kanë reaguar...

Aktualitet 21:04 - 14 Janar, 2018

Frika nga sulmet terroriste/ SHBA paralajmëron amerikanët që udhëtojnë në Kosovë

 Departamenti Amerikan i Shtetit paralajmëron qytetarët amerikanë që planifikojnë të vijnë në Kosovë, veçanërisht në pjesën veriore – Mitrovicë, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, që të...

Aktualitet 11:28 - 24 Gusht, 2017

Kërcënimet për sulme terroriste/ Policia e Shtetit shton masat e sigurisë

Pas sulmeve terroriste në disa qytete të Europës dhe kërcënimeve për sulme të tjera nga ISIS, Policia e Shtetit ka marrë masa shtesë në fushën e...

Aktualitet 18:51 - 20 Gusht, 2017

Sulmet terroriste rrezikojnë turizmin në Spanjë

Reputacioni i Spanjës si një destinacion i sigurt për udhëtarët është tronditur nga sulmi në qendër të Barcelonës, i cili ka shënjestruar një nga vendet më...

Aktualitet 13:03 - 14 Prill, 2017

Alarmon Këshilli i Sigurisë/Zbuluam grupe që po planifikonin sulme ndaj liderëve!

Këshilli për Siguri i Kosovës ka bërë sot një deklaratë të fortë dhe alarmuese për qytetarët. Këshilli tha se ka zbuluar veprime të disa individëve të lidhur...

Aktualitet 23:40 - 9 Prill, 2017

Nisë, Berlin, Londër, Stokholm/Sulmet terroriste, me kamionë dhe autovetura

Nisë, 14 korrik 2016: në mbrëmjen e festës kombëtare të Francës, një kamion lëshohet kundër turmës, e cila po merr pjesë në shfaqjen tradicionale të fishekzjarreve,...

Aktualitet 18:29 - 22 Mars, 2017

Sulmet terroriste/ Ambasadori shqiptar në Londër: S’ka shqiptarë të plagosur

2 të vdekur dhe 12 të plagosur flitet paraprakisht për sulmin në Londër. Në një lidhje telefonike për Report Tv, ambasadori shqiptar në Londër, Qirjako Qirko,...

Aktualitet 19:44 - 15 Korrik, 2016

Kisha në Shqipëri per sulmin terrorist në Francë: Të forcojmë bashkëpunimin ndërfetar

Ne një deklaratë për shtyp, Konferenca Ipeshkvore e Shqipërisë shpreh dënimin e saj për sulmin terrorist në Francë dhe bën thirrje për një bashëkpunim më të...

Aktualitet 10:26 - 15 Korrik, 2016

Sulmet/ Rama: Strategjia e tmerrit s’do ta gjunjëzojë kurrë botën e lirë

Kryeminsitri Rama ka shprehur indinjatën e tij për sulmet në Nicë të Francës një natë më parë . Përmes një statusi në rrjetin social Facebook Rama...

Aktualitet 23:58 - 31 Maj, 2016

Sulmet terroriste/ DASH: Paralajmërim për amerikanët në Evropë

Departamenti amerikan i Shtetit nxori një paralajmërim për amerikanët që udhëtojnë në Evropë mbi rrezikun e sulmeve të mundshme terroriste që vënë në shënjestër ngjarje të...

Aktualitet 23:45 - 26 Mars, 2016

Ekspertët: Kosova e Ballkani mund të vihen në shënjestër të sulmeve terroriste

Një numër qytetarësh nga Kosova i janë bashkuar organizatave terroriste që luftojnë në Lindjen e Mesme. Numri i tyre sipas policisë është rreth 300. Ekspertët thonë...

Aktualitet 19:07 - 20 Nentor, 2015

Tahiri: Shqipëria nuk është imune nga sulmet terroriste

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka deklaruar se Shqipëria nuk është imune nga sulme terroriste. Ministri shtoi se duhet të merren masa për sigurinë...

Bota 00:03 - 19 Nentor, 2015

Ende i paqartë fati i organizatorit të sulmeve të Parisit

Prokurori i Parisit tha sot se është ende e paqartë nëse personi i dyshuar si “organizatori” i sulmeve terroriste të javës së kaluar është vrarë në...

Bota 22:03 - 18 Nentor, 2015

Sa i kushtuan ISIS-it sulmet terroriste në Francë?

Sulmi i shumëfishtë i ISIS në Paris mund të kenë qenë i sofistikuar dhe shkatërrimtar, por jo shumë i shtrenjtë. I gjithë operacioni i mundshëm nuk...