Connect with Us

All posts tagged "sulme"

Denoncim 20:54 - 20 Janar, 2020

Shqipëria e kërcënuar prej Iranit, nga sulme kibernetike

Pas dëbimit të dy diplomatëve iranianë, ekspertët shohin një rrezik të shtuar për sigurinë në Shqipëri. Sipas tyre, më të mundshme janë sulmet e izoluara kibernetike...

Bota 20:24 - 12 Janar, 2020

Sulme të reja në Irak/ Goditet baza amerikane, plagosen 4 persona

Katër persona u plagosën të dielën gjatë një sulmi ndaj një baze ajrore në Balad në veri të Irakut, e cila strehon gjithashtu edhe personel amerikan,...

Blog 08:38 - 12 Janar, 2020

Sulmet me raketa vetëm fillimi/ Ja si ka gjasa të kundërpërgjigjet më tej Irani

Nga Micah Halpern “Newsmax” Vrasja e kreut iranian të Forcës Kuds, gjeneral Kasëm Sulejmani, vazhdon të jetë lajmi kryesor. Politikanët, analistët, dhe cilido që ka një...

Lajme 19:35 - 10 Janar, 2020

Faktet dhe shifrat/ Mona dhe neokomunistët sulme biznesit për interesa korruptivë

Sot, nëpërmjet medias, janë publikuar përfituesit më të mëdhenj të fondeve nga Qeveria shqiptare, kontraktorë dhe nënkontraktorët e saj, koncesionarët dhe ata që kanë fituar tenderat....

Bota 17:45 - 8 Janar, 2020

Amerika është e pavarur në prodhimin e naftës/ Trump: Irani ka qenë sponsori kryesor i terrorizmit

Presidenti i SHBA, Donald Trump, në një deklaratë publike ka folur mbi situatën e tensionuar SHBA – Iran pas vdekjes së gjeneralit iranian Kasem Suljemani. Sa...

Lajme 19:39 - 4 Janar, 2020

Deklarata e fortë/ Solejmani kishte urdhëruar aktet terroriste në Shqipëri

Ish kryeministri, Sali Berisha duke i referuar mesazhit të qytetarit dixhital, tha se kryeterroristi Kasem Solejmani, i cili u ekzekutua në Bagdad kishte urdhëruar aktet terroriste...

Politikë 16:22 - 4 Tetor, 2019

I përmendi gotat e rakisë/ Dashamir Shehi i përgjigjet Ramës: ‘S’merrem seç bën me të dashurat e veta në qeveri”

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka reaguar pas sulmeve së kryeministrit Rama mbrëmë në emisionin e Sokol Ballës, teksa i përmendi konsumin e rakisë. Në një intervistë...

Bota 11:25 - 6 Shtator, 2019

Dy ditë para sulmeve të 11 shtatorit/ Ish-agjenti i CIA-s: Vladimir Putin e paralajmëroi Bushin

Një ish-analist i CIA-s pretendon se presidenti rus Vladimir Putin, e kishte paralajmëruar George W. Bush dy ditë para sulmeve të 11 shtatorit në vitin 2001,...

Aktualitet 13:56 - 14 Korrik, 2019

Zhvatja e qytetarëve me taksa/ PD “nxjerr zbuluar” Ramën

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, në një deklaratë për mediat ka thënë se kryeministri Edi Rama ka gënjyer kur tha se çmimi i naftës nuk...

Aktualitet 18:50 - 8 Korrik, 2019

Elisa Spiropali shfrenon gjuhën në Kuvend/ “Zagarët dhe qenushët që ka hedhur në sulm…”

Ministrja e Shtetit për Parlamentin, Elisa Spiropali, nga seanca plenare që po mbahet në Kuvend për shkarkimin e presidentit Ilir Meta,  teksa i është hakërryer këtij...

Aktualitet 20:45 - 30 Qershor, 2019

Mujë Buçpapaj sulmon Bashën/ Po merr në qafë PD-në, të largohet

Ish drejtuesi i gazetës “Rilindja  Demokratike” dhe ish anëtar i Këshillit Kombëtarë të Partisë Demokratike, Mujë Buçpapaj, ka sulmuar me tone të ashpra kreun e PD-së...

Levizja socialiste per integrim selia
Aktualitet 15:54 - 8 Shkurt, 2019

Tenderat abuziv/ LSI vijon sulmet ndaj ministres Gjonaj

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj në një deklaratë për mediat ka sulmuar ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj. Ajo ka ngritur disa pyetje për të. Mehmetaj i...

Aktualitet 14:26 - 2 Janar, 2019

Sulme me makinë ndaj të huajve/ Arrestohet atentatori

Në Gjermani është arrestuar një person i dyshuar për sulme të qëllimshme me makinë ndaj të huajve. Dyshohet se sulmet në qytetin Bottrop janë kryer me...

kreu i pd, lulzim basha ne deklarate per mediat
Aktualitet 15:50 - 9 Dhjetor, 2018

Sulmi ndaj studentëve/ “Lëvizja për Universitetin” ultimatum Bashës

Pas sulmit fizik ushtruar ndaj studentëve që marrin pjesë prej disa ditësh në protestën para Ministrisë së Arsimit, ka ardhur reagimi i “Lëvizjes Për Universitetin”. Në...

Kryesore Show Biz 12:25 - 27 Nentor, 2018

Pas pesë vitesh akuzash të njëpasnjëshme, këngëtari i njohur përgjigjet: “Nuk jam homoseksual”

Shawn Mendes e tha në vitin 2016 dhe e përsëriti sërish: “Nuk jam homoseksual!” Në një intervistë për “Rolling Stone’s”, këngëtari 20-vjeçar iu desh që të...

Aktualitet 19:30 - 17 Nentor, 2018

U shpall ‘non grata’/ Eurodeputetja qipriote nuk i ndal sulmet ndaj shqiptarëve

Eurodeputetja qipriote, Eleni Theocharous u shpall ‘non grata’ nga qeveria, pas dekaratave antishqiptare në varrimin e 35-vjeçarit, Kostantinos Kacifas. Por Theocharous nuk i ka ndalur deklaratat...

Aktualitet 23:49 - 11 Tetor, 2018

Sulmet në Kisha/ Egjipti dënon me vdekje 17 persona

Një gjykatë në Egjipt ka dënuar me vdekje 17 persona, për shkak të sulmeve në kisha. Sulmet, të cilat janë marrë përsipër nga ISIS, kanë lënë...

Aktualitet 15:59 - 11 Maj, 2018

“Bandat” e Xhafajt sulmojnë CNA.al/ Ministri i Brendshëm në panik

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka filluar një sulm të hapur ndaj medieve, të cilat raportojnë faktet e pakontestueshme kundër tij. Bëhet fjalë për fakte të...

Aktualitet 22:52 - 3 Maj, 2018

Saimir Tahiri shpërthen në sulme e akuza ndaj Ilir Metës

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka shpërthyer në sulme ndaj Presidentit të Republikës, Ilir Meta, pasi sipas tij ai është i lidhur me krimin, dhe i...

Politikë 11:49 - 1 Prill, 2018

Rama del jashtë kontrollit/ “Sulmon” mediet

Pas protestës së ditës së djeshme në “Rrugën e Kombit”, ku qytetarë të Kukësit, por jo vetëm, protestuan për heqjen e tarifës, ka nxjerrë në një...

Politikë 20:19 - 21 Mars, 2018

Vasili: Rama shkatërroi ligjin e shërbimit civil dhe ju kundërvu Brukselit

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka vazhduar sulmet në adresë të kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 21:23 - 5 Mars, 2018

Berisha: Sulmet ndaj meje, reagim i krimit me përfaqësues kryesor…

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, i ftuar në studion e emisionit “Real Story” të gazetarit, Sokol Balla, ka folur lidhur me sulmet që i bëhen atij...

Aktualitet 23:30 - 4 Shtator, 2017

Mësoni si ti shpëtoni një sulmi nga anakonda

Nëse keni bërë plan të shkoni për një udhëtim në Brazil duhet ta dini se ai është vendi i Anakondave. Dhe në këtë mënyrë ju nuk...