Connect with Us

All posts tagged "sulm"

Aktualitet 23:31 - 1 Nentor, 2018

Trondit Artan Hoxha/ Zbulon se kush, ia bëri gati qelinë Tahirit

Gazetari Artan Hoxha në studion  emisionit “Opinion” tha se ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u kthye në një thes boksi edhe për PD-në, por edhe nga...

Aktualitet 08:51 - 30 Tetor, 2018

Bombë agjencisë turistike shqiptare në Greqi

Një agjenci turistike shqiptare në Greqi ka rënë pre e një sulmi me bombë molotov. Nga të dhënat e para mësohet se hedhja e molotovit ka...

Aktualitet 10:48 - 21 Tetor, 2018

Afganistani nuk gjen paqe/ Shpërthimi i radhës u merr jetën 6 fëmijëve

Afganistani nuk po gjen paqe, tashmë kur ka hyrë në ditën e dytë të zgjedhjeve parlamentare. Një shpërthim në rajonin e Nangarhar, ka lënë të vdekur...

Aktualitet 12:20 - 16 Tetor, 2018

50 persona sulmojnë komisariatin në Athinë/ Plagosen 4 policë

Komisariati që ndodhet në qendër të Athinës ka rënë pre e një sulmi me molotov, mbrëmjen e djeshme. Nga të dhënat të bëra të ditura nga...

Aktualitet 19:17 - 15 Tetor, 2018

Skandal me njoftimet e PD/ Basha urdhëron sulm ndaj kritikëve

Pas përplasjeve që ndodhën në mbledhjen e Komisionit të Përbashkët të Stabilizim Asocimit ne Bruksel, ku nga përfaqësuesit e PD-së u kërkua përjashtimi i Taulant Ballës,...

Aktualitet 15:26 - 7 Tetor, 2018

Pse Lulzim Basha po sulmon Krimet e Rënda?

Prej ditës së djeshme mediat pranë PD-së, politikanët, gazetarët pranë saj kanë filluar një sulm ndaj Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe prokurorëve të këtij institucioni....

paloka zbardh fakte te renda
Aktualitet 20:35 - 27 Shtator, 2018

“Shpifërisë e rilindjes”/ Paloka sulmon Ballën, pas akuzave

Pas deklaratës së kreut të grupit të PS-së, Taulant Balla se do të hidhte në gjyq Edi Palokën për rastin e Xhisiela Malokut, ka reaguar deputeti...

Aktualitet 08:47 - 10 Shtator, 2018

Video-Terror në Paris/ Sulmohen me thikë 7 persona

Dy turistë britanik janë sulmuar me thikë nga një person në mes të Parisit pak para mesnatës në verilindje të kryeqytetit. Sipas Daily Mail sulmuesi me...

Aktualitet 23:40 - 7 Shtator, 2018

Video/ Sulmohet kandidati i ekstremit të djathtë në Brazil

Videoja, ku kandidati i ekstremit të djathtë në Brazil, Jair Bolsonaro goditet me thikë është duke bërë xhiron e botës. Bolsonaro është goditur teksa po merrte...

Aktualitet 23:49 - 2 Shtator, 2018

Sulm terrorist në Somali/ Ndërrojnë jetë tre persona

Tre persona kanë vdekur dhe 14 të tjerë janë plagosur rëndë pas një sulmi  terrorist në Somali. BBC raporton se një kamikaz ka sulmuar një zyrë...