Connect with Us

All posts tagged "sulm"

Trump flet në asamblenë e OKB-së për virusin, sulmon Kinën
Bota 18:37 - 22 Shtator, 2020

Trump flet në asamblenë e OKB-së për virusin/ Sulmon Kinën

Në një fjalim për Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, mbajtur virtualisht, Presidenti amerikan Donald Trump tha se 75 vjet pas Luftës së Dytë Botëtore...

Pas sulmit të hackerave/ Twitter rrit sigurinë për kandidatët e zgjedhjeve amerikane
Teknologji 12:08 - 19 Shtator, 2020

Pas sulmit të hackerave/ Twitter rrit sigurinë për kandidatët e zgjedhjeve amerikane

Twitter ka aktivizuar automatikisht mbrojtjen shtesë të llogarisë për politikanët dhe figurat kryesore në zgjedhjet e ardhshme në SHBA. Një grup i zgjedhur i llogarive të...

Kronika 11:35 - 13 Shtator, 2020

Mungonin prokurorët/ Shtyhet seanca për 3 të arrestuarit për sulmin në Volorekë

Shtyhet seanca gjyqësore për 3 të arrestuarit si autorë të dyshuar të sulmit ndaj hotel Volorekës në Pogradec. Gjyqi është shtyrë për Ervin Kalanë, Meard Berberin...

Politikë 16:46 - 11 Shtator, 2020

SHBA kujton 19-vjetorin e sulmit të 11 shtatorit

Mijëra njerëz po shënojnë sot në qytetin e Nju Jorkut, në kryeqytetin e vendit Uashington dhe në Shanksville të Pensilvanisë 19 vjetorin e sulmeve terroriste të...

Politikë 20:06 - 9 Shtator, 2020

“Natën me drogë, ditën aktivitete me Bashën”/ Trafikanti i Lulit akuza Topallit

Një aktivist i Partisë Demokratike ka ngritur së fundmi akuza ndaj ish kryeparlamentares, Jozefina Topalli. Oligert Musta është një aktivist i Partisë Demokratike i cili shfaqet...

Bomba që vrau 22 vetë në koncertin e Ariana Grandes/ Vëllai i autorit dënohet 55 vite burg
Bota 23:15 - 20 Gusht, 2020

Bomba që vrau 22 vetë në koncertin e Ariana Grandes/ Vëllai i autorit dënohet 55 vite burg

Vëllai i autorit të bombës në Manchester Arena, ku këndonte Ariana  Grande, që i mori jetën 22 personave është dënuar nga gjykata me 55 vite burg....

Sulm me makinë në Berlin, dyshohet për akt terrorist
Bota 15:43 - 19 Gusht, 2020

Sulm me makinë në Berlin, dyshohet për akt terrorist

Një automjet përplasi disa makina në një autostradë në Berlin të Gjermanisë, duke shkaktuar 6 të plagosur rëndë. Aksidentet u shkaktua nga një burrë 30-vjeçar irakian,...

Kush dhe pse ja hoqi titullin konsull nderi intelektualit mediatik Ylli Ndroqi
Aktualitet 10:00 - 13 Gusht, 2020

Kush dhe pse ja hoqi titullin konsull nderi intelektualit mediatik Ylli Ndroqi?!

Kohët e fundit kemi lexuar shumë reagime nga personazhe publike, jo publike, shërbëtorë të Yllit apo edhe njërëz afër dhe larg tij, se po bëhet një...

Denoncimi i CNA.al i djeg Ben Blushit dhe Ylli Ndroqit/ Fundo: Si na u sulmua faqja
Aktualitet 17:09 - 7 Gusht, 2020

Denoncimi i CNA.al i djeg Ben Blushit dhe Ylli Ndroqit/ Fundo: Si na u sulmua faqja

Drejtori i medias CNA.al, Elvi Fundo ka treguar sot se si zbuloi shkeljet e drejtorit të Top Channel, Ben Blushi dhe falsifikimin e firmës së vajzës...

Lajme 15:37 - 7 Gusht, 2020

Denoncimet dhe shkrimet për Ben Blushin dhe Ylli Ndroqin/ Sulmohet serveri i CNA.al

Sot në mesditë pas shumë shkrimeve denoncuese ndaj drejtorit të Top Channel, Ben Blushi dhe publikimit të një dosje ekskluzive ku duket qartë fallsifikimi i firmës...

Berisha akuza të forta Vuçiç/ Ai është skllav i psikologjisë së tij primitive që nuk njeh moral
Politikë 18:22 - 3 Gusht, 2020

Reagon Berisha: Sulm politik ndaj ish-trafikantit të drogës

Pas hetimeve të SPAK, GJKKO vendos sekuestrimin e 26 pasurive të Ylli Ndroqit. Furgonë policie, dhe efektivë të armatosur janë shpërndarë në të gjithë perimetrin e...

Irani arreston liderin opozitar/ Dyshohet si i përfshirë në sulmin ndaj një xhamie
Bota 22:45 - 1 Gusht, 2020

Irani arreston liderin opozitar/ Dyshohet si i përfshirë në sulmin ndaj një xhamie

Autoritetet në Iran thanë se kanë arrestuar liderin e një grupi opozitar, me bazë në SHBA, nën dyshimet se ka qenë i përfshirë në një sulm...

“Sulmi” i Spiropalit ndaj zëdhënësit të PPE/ Paloka: Moj nafija e partisë...
Politikë 14:32 - 31 Korrik, 2020

“Sulmi” i Spiropalit ndaj zëdhënësit të PPE/ Paloka: Moj nafija e partisë…

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pas “sulmit” të ministres Spiropali, ndaj zëdhënësit të Partisë Popullore Europiane, Michael Gahler. Sipas Palokës ky është një turp...

Teknologji 12:33 - 31 Korrik, 2020

Zbulohen detaje të reja/ Twitter tregon se si u hakuan llogaritë e figurave më të njohura amerikane

Twitter ka thënë mbrëmjen e së enjtes se ajo ka “kufizuar ndjeshëm” aksesin në mjetet e saj të brendshme pasi mësoi se hack-i i profilit të...

Hija e gjatë e terrorit: Franca dhe islamizmi
Bota 12:09 - 26 Korrik, 2020

Hija e gjatë e terrorit: Franca dhe islamizmi

Para 25 vitesh një seri atentatesh islamiste tronditi Francën. Dorasit u bënë frymëzues për gjenerata pasuese terroristësh në këtë vend. Gjurmët e atentatorëve të çojnë në...

Video-“Ta hapim aeroportin e Vlorës në fund të 2020”/ Grida Duma nxjerr “bllof” Ramën
Politikë 15:57 - 25 Korrik, 2020

Rama rikthen kërpudhën te Kryeministria/ Duma nuk kursehet: Po i kthen shpinën çdo problemi

Kryeministri Edi Rama njoftoi dje se ka rikthyer një tjetër kërpudhë për të zëvendësuar kërpudhën e famshme të artisit Carsten Holler, që ishte vendosur në oborrin...

Hakerat planifikojnë sulm me karikuesit
Teknologji 15:07 - 20 Korrik, 2020

Hakerat planifikojnë sulm me karikuesit/ Paralajmëron gjigandi i teknologjisë kineze

Hakerat po e zhvillojnë dhe e zgjerojnë çdo ditë edhe më tepër rrjetin e tyre. Gjigandi i teknologjisë kineze Tencent paralajmëron se hakerat nuk e kanë...

Vrasja e 35-vjeçarit në Gjirokastër/ Arrestohet autori, në pranga dhe pesë bashkëpunëtorë  
Kronika 21:43 - 15 Korrik, 2020

Plas sherr në Elbasan/ Ndërhyjnë Forcat Shqiponja, lëndohen efektivët

Një sherr është regjistruar pak minuta më parë në qytetin e Elbasanit. Mësohet se Forcat Shqiponja kanë sinjalizuar sherrin dhe kanë ndërhyrë për të qetësuar situatën....

Pamjet-Sulm me thikë në një hotel në Glasgow/ Vriten 3 persona dhe plagoset një polic
Bota 16:27 - 26 Qershor, 2020

Pamjet-Sulm me thikë në një hotel në Glasgow/ Vriten 3 persona dhe plagoset një polic

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur pasditen e sotme në Glasgow në Skoci. Sipas BBC, një person ka sulmuar me thikë disa persona në shkallët e një...

“Situata në Elbasan katastrofike”/ Boçi ngre alarmin: Pothuajse i gjithë personeli mjekësor i infektuar
Politikë 22:21 - 6 Qershor, 2020

Luçiano Boçi duhet të pyesë Edi Palokën, ndoshta edhe Sali Berishën përpara se të sulmojë biznesmenin Gjergj Luca

Ditën e djeshme u zhvillua një protestë në fshatin Labinot nga disa familje që pretendojnë se pronari i “Fish City” ka grabitur tokën. Në mbështetje të...

Sherri me Veliajn si alibi e Ylli Ndroqit?!
Lajme 16:26 - 26 Maj, 2020

Redaksionale/ Veliaj si 99-ç dhe Xhemaili si trafikant

Na sulmuan, shpifën, trilluan, shantazhuan bënë gjithçka që në të heshtim, mos publikonim dokumentet e një ndryshimi emri dhe të ndryshonim qëndrim për gjobën e vendosur...

Mustafa Nano i tregon Ramës “formulën” për të fituar zgjedhjet
Sociale 10:21 - 19 Maj, 2020

“Teatri, një shëmtirë”/ Kristi Pinderi dhe Zhaku sulmojnë Mustafa Nanon: Je një b.q, katunar

Aktivisti Kristi Pinderi dhe aktorja Inida Gjata, e njohur si Zhaku kanë reaguar ashpër ndaj Mustafa Nanos, pas deklaratës së tij për shembjen e Teatrit Kombëtar....

Politikë 12:55 - 18 Maj, 2020

Veliaj nuk ndal sulmet ndaj artistëve/ Anëtarë të Këshillit Kombëtar të PD

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka sulmuar aktorët që dolën kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Sipas Veliajt, aktorët që protestuan kundër shembjes së Teatrit,...