Connect with Us

All posts tagged "sulm kamikaz"

Aktualitet 10:02 - 22 Dhjetor, 2018

Sulm kamikaz në Gjermani/ Një i vdekur dhe 9 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin gjerman të Recklinghausen, ku një person është vrarë, ndërsa nëntë të tjerë mbetën të plagosur. Mësohet se një makinë...

Aktualitet 21:22 - 5 Gusht, 2018

Sulm kamikaz/ Vriten 3 ushtarë të NATO-s

Tre ushtarë të NATO-s mbetën të vrarë si pasojë e një shpërthimi kamikaz në lindje të Afganistanit. Siç raporton “Associated Press, ushtarët ishin me origjinë çeke,...

Aktualitet 20:15 - 23 Korrik, 2018

Shpërthim kamikaz në xhami/ Humbin jetën 7 persona

Një sulm terrorist në Nigeri i ka marrë jetën 7 personave ndërsa 7 të tjerë janë plagosur. Siç raporton “Tgcom”, një kamikaz shpërtheu një bombë në...

Bota 09:28 - 10 Prill, 2015

Sulm kamikaz autokolonës së NATO-s, tre civilë të vrarë

Një sulm me makinë-bombë që kishte për shënjestër një autokolonë të NATO-s, në Afganistan, ka vrarë së paku tre civilë në qytetin lindor të Xhalalabadit, njoftojnë...

Bota 16:32 - 20 Mars, 2015

Jemen/135 të vrarë, bilanc i frikshëm i sulmeve mbi xhami

Agjencia e lajmeve AP citon televizionin në Jemen të ketë raportuar se numri i të vrarëve gjatë sulmit kamikaz mbi dy xhami sot në Jemen ka...

Bota 13:29 - 20 Mars, 2015

Sanaa/24 të vrarë nga sulmi kamikaz mbi dy xhami

Të paktën 24 persona janë vrarë nga një sulm kamikaz në dy xhami në kryeqytetin e Jemenit, Sanaa gjatë faljes së madhe të së premtes. Burime...

Bota 09:49 - 26 Shkurt, 2015

Kabul, sulm kamikaz mbi makinën e ambasadës turke

Një sulm kamikaz mbi një mjet të ambasadës turke në Kabul ka vrarë të paktën një person, thanë burime zyrtare afgane. Agresori përplasi makinën e vet...