Connect with Us

All posts tagged "sukses"

Politikë 11:44 - 3 Shkurt, 2020

“Shqiptarizmi korri fitore të madhe në Kosovë”/ Ngjela rendit prioritetet e qeverisë Kurti

Avokati Spartak Ngjela thotë se shqiptarizmi dje korri një fitore të madhe në Kosovë. Sipas Ngjelës, Kurti dhe Osmani janë pasardhësit e mëdhenj të doktrinës kastriotiane....

Politikë 22:21 - 24 Tetor, 2019

Habit Rama/ “Mungesa e Gjykatës Kushtetuese është sukses”

Kryeministri Edi Rama i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Opinion” për të folur rreth mos çeljes së negociatave me BE-në e ka shitur...

Ekonomi 13:29 - 8 Gusht, 2019

Credins Bank në mbështetje të bizneseve të vogla dhe të mesme shqiptare, me garanci nga BE

Me mbështetjen e BE, Credins Bank i jep mundësinë e financimit edhe bizneseve të cilat nuk plotësojnë kushtet e mjaftueshmërisë së kolateralit sipas procedurave kredituese të...

Kryesore Show Biz 16:52 - 28 Korrik, 2019

“Nuk i kam blerë klikimet”/ Reperi i famshëm krenar për suksesin e tij

Reperi i famshëm me origjinë shqiptare, Gashi ka ndarë me ndjekësit e tij një lajm shumë të rëndësishëm dhe të gëzuar për të. Kënga e tij...

Kryesore Show Biz 11:40 - 8 Korrik, 2019

Luana drejt suksesit ndërkombëtar? Marina i nxjerr “sekretin” përmes kësaj fotoje

Luana Vjollca duket se nuk do të ndalet këtë verë dhe duket se ka hequr dorë nga pushimet, për të punuar për projekte të reja muzikore....

Aktualitet 18:18 - 31 Maj, 2019

“Jam më i mirë seç dukem në shtrat”/ Ish-banori i Big Brother rrëfen për suksesin me femrat

Të gjithë e mbajmë mend ish-banorin e Big Brother Vigan Shehun. Që në hyrjen e tij në reality shown u identifikua dhe u pëlqye nga publiku...

Aktualitet 17:01 - 14 Maj, 2019

Një tjetër shqiptar po korr sukses ndërkombëtar/ Kryeson top listat botërore

Artistë si Rita Ora, Bebe Rexha, Dua Lipa, Ava Max, Gashi, Era Istrefi kanë bërë shqiptarët krenarë kudo nëpër botë. Kësaj liste i shtohet dhe një...

Kryesore Show Biz 14:14 - 1 Maj, 2019

Foto/John Travolta falenderon aktorin shqiptar për suksesin në film

Nëpërmjet një postimi në Instagram, aktori shqiptar Blerim Destani ka konfirmuar disa ditë më parë rolin e tij në filmin “The Poison Rose”, ku do të...

Aktualitet 11:10 - 17 Prill, 2019

Elvana Gjata u “lodh” nga suksesi i ‘2 gisht mjaltë’/Zbulohen planet e saj të ardhshme

Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata qëndroi 5 muaj nën heshtje për t’u rikthyer më pas në muzikë duke surprizuar fansat dhe me projektin e saj kinematografik “Dy...

Kryesore Show Biz 11:40 - 12 Prill, 2019

Suksesi i saj është i pandalshëm/Ronela Hajati intervistë në emisionin e famshëm në Portugali

Falë suksesi të hiteve dhe angazhimit të saj serioz në karrierë, duket se ajo ka tërhequr vëmendjen e shumë personave, brenda dhe jashtë Shqipërisë duke fituar...

genc prevulkaj acarohet
Kryesore Show Biz 11:40 - 1 Prill, 2019

“Suksesi im ju grryen nga brenda”/Këngëtari shqiptar revoltohet me mesazhet fake

Këngëtari i njohur Genc Prelvukaj me Eni Koçin shpeshherë janë në qendër të mediave rozë për romancën e tyre, këngët që publikojnë etj. Të dy janë...

Kryesore Show Biz 12:53 - 26 Mars, 2019

Pas suksesit me Xhensila Myrtezaj, kantautori shqiptar nuk ndalet/Së shpejti projekti i rradhës

Pas rikthimit si kantautor pas 7 vitesh, me bashkëpunimin me Xhensila Myrtezajn, Pirro Çako ka gati projektin e radhës. Lajmin e ka dhënë Ardit Gjebrea në...

Kryesore Show Biz 12:10 - 25 Mars, 2019

Përsëri sukses/Era Istrefi bashkëpunim me reperin e famshëm amerikan?

Siç edhe ju mund ta keni dëgjuar, pritet që së shpejti Era së bashku me motrën e saj Nora të publikojnë një bashkëpunimin të titulluar “Nuk...

nenat kerkuese femije te suksesshem
Aktualitet 21:20 - 20 Mars, 2019

Studimi/ Nënat “mbytëse” i bëjnë fëmijët më të suksesshëm

Sipas një studimi të kryer në vendet e Amerikës Latine duke u marrë me studimin e sjelljes së adoleshentëve është arritur në përfundimin se nënat kërkuese...

personat qe arrijne suksesin ciles
Aktualitet 22:40 - 12 Shkurt, 2019

Këto janë cilësitë e personave  që   arrijnë suksesin

Të ndërgjegjshëm Personat që kanë aftësi, janë gjithashtu dhe të aftë të kuptojnë dhe të njohin aftësitë  e tyre. Njerëzit e ndërgjegjshëm duke njohur shumë mirë...

drejtori i policise ardi veliu ne nje deklarate
Aktualitet 16:33 - 9 Shkurt, 2019

Goditja e krimit të organizuar/ Ardi Veliu zbardh planet

Policia e Shtetit ka zhvilluar sot një analizë të gjithë veprimtarisë së vitit 2018. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu prezantoi këtë raport...

salianji lideri qe i duhet pd
Aktualitet 19:49 - 8 Shkurt, 2019

Salianji quan “sukses” uljen e dënimit për Dajtin

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale lidhur me çështjen e vendimit të dhenë nga Gjykata ndaj...

Suksesi veprime
Aktualitet 17:35 - 7 Shkurt, 2019

Njerëzit e suksesshëm mësojnë këto veprime gjatë të 20-tave të tyre

E para mëso të duash dhe të respektosh veten Me pak fjalë, trego pak dashuri për veten. Thuhet nga shkencëtarët se dashuria për veten të përmirëson...

Kryesore Show Biz 11:40 - 6 Shkurt, 2019

Mozzik dhe Loredana shënojnë suksesin e radhës dhe kanë gati një tjetër surprizë

Më datën 1 shkurt, para vetëm pak ditësh, dyshja Mozzik dhe Loredana publikuan bashkëpunimin e tyre të dytë “Romeo&Juliet”. Kënga e cila për vetëm 5 ditë...

Aktualitet 21:15 - 27 Janar, 2019

Suksesi i radhës: Era Istrefi po xhiron klipin e ri në SHBA dhe zbulon titullin dhe look-un super sexy

Fama e saj i ka kapërcyer gjithë kufijtë duke i garantuar një sukses marramendës! Po flasim për këngëtaren bukuroshe Era Istrefi e cila vetëm pak ditë...

Aktualitet 20:45 - 26 Janar, 2019

VIDEO/ Krijohet ‘taksia fluturuese’, kryen me sukses testin e parë

Flitej prej kohësh për këtë projekt, por më në fund u arrit të kijohet ‘taksia fluturuese’. Boeing, bëri testin e parë me sukses në një aeroport...

Kryesore Show Biz 11:53 - 26 Janar, 2019

Suksesi për të s’ka të ndalur! Ja si duket Albana Osmani në kopertinën e Revistës Franceze

Moderatorja Albana Osmani duket se është e mirë në gjithçka që bën! Përveçse të moderojë, ajo ja ka dalë më së miri dhe me mjaft profesionalizëm...

bleona qerreti
Aktualitet 10:22 - 25 Janar, 2019

Suksesi i rradhës për Bleonën, kënga e saj në majat e klasifikimeve “Billboard”

Kënga “I don’t need your love” e Bleona Qereti-t ka arritur majat e suksesit në top listat ndërkombëtare. Remix-i i kësaj këngë është pritur mjaft mirë...