Connect with Us

All posts tagged "stuhi"

Bota 15:29 - 20 Dhjetor, 2019

Stuhitë “Elsa” dhe “Fabien” godasin fort Europën/ Regjistrohen 4 viktima

Një stuhi katastrofike që është quajtur “Elsa” i ka marrë jetën katër personave në Europë, duke vepruar me erëra të forta dhe reshje shiu të dendura....

Aktualitet 11:53 - 14 Korrik, 2019

Erë e fortë dhe stuhi/ Çfarë do të ndodhë me motin gjatë kësaj jave?

Ditët e fundit vendi ynë është pushtuar nga reshjet e shiut, të cilat kanë shkaktuar shumë probleme. Erat e forta të shoqëruar me stuhi kanë shkaktuar...

Aktualitet 19:42 - 10 Korrik, 2019

Video/ Stuhi e furishme në Tushemisht

Një stuhi e furishme ka përfshirë të gjithë vendin pasditen e sotme. Probleme janë raportuar në qarqe të ndryshme, ndërsa disa qytete kanë patur probleme edhe...

Aktualitet 17:14 - 10 Korrik, 2019

Moti i keq përfshin vendin/ Dëme të mëdha në Shëngjin

Mot i keq që ka përfshirë vendin nga mbrëmja e djeshme ka shkatuar dëme të mëdha në Lezhë dhe Shëngjin. Pemë të thyera, makina të dëmtuara,...

Aktualitet 13:56 - 4 Mars, 2019

Tornado vdekjeprurëse në Alabama/ Trump apel qytetarëve

Një tornado goditi në juglindje të Alabamës, duke lënë pas vetes të paktën 23 të vdekur dhe disa të plagosur. Stuhia shkaktoi dëme katastrofale në zonë....

Aktualitet 12:41 - 26 Janar, 2019

Stuhi të fuqishme do të përfshijnë Shqipërinë, priten erëra të forta dhe dallgë 8 ballë

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar të gjithë portet shqiptare, se të hënën priten stuhi të fuqishme në det. Ditën e hënë bregdeti shqiptar do të...

Aktualitet 21:45 - 25 Nentor, 2018

“Shfaqje” në qiell gjatë stuhisë, qytetarët filmojnë “UFO-t” në mes të vetëtimave

Disa pamje misterioze janë shpërndarë në internet, dhe sipas “besimtarëve” ato paraqesin një UFO që po goditet nga një numër i madh vetëtimash në qiell. Videoja,...

Aktualitet 22:23 - 13 Tetor, 2018

Stuhia godet Himalajet/ Humbin jetën shtatë alpinistë

Shtatë alpinistë humbën jetën pas një stuhie të ashpër në malet Himalaje, në perëndim të Nepalit. Grupi prej pesë anëtarësh të ekspeditës, shoqëruar nga katër udhërrëfyes...

Aktualitet 22:26 - 9 Gusht, 2018

Stuhi e fuqishme/ Bllokohen fluturimet (Video)

Stuhia e fuqishme që goditi qytetin e Vareses në Itali rreth orës 17:00, bllokoi për një orë fluturimet në aeroportin e Malpensas në Milano. Sipas mediave...

Aktualitet 19:13 - 29 Korrik, 2018

Nuk kanë të ndalur fatkeqësitë në Greqi/ Pas zjarrit vjen stuhia

Nuk kanë fund problemet për Greqinë. Pas zjarreve dhe reshjeve të mëdha të shiut, Greqia tashmë po përballet me një stuhi të fortë. Sipas mediave greke,...

Aktualitet 10:58 - 11 Dhjetor, 2017

Shpallet alarmi i kuq/Dëbora “gjunjëzon” Europën

Shqipëria nuk është i vetmi vend i pëfshirë nga dëbora pasi 2 stuhi të mëdha kanë paralizuar gjithë kontinentin, duke lënë edhe shumë të vdekur. Stuhitë...

Aktualitet 20:50 - 2 Shtator, 2017

Mbresëlënëse/ Piloti kap me rezolucion të lartë imazhet e stuhive

Piloti i linjës ajrore Santiago Borja arrin të kapë pamjet më të bukura të stuhive të fuqishme nga avioni i tij. Fotografitë janë me rezolucion të lartë...

Aktualitet 22:30 - 13 Korrik, 2017

NASA alarmon njerëzimin/ Çfarë do të shkaktojë ndërprerje të radios

NASA ka zbuluar një vrimë të madhe në Diell dhe ekspertët paralajmërojnë se mund të shkaktojë ndërprerje të radios në Tokë, të dëmtojë komunikimin me satelitë...

Aktualitet 14:27 - 1 Maj, 2017

Stuhi e frikshme në SHBA/14 të vdekur (Video)

Stuhi vdekjeprurëse në Shtetet e Bashkuara. Njoftohet për të paktën 14 viktima ndërsa tornadot dhe stuhitë goditën shtetet jugore Teksas, Arkansa, Mizuri dhe Misisipi. Njoftohet për...

Aktualitet 12:52 - 6 Shkurt, 2017

Stuhi në Durrës/ Shiu dhe era e fortë “përmbysin” qytetin bregdetar

Qyteti i Durrësit është përfshirë këtë mesditë nga një stuhi e pazakontë dhe reshje të dendura shiu. Era e fortë dhe stuhia kanë dëmtuar tendat dhe...

Aktualitet 08:49 - 5 Shkurt, 2017

Stuhia e fuqishme trondit Francën/ 250 mijë familje në errësirë

Një stuhi e fuqishme ka terrorizuar dje jugperëndimin e Francës, duke lënë vendin në errësirë, si dhe duke shkaktuar probleme në transport. Nga raportimet e mediave...

Aktualitet 14:29 - 23 Janar, 2017

Shi e stuhi në Itali/ Lumi i merr jetën një personi

Moti i keq ka paralizuar Italinë e jugut, ndërsa lumi i ka marrë jetën një personi. Moti i keq që ka përfshirë prej disa ditësh Italinë...

Aktualitet 21:52 - 26 Qershor, 2016

Stuhia iu rrezikon jetën dy të rinjve në Shëngjin

Dy të rinj, një djalë dhe një vajzë, rrezikuan të mbyteshin sot në ujërat e plazhit të Shëngjinit, teksa një stuhi e madhe përfshiu bregdetin. Të...

Aktualitet 20:12 - 20 Qershor, 2016

Beogradi në rrezik, pritet stuhi e fuqishme

Sot në pasdite është lëshuar meteo-alarmi në Beograd, sepse priten shira të rëndë dhe stuhi të rrezikshme, shkruajnë mediat serbe. Shërbimi “Beokom”, u ka bërë thirrje...

Aktualitet 17:35 - 9 Shtator, 2015

Një stuhi e fuqishme godet sot Shqipërinë dhe Ballkanin

Një stuhi e fuqishme me shira të rrëmbyer pritet të godasë detin Mesdhe dhe Afrikën e Veriut. Reshje të shumta pritet të bien mbi rajonin e...

Aktualitet 18:45 - 1 Prill, 2015

Stuhitë në Europë/Nëntë të vrarë nga era e fuqishme

Të paktën, nëntë persona janë vrarë nga erërat e forta që sollën në rajonet e Europës Veriore stuhi të pazakonte, e që goditën Gjermaninë, Austrinë, Zvicrën...

Uncategorized 11:07 - 1 Prill, 2015

Stuhitë në Europë/Nëntë të vrarë nga era e fuqishme

Të paktën, nëntë persona janë vrarë nga erërat e forta që sollën në rajonet e Europës Veriore stuhi të pazakonte, e që goditën Gjermaninë, Austrinë, Zvicrën...