Connect with Us

All posts tagged "studiues"

Politikë 23:28 - 14 Maj, 2020

Kriza shumëpalëshe në Shqipëri/ Studiuesit shqiptarë e amerikanë fajësojnë Ramën

Qendra Shqiptare për Mbizotërimin e Ligjit, Qendra Europiane Juglindore e Sigurisë dhe Programi i Ndërtimit të Paqes dhe të Drejtave të Njeriut i Universitetit Columbia, Nju...

Bota 10:02 - 6 Maj, 2020

Ishte në prag të zbulimit të madh për Covid/ Ekzekutohet brutalisht studiuesi i koronavirusit

Një studiues i mirënjohur i Universitetit të Pittsburgh Qendrës Mjekësore i cili ishte në prag të ‘gjetjeve shumë domethënëse’ të lidhura me koronavirusin, u gjet i...

Bota 11:56 - 27 Prill, 2020

Teoritë dhe akuzat/ Shkencëtarët drejtojnë gishtin nga Kina për Covid-19

Kanë kaluar rreth 4 muaj që kur koronavirusi është shtrirë pothuajse në çdo cep të botës, por ende nuk ka një përgjigje të qëndrueshme se nga...

Bota 20:21 - 16 Mars, 2020

Studiuesit amerikanë testojnë një vaksinë për koronavirusin/ Vullnetare del nëna e dy fëmijëve

Studiuesit amerikanë kanë testuar sot një vaksinë eksperimentale për koronavirusin, i cili ka marrë mijëra jetë njerëzish në shtete të ndryshme. Vaksina është injektuar në trupin...

shkojne ne shtrat me ke t'i dale para
Life Style 22:15 - 6 Prill, 2019

Habisin studiuesit/ Gëlltitja e spermës i bën mirë femrave dhe ul rrezikun për..

Një studim i fundit ka dalë në përfundimin se femrat që bëjnë rregullisht seks oral, kanë më pak mundësi që të abortojnë. Sipas studiuesve, gëlltitja e...

Aktualitet 15:53 - 26 Nentor, 2018

Lamtumira e tartufit! Ja pse druhen studiuesit

Tartufi është përfshirë në listën e atyre qe duhet tu themi lamtumirë për shkak të ndryshimeve klimatike dhe se ne jemi përgjegjës për ato. Kjo është...

Kryesore Show Biz 12:40 - 30 Tetor, 2018

Studiuesit të vendosur: Ja cila është femra me trupin ideal

Si është trupi i një femre perfekte? Sa duhet të jetë e gjatë? Si duket t’i ketë këmbët? Me bel të hollë apo pa formë? Çfarë...

Aktualitet 23:10 - 5 Dhjetor, 2017

Ja sa gota kafe duhet të konsumoni në ditë sipas studiuesve

Ne si shoqëri kemi një kulturë të obsesionuar me kafen. Çdo gjë që bëjmë, ne rrimë me kafe në dorë, dhe një diskutim mes miqsh, bëhet...

Aktualitet 10:45 - 15 Mars, 2015

Ndëron jetë në moshën 86-vjeçare studiuesi Petro Zheji

Një nga figurat më të shqurara të gjuhësisë, përkthyesi dhe studiuesi i njohur shqiptar Petro Zheji është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme në moshën 86-...