Connect with Us

All posts tagged "studenteve"

ministri i brendshem, sander lleshaj
Aktualitet 21:05 - 29 Janar, 2019

Dhuna mbi studentët/ Leshaj injoron Komisionin Parlamentar

Kryetarja e Komisionit të Arsimit, Albana Vokshi ka thënë se ministri i Brendshëm, Sandër Lleshja refuzoi të paraqitej në këtë komision, duke shkelur ligjin. Në një...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 10:52 - 14 Janar, 2019

Ngujimi i studentëve/ Tërhiqet Qeveria?

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama tha se do të dërgojë në univeresitete dy përfaqësues të ministrive të Arsimit dhe Financave për të dhënë shpjegime për...

Aktualitet 09:45 - 14 Janar, 2019

Vasili ultimatum Ramës/ Plotëso kërkesat e studentëve

Kreu i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar ndaj komenteve të qeverisë ndaj kërkesave të studentëve. Në një postim në rrjtetet...

Aktualitet 12:28 - 13 Janar, 2019

Ngujimi i studentëve/ Lleshaj: Protesta ka përfunduar

Ngujimin e studentëve në fakultete, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj e ka komentuar si bllokim të institucioneve. I pyetur nga gazetarët në lidhje me këtët çështje...

Aktualitet 22:07 - 11 Janar, 2019

Dhuna ndaj studentëve/ Rama i kosideron zaptues

Kryeministri Edi Rama ka folur sot edhe për dhunën e ushtruar në universiteteve ndaj studentëve që nodheshin të ngujuar atje. I pyetur nga Arjan Çcani në...

Aktualitet 13:00 - 11 Janar, 2019

Administratori i UT kundër studentëve?/ Zbardhet letra drejtuar policisë

Me kërkesë të Administratorit të Universitetit të Tiranës, Skerdi Dafës policia është drejtuar drejt fakulteteve të Ekonomisë dhe atij të Juridikut, për të larguar studentët nga...

Aktualitet 18:55 - 9 Janar, 2019

Protesta e studentëve/ “10 arsyet pse nuk u mbështet nga ambasadorët”

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, në një postim në rrjetet sociale ka renditur dhjetë arsyet pse, sipas tij, ambasadorët nuk mbështetën protestën e...

Aktualitet 16:04 - 7 Janar, 2019

Protesta e studentëve/ Pedagogëve nuk u jepen pagat?

Sekretarja e Marrëdhënieve me Publikun në Partinë Demokratike, Grida Duma e ftuar në emisionin Top Talk në Top-channel, ka folur për protestën e  studentëve që rifilloi...

kercenohet pedagogia Iliriana Kuçana
Aktualitet 12:28 - 7 Janar, 2019

Protesta e studentëve/ Rama hedh akuza

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj mbylljes së dyerve të fakulteteve nga studentët, të cilët ndodhen duke protestuar para Kryeministrisë. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 19:27 - 6 Janar, 2019

Monika Kryemadhi thirrje studentëve/ Në protestë pa dallim feje,krahine dhe ideje

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një takim me të rinjtë e LRI-së Tiranë, bëri thirrje që të bëhen të gjithë bashkë dhe ti bashkohen protestës...

Aktualitet 15:07 - 5 Janar, 2019

Protesta/ Deputeti kujton dhunën e ushtruar ndaj studentëve në 2015

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka kujtuar ngjarjen e vitit 2015 ku studentët e universiteteve private, të cilët kërkon barazi dhe ulje tarifash pas tranferimit...

Edi Rama kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 12:01 - 27 Dhjetor, 2018

Rama i drejtohet sërish studentëve/ Në janar do fillojmë ndryshimet

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë qenë sot të pranishëm në prezantimin e flotës së re të autoambulancave, me të cilat do...

Aktualitet 12:37 - 23 Dhjetor, 2018

Video-skandali/ Agjentët e Ramës dhunuan gjimnazistin në protestën e studentëve

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku shfaqen disa persona duke dhunuar një gjimnazist që ndodhej në protestën e studentëve. Në një postim në rrjetet...

Aktualitet 18:35 - 19 Dhjetor, 2018

“Lidhja Qytetare Shqiptaro-Amerikane” mesazh studentëve/ Mos u ndalni

Organizata “Lidhja Qytetare Shqiptaro-Amerikane” me president Joe DioGuardi është shprehur pro protestës së studentëve për ndryshimin e Ligjit të Arsimit të Lartë dhe plotësimin e tetë...

Aktualitet 16:25 - 19 Dhjetor, 2018

Rama i shtrin sërish dorën studentëve/ Këtu mund të dialogojmë për tetë pikat

Kryeministri Edi Rama, në një postim në rrjetet sociale ka ftuar përsëri studentët të jenë pjesë e dialogut, por këtë herë në distancë, duke dhënë sugjerimet...

Aktualitet 16:06 - 19 Dhjetor, 2018

Kërkesat e studentëve/ Zv.kryeministrja nxjerr bllof Ramën

Zv.kryeministrja Senida Mesi ka folur sot për planet e qeverisë në lidhje me ndryshimet që do bëhen në buxhetin e vitit 2019-ë për Arsimin e Lartë....

Aktualitet 13:20 - 19 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Deputeti: Rama më keq se Çarçani

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka publikuar disa foto të kryeministrit Edi Rama nga emisioni Top  Show Magazine, ku ky i fundit ishte duke thënë...

sander lleshaj deklarate
Aktualitet 14:46 - 18 Dhjetor, 2018

Kërkohen 350 n/komisarë/ Lleshaj thirrje studentëve

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u ka bërë thirrje studentëve që t’i bashkohen me Akademisë, pasi Policia e Shtetit ka nevojë për mbi 350 nënkomisarë dhe...

Aktualitet 15:58 - 17 Dhjetor, 2018

Deputetja del kundër studentëve/ Ligji nuk duhet ndryshuar kurrsesi

Deputetja e Partisë Socialiste, Milva Ikonomi ka deklaruar sot se kërkesa e studentëve për ndryshimin e Ligjit të Arsimit të Lartë nuk është zgjidhja e problemit....

Edi Rama quan kazan zerin e amerikes
Aktualitet 14:56 - 17 Dhjetor, 2018

Bllokimi i rrugëve/ Rama-studentëve: Doktoresha e artisti u mësuan

Pas nisjes së studentëve  drejt bllokimit të rrugëve kryesore të qyytetit, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Rama...

Aktualitet 16:57 - 16 Dhjetor, 2018

Protestë masive/ Zbulohet plani i studentëve për nesër

Studentët kanë paralajmëruar se ditën e nesërme do të ketë protestë masive, ku janë ftuar të marrin pjesë të gjithë qytetarët e Shqipërisë. Ata vazhdojnë të...

Aktualitet 13:27 - 16 Dhjetor, 2018

“Ne s’jemi si Luli që të bëjmë pazare”/ Rama iu përgjigjet studentëve

Kryeministri Edi Ramka ka reaguar sërish ndaj protestës së studentëve, të cilët në një prej pankartave kishin të shkruar “Ne s’jemi si Luli që të bëjmë...

Aktualitet 13:34 - 15 Dhjetor, 2018

Protesta e studentëve/ Qytetarët shkodranë mbërrijnë para Kryeministrisë

Qytetarët nga Shkodra i janë bashkuar ditën e sotme protestës së studentëve përpara Kryeministrisë. Përveç mbështetjes së studentëve për ndryshimin e ligjit të arsimit të lartë,...