Connect with Us

All posts tagged "studentet"

Lajm i Rekomanduar 09:51 - 3 Shtator, 2019

Pasojat që na vijnë nga lapsuset apo gafat e Rudinës

Rudina Hajdari nuk shquhet për ndonjë oratori të rrallë parlamentare dhe nuk është as më pak e as më shumë sesa një deputete, e cila prej...

Ambasada e SHBA ne Tirane
Sociale 09:46 - 28 Gusht, 2019

Doni të studioni në SHBA?/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm

Ambasada e SHBA ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të studiojnë në Amerikë. Në një njoftim në faqen e...

Politikë 16:48 - 28 Korrik, 2019

Shembja e Teatrit/ Nishani: Rama sjellje mafioze ndaj artistëve njësoj si ndaj studentëve

Ish presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur e çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar. Nishani shkruan se loja...

Politikë 20:45 - 27 Korrik, 2019

“Lojë e pistë”/ Ish-deputeti “nxjerr zbuluar” Ministren e Arsimit

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boci ka reaguar sërish pas deklaratës së Ministrisë së Arsimit, lidhur me Paktin për Universitetin, të cilin ai e cilësoi një pakt...

proteste, ministria e arsimit
Politikë 16:09 - 27 Korrik, 2019

“Pakti për Universitetin tradhëti ndaj studentëve”/ Reagon ministria e Arsimit

Ministria e Arsimit ka reaguar pas deklaratës së ish-deputetit të PD-së, Luçiano Boçi, i cili tha se Pakti për Universitetin është një akt tradhëtie ndaj studentëve....

Kryeministri Rama gjate takimit me studentet ne Gjirokaster
Aktualitet 21:19 - 22 Korrik, 2019

“Si i mashtroi Rama studentët”/ Ish deputeti “i çjerr maskën”kryeministrit

Ish deputeti demokrat Luciano Boçi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ka renditur të gjithë mashtrimet që kryeministri Rama i ka bërë studentëve. Duke...

Aktualitet 08:19 - 18 Korrik, 2019

Të rinjtë drejt Gjermanisë/ Numri i lejeve të qëndrimit për studentët u rrit me 45%

Trendi i studentëve shqiptarë që po zgjedhin të studiojnë jashtë ka qenë në rritje së fundmi. Pjesa më e madhe e tyre i janë drejtuar universiteteve...

fakulteti drejtesise
Aktualitet 18:27 - 7 Qershor, 2019

Kandidati i BD për Tiranën, Arben Skënderi/ Takim me studentët e Fakultetit të Drejtësisë

Kandidati i BINDJES DEMOKRATIKE për Bashkinë e Tiranës, Arben Skënderi, ka zhvilluar sot një takim me studentët e juridikut për të diskutuar mbi problematikat që hasin...

Aktualitet 13:20 - 22 Maj, 2019

Foto-Nga dhjetori në maj/ Kush e “vrau” protestën studentore

Në muajin dhjetor 2018, studentët e të gjitha universiteteve publike në vend u ngritën në protestë kundër Ligjit për Arsimin e Lartë, një ligj klientelist i...

Aktualitet 22:02 - 21 Maj, 2019

Qeveria ka kapur “kokat” e universiteteve/ Rama kontrollon gjithçka

“Qeveria vazhdon të ketë kontroll të plotë mbi universitetet. Pedadogët janë kapur, Rektori është kapur, bordet janë kapur. Senati dhe Rektori nuk kanë asgjë në dorë.”...