Connect with Us

All posts tagged "studente"

Politikë 11:04 - 4 Mars, 2020

Mbajti fjalim në manifestim/ Meta falenderon publikisht studenten që bëri “zhurmë” në rrjet

Presidenti Ilir Meta ka falenderuar studenten e Fakultetit të Drejtësisë, Oneda Skënderi e cil ambajti fjalën e saj në manifestimin e thirrur nga presidenti. Oneda Skënderi...

Politikë 15:45 - 3 Mars, 2020

Basha takim me studentët e Politeknikut/ Biseda për problemet e sistemit arsimor

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me studentët e Universitetit Politeknik të Tiranës. Basha ka biseduar me studentët për problemet e sistemit...

Politikë 15:24 - 2 Mars, 2020

Klosi me studentët/ Ju do t’i përgatisni programet me aktivitete për turistët

Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi zhvilloi një takim me studentët e Masterit Profesional për Menaxhim të Sporteve në Turizëm, të Universitetit të Sporteve,...

Politikë 12:54 - 5 Shkurt, 2020

Basha shikon nga afër jetesën e studentëve/ Punonjësja e konviktit më kërkoi të largohem

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar dje në konvikt disa studentë për të parë si jetojnë dhe për të dëgjuar shqetësimet e tyre. Basha tregon...

Lajme 21:18 - 30 Janar, 2020

Denoncimi në “Stop” / Studentët pa bursa peng i Prefekturës së Tiranës

Në emisionin “Stop” janë drejtuar studentë nga Kavaja, që vazhdojnë shkollën e lartë, por nuk kanë përfituar bursë për vitin mësimor 2018-2019. Nga bashkia Kavajë na...

Lajme 11:22 - 29 Janar, 2020

Studentja shqiptare kthehet nga Kina/ Shtrohet në spitalin infektiv në QSUT

Një studente shqiptare e cila është ktheyr nga Kina pas përhapjes së coronavirusit është shtruar në Spitalin Infektiv në QSUT. Mësohet se studentja shqiptare e ardhur...

Politikë 12:20 - 22 Janar, 2020

Rikthimi i protestave studentore/ Reagon Rudina Hajdari

Deputetja e opozitës ka reaguar pas rikthmit të protestës së studentëve ditën e sotme. Sipas Hajdarit, rikthmi i studentëve në protestë tregon edhe njëherë mungesën e...

Lajme 10:47 - 22 Janar, 2020

Rikthehen protestat/ Studentët bojkotojnë mësimin

Pas më shumë se një viti studentët i janë rikthyer sërish protestave duke bojkotuar mësimin. Një grup studentësh janë grumbulluar pranë Korpusit Universitar duke protestuar kundër...

Lajme 15:37 - 13 Janar, 2020

“Studentët po vijnë”/ Paralajmërimi i fortë një vit pas protestës madhështore

Lëvizja për universitetin ka paralajmëruar se “studentët po vijnë”. Sipas lëvizjes për universitetin një vit pas protestës madhështore të studentëve asgje nuk ka ndryshuar. “Tarifat janë...

Lajme 22:27 - 5 Janar, 2020

S’ka më pushim për studentët/ Mësim edhe të shtunave në fakultetet që u dëmtuan nga tërmeti

Studentët e Universitetit të Mjekësisë dhe Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit të Universitetit Politeknik të Tiranës do të zhvillojnë mësim edhe të shtunave. Mësohet se procesi...

Lajme 22:03 - 4 Janar, 2020

E rëndë në Tiranë/ Dy gra të helmuara, me urgjencë në QSUT

Dy gra, në Tiranë, janë dërguar me urgjencë në QSUT mbrëmjen e sotme. Paraprakisht, dyshohet se dy kushërirat janë helmuar nga qymyri. Ambulanca ka mbërritur në...

Opinione 19:18 - 2 Janar, 2020

Kujtesë Organizatës Politike/ Pse i duhen Shqipërisë filantropët humanistë

Nga Rigels Seliman Organizata Politike, aktivistë, studentë, sindikalistë, OJQ, madje edhe parti politike prej disa kohësh kanë nisur një ofensivë ndaj Samir Mane, duke e sulmuar...

Bota 00:35 - 1 Janar, 2020

Berberi që ka një bibliotekë në sallonin e punës

I privuar nga mundësia për arsim të mirëfilltë, P. Ponmariappan, një berber në Tuticorin të Indisë, është i vendosur që të motivojë të rinjtë për të...

Politikë 21:59 - 11 Dhjetor, 2019

I publikoi artikullin plagjiaturë/ Zv. Ministri i ri i Arsimit replikon me Taulant Mukën

Vetëm pak orë pas njoftimit nga Këshilli i Ministrave se Oltion Rrumbullaku është zëvendësministri i ri i Arsimit në Shqipëri, ish-zv/ministër i Arsimit Taulant Muka ka...

ambasada amerikane ne shqiperi
Sociale 18:21 - 10 Dhjetor, 2019

Program katër javësh në Shtetet e Bashkuara/ Ambasada amerikane njoftim të rëndësishëm për të rinjtë

Ambasada amerikane ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për studentët e shkollës së mesme. Në njoftimin e ambasadës, thuhet se Benjamin Franklin është një program katër...

Sociale 19:07 - 4 Dhjetor, 2019

Tërmeti shtyn protestën e studentëve/ Paralajmërimi i fortë: Nuk do të jetë e largët dita

Si sot një vit më parë studentët nisën një protesta e tyre madhështore. Edhe sot Lëvizja Për Universitetin kishte thirrur një protestë të madhe studentore, por...

Opinione 20:58 - 19 Nentor, 2019

Kush e vrau Adelën?

Nga Martina Peshtani Kush e vrau Adelën? Kush vdiq tjetër me ikjen e Adelës?  Kush po na i vret të rinjtë dhe të ardhmen? Adela 23...

Sociale 12:51 - 15 Nentor, 2019

Rikthehen fuqishëm studentët/ Kur fillojnë protestat madhështore

Lëvizja për Universitetin ka njoftuar se në datën 4 dhjetor studentët do i rikthehen protëstave. Sipas njoftimit të Lëvizjes për Universitetin, studentët do të nisin protestat...

Bota 15:31 - 4 Nentor, 2019

Vijojnë protestat e ashpra të studentëve në Athinë/ Gurë dhe bomba molotov ndaj policisë

Protesta e studentëve në kryeqyetin grek Athinë është shoqëruar me dhunë dhe përleshje mes tyre dhe policisë. Studentet protestojnë kundër pezullimit të shpërndarjes falas të teksteve...

Sociale 11:27 - 28 Tetor, 2019

Degë të mbyllura dhe auditore bosh/ Studentët braktisin universitetet

Kanë kaluar dy javë nga fillimi i vitit të ri akademik në universitete, por vendet bosh nëpër auditore kapin shifra të larta. Nëse i hedhim një...

Sociale 10:09 - 18 Tetor, 2019

Studentët e Drejtësisë përfundojnë tek Liceu/ Detajet që u mbajtën larg mediave pas tërmetit

Që prej datës 21 shtator Universiteti i Drejtësisë ka dalë jashtë funksionit, pas tërmetit që shkundi vendin. CNA.al ka mësuar se studentët e këtij universiteti, këtë...

Sociale 11:20 - 14 Tetor, 2019

“Nuk mbulohet ligji me pakt”/ Studentët protestojnë para ministrisë së Arsimit

Ka filluar me protesta ky vit i ri akademik. Një numër i madh studentësh janë mbledhur para ministrisë së Arsimit duke paralajmëruar se ky është vetëm...

Aktualitet 23:20 - 28 Maj, 2019

Studentët rikthehen në protestë/ Ja kur pritet e radhës

Studentët do të rikthehen në një marshim protestë këtë të enjte me datë 30 Maj. CNA.al ka mësuar se marshim-protesta pritet të nisë nga Universiteti Politkenik...