Connect with Us

All posts tagged "strehimi"

Politikë 17:22 - 9 Janar, 2020

Konflikti Iran-SHBA/ Duma: Strehimi i muhaxhedinëve ka rritur alertin në Shqipëri

Ish deputetja e PD-së  Grida Duma, e ftuar në News 24, ka komentuar konfliktin Iran-SHBA, dhe sa rrezikohet Shqipëria pas deklaratave të liderit suprem të Iranit,...

Politikë 22:05 - 14 Dhjetor, 2019

Manjani për të prekurit nga tërmeti/ “Veç hallit që i ka zënë mbajnë në kurriz dhe talljen e shtetit”

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar me një status në rrjetet sociale, lidhur  me situatën nga tërmeti. Sipas Manjanit, me këto ritme që po...

Sociale 10:36 - 30 Nentor, 2019

Tërmeti/ Shëngjini strehon 700 banorë të Thumanës, Lezhës e Kurbinit

Rreth 700 banorë të Thumanës, Lezhës e Shëngjinit të cilëve tërmeti i 26 nëntorit iu shkatërroi shtëpitë, janë strehuar në zonën turistike të Shëngjinit. Banorët e...

Aktualitet 10:17 - 23 Prill, 2017

Të (pa)strehët

Në dhjetë vitet e ardhshme pritet të rritet deri në 70% numri i përfituesve nga programet sociale të strehimit. Qeveria së fundmi miratoi projektligjin e strehimit...